WD TV Live vs. Asus O'Play - kilka pytań

RufuSx

New member
Witam!
Potrzebuję taniego i co ważne małego playera, tak żebym mógł go sobie przenosić z jednego mieszkania do drugiego ;) Dwa tytułowe sprzęty chyba najlepiej spełnią to zadanie. Mam jednak kilka pytań odnośnie ich funkcji.

1) Regulacja głośności z pilota. Czytałem że WDek jej nie ma, trzeba jakieś pluginy instalować. Jak to wygląda? Gdzie można znaleźć inne dodatki?

2) Po co w WDeku te wyjścia AV w formie jacka? :roll:

3) Płynne odtwarzanie z sieci filmów 720p i 1080p w MKV. Bitrate nie większy niż 10k. Nie chciałbym, aby przy przewijaniu gubił dźwięk, napisy. No właśnie, w Asusie można sobie wybrać przeskok przewijania nawet o 30 minut. Jak to jest w WD?

4) Nie zależy mi na dźwięku wielokanałowym. Byleby dekodował DTS.

5) Chciałbym, żeby dysk podłączony przez USB, był widziany w sieci. Wiem, że WD tak ma, jak z Asusem?

6) W jakiejś recenzji czytałem, że WD bardzo długo indeksuje pliki, zostało to poprawione?

7) Szybkość działania i przeskakiwania w menu. Ktoś ma jakieś porównanie?

8) Marzeniem by było, aby przy pomocy TVersity można było przesyłać na playera obraz z Sopcasta. Podobno jest to możliwe w WD, testował ktoś?

9) Napisy. SRT mi pasuje, byleby nie trzeba było w Notatniku zmieniać kodowania (wszystkie napisy mam w ANSI). Muszą mieć jakieś obramowanie, aby były czytelne nawet na jasnym obrazie. Można w WD modyfikować ich pozycję w pionie? Macie jakieś fotki jak wyglądają?

10) Radyjko internetowe w formie playlist (Polskastacja itd.). Odtwarzają oba?

W tej chwili wygrywa WD, bo ma chyba lepszy support i dużo ładniejsze menu. Jednak nie wiem co z regulacją głośności (która jest konieczna) i z tym indeksowaniem :/

Wiem, że playera idealnego nie znajdę, ale prosiłbym o jakiekolwiek odpowiedzi ;) Myślę, że nie tylko ja stoję przed takim wyborem.
 
Ostatnia edycja:

Fuber

New member
1) Regulacja głośności z pilota. Czytałem że WDek jej nie ma, trzeba jakieś pluginy instalować. Jak to wygląda? Gdzie można znaleźć inne dodatki?
----
WD nie ma regulacji głośności, ale zazwyczaj jest ona na pilocie od TV
----
2) Po co w WDeku te wyjścia AV w formie jacka? :roll:

3) Płynne odtwarzanie z sieci filmów 720p i 1080p w MKV. Bitrate nie większy niż 10k. Nie chciałbym, aby przy przewijaniu gubił dźwięk, napisy. No właśnie, w Asusie można sobie wybrać przeskok przewijania nawet o 30 minut. Jak to jest w WD?
----------
u mnie odtwarza płynnie.
W WD przewijanie x2 x4 i skok o około 1/4 filmu nie zauważyem z tym jakiś problemów,
----------
4) Nie zależy mi na dźwięku wielokanałowym. Byleby dekodował DTS.
-------------
Masz 5.1 z wyjścia optycznego w wd.
5) Chciałbym, żeby dysk podłączony przez USB, był widziany w sieci. Wiem, że WD tak ma, jak z Asusem?
--------------
WD dobrze działa przez sieć. Ten drugi nie wiem.
--------------------
6) W jakiejś recenzji czytałem, że WD bardzo długo indeksuje pliki, zostało to poprawione?
----------------
nie zauważyłem tego problemu. (Mam podłączony dysk 500GB+sieć Lan)
---------------
7) Szybkość działania i przeskakiwania w menu. Ktoś ma jakieś porównanie?
---------
Szybkość działania na poziomie takim, że nie odczuwa się jakiś dyskomfortów z tego tytułu. Chyba pomiary czasu to lekka przesada.
---------
8) Marzeniem by było, aby przy pomocy TVersity można było przesyłać na playera obraz z Sopcasta. Podobno jest to możliwe w WD, testował ktoś?
-------
Ja nie.
-------
9) Napisy. SRT mi pasuje, byleby nie trzeba było w Notatniku zmieniać kodowania (wszystkie napisy mam w ANSI). Muszą mieć jakieś obramowanie, aby były czytelne nawet na jasnym obrazie. Można w WD modyfikować ich pozycję w pionie? Macie jakieś fotki jak wyglądają?
Ja txt konwertuje "Subtitle Workshop" trwa to 5s i sprowadza sie do tego ze klikasz zapisz jako srt.
Można przesuwać napisy. jak i czas wyswietlania z pilota.
---------
10) Radyjko internetowe w formie playlist (Polskastacja itd.). Odtwarzają oba?
-------
Działa chyba po zmianie softu.
 

brandt78

New member
Rufus jak bys przeczytal watek o WDTV Live to bys nie zadawal tych pytan - wszystko juz bylo.
Zamiast czytac, lepiej zasmiecac forum?

1) Jest plugin Volume Control na fw alternatywnym

2) composite - kabel w zestawie

3) jest przeskok co 10min

4) DTS - nie ma zednego problemu

5) na alternatywnym dostep przez nawet przez FTP

6) Nie ma z tym problemu, mozna wylaczyc Media Library jak ktos ma z tym problemy

7) Standardowo bez problemow, na alternatywnym z moviesheets lekkie opoznienia

8) Na alternatywnym chyba da sie bez tversity, mozna wrzucac wlasne podcasty, ale sie z tym nie bawilem.

9) Jest regulacja w pionie, fotki sa w topicu glownym o wdtv live

10) nie wiem, do muzy jak dla mnie sie wcale nie nadaje bo nie ma wyswietlacza i nie da sie nawigowac bez tv. WD+TV za duzo ciagnie pradu jak na "radio".
 
Do góry