WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Calibretti

New member
3d

Witam,
przejrzałem cały wątek i, poza paroma nieśmiałymi pytaniami o 3D, nic nie znalazłem na ten temat.
Tak więc może któryś z użytkowników TV Live czy TV Live HUB zdobył już tą tajemną wiedzę i podzieli się nią tu na forum. Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
 

Navigon

New member
Witam,
przejrzałem cały wątek i, poza paroma nieśmiałymi pytaniami o 3D, nic nie znalazłem na ten temat.
Tak więc może któryś z użytkowników TV Live czy TV Live HUB zdobył już tą tajemną wiedzę i podzieli się nią tu na forum. Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Krótko: używam WDTV Live do odtwarzania filmów 1080 3D i wszystko jest ok, żadnych zacięć itp. Polecam
 

Calibretti

New member
dzięki za odpowiedź, w międzyczasie samo WD potwierdziło mi możliwość bezproblemowego odtwarzania filmów 3D side by side i ou czy to mkv czy m2ts (akurat takie dostali do testów ode mnie) w obu odtwarzaczach : TV live i TV Live HUB
 

gonzul

New member
Czy jest gdzies serwis w PL gdzie mozna naprawic ten sprzet? Ostatnio moj 5 letni player zaczal sniezyc przy uruchamianiu, a po uruchomieniu juz sie nie zglasza (czarny ekran). Bylem z niego calkiem zadowolony.
 

mooleda

New member
Panowie mam problem,

Po podłączeniu dysku twardego do WD TV LIVE wszystkie filmy bez problemu są odtwarzane, niestety gdy ten sam dysk podłączę do routera i chcę odtworzyć jakiś film poprzez serwer multimediów żaden z filmów nie jest odtwarzany, dostaję komunikat "Nie można odtworzyć wybranego pliku. Sprawdź listę obsługiwanych formatów plików w podręczniku użytkownika". Dodam że oprogramowanie najnowsze oryginalne.

Proszę o pomoc ;)

PS.

Sprawdziłem teraz dokładnie pliki, odtwarzane są tylko te które mają wielkość do 4GB, wszystko co powyżej nie jest odtwarzane i kończy się komunikatem jak powyżej.
 
Ostatnia edycja:

jacur

New member
Panowie mam problem,

Po podłączeniu dysku twardego do WD TV LIVE wszystkie filmy bez problemu są odtwarzane, niestety gdy ten sam dysk podłączę do routera i chcę odtworzyć jakiś film poprzez serwer multimediów żaden z filmów nie jest odtwarzany, dostaję komunikat "Nie można odtworzyć wybranego pliku. Sprawdź listę obsługiwanych formatów plików w podręczniku użytkownika". Dodam że oprogramowanie najnowsze oryginalne.

Proszę o pomoc ;)

PS.

Sprawdziłem teraz dokładnie pliki, odtwarzane są tylko te które mają wielkość do 4GB, wszystko co powyżej nie jest odtwarzane i kończy się komunikatem jak powyżej.

Mam to samo raz na dzień, mi pomaga wyjęcie na chwilę wtyczki zasilania i podpięcie na nowo, nie wiem dlaczego, ale tylko po takim resecie pliki dają się odtwarzać:hmm:
Natomiast mam inny problem, otóż odtwaracz jest podłączony przez HDMI, dźwięk z TV podłączony do wieży stereo, pliki dźwiękowe, mp3, filmowe, inne przesyłane są z maksymalną głośnością, przez co trochę charczy wieża i dźwięk jest niefajny
Dodam że dekoder polsatu też przez HDMI działa normalnie, myślałem że to wina kabla (choć były nietanie) lub gniazda, ale zamieniłem podłączenie i to samo, czyli z WD TV tak podaje dźwięk
Pliki są na dysku sieciowym i z niego odtwarzane, może ktośzna się na tym i wie co zrobić, żeby ten dźwięk wyciszyć, tzn. zmniejszam głośność wieży przy odtwarzainu, ale to nic nie daje i tak pocharkuje, wskaźniki na wieży na maksa pokazują

co to może być?
 

crayou

New member
Cześć wszystkim.
Od dłuższego czasu jestem zadowolonym użytkownikiem tego sprzętu. Ostatnio jednak pojawił się problem: nie widzi dysku twardego. Z tego co czytam, Wam obsługuje HDD. U mnie dysk uruchamia się (słychać) ale WD go nie widzi. Dysk na bank jest sprawny, bo pod win7 działa jak powinien.
Dysk to Seagate Momentus 5400.4 160Gb Sata.
 

mariuszpk

New member
Ja mam co prawda tv live hd gen 3 ale mam to samo. Po podłączeniu dysku bez użycia "bezpiecznego usuwania nośników usb" czy jak to się tam nazywa dysk nie jest widoczny. Pomaga podłączenie dysku do komputera i zrobienie chkdsk /f.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 

Radoslav

New member
Cześć wszystkim.
Od dłuższego czasu jestem zadowolonym użytkownikiem tego sprzętu. Ostatnio jednak pojawił się problem: nie widzi dysku twardego. Z tego co czytam, Wam obsługuje HDD. U mnie dysk uruchamia się (słychać) ale WD go nie widzi. Dysk na bank jest sprawny, bo pod win7 działa jak powinien.
Dysk to Seagate Momentus 5400.4 160Gb Sata.

Też kiedyś miałem ten problem i nie pomagał reset ani nic. Dopiero wgranie na nowo softu przywróciło sprawność
 

Dru

Moderator
witam
mam pytania co do tego odtwarzacza (WD TV Live (gen. 3)):
1. Czy napisy wczytują się automatycznie i pamiętają ostatnią konfigurację?
2. Czy można ustawić obwódkę napisów?
3. Czy jest możliwość żeby na stałe ustawić dźwięk przez HDMI - stereo a przez optyczne - passthrough? I czy to ustawienie działałoby zarówno przy oglądaniu filmów z nośników jak i przy oglądaniu aplikacji (Youtube itp.)?
3. Czy youtube jest w HD?
 

voy-tech

New member
witam
mam pytania co do tego odtwarzacza (WD TV Live (gen. 3)):
1. Czy napisy wczytują się automatycznie i pamiętają ostatnią konfigurację?
2. Czy można ustawić obwódkę napisów?
3. Czy jest możliwość żeby na stałe ustawić dźwięk przez HDMI - stereo a przez optyczne - passthrough? I czy to ustawienie działałoby zarówno przy oglądaniu filmów z nośników jak i przy oglądaniu aplikacji (Youtube itp.)?
3. Czy youtube jest w HD?

1. Tak
2. Tak (cienka, gruba, kolor)
3. Nie jestem pewien ale na 90% tak
4. Tak

Jeśli chodzi o Youtube to jedna rzecz mnie niepokoi.
Jedyna możliwość żeby wyjść z YouTube to użyć przycisku HOME, czyli przejść do menu odtwarzacza. Po tym zabiegu praktycznie nic nie można zrobić - wszystko strasznie się muli lub wiesza. Nie ma mowy o odtworzeniu czegokolwiek z dysku. Jedyne wyjście to restart urządzenia, który trwa około 1 minuty. Trochę to wkurzające. Mam najnowszy soft 2.01.86.
Macie to samo? Jakieś rozwiązanie?
 

slawas2001

New member
Witam serdecznie, mam nadzieje że to właściwy wątek - otóż mam wdtv live jakieś 8-9 miesięcy, i miał już kilka aktualizacji, i jest pewien problem - sprzęt się często zawiesza, albo czasem nawet sam wyłącza na usłudze youtube - czy to normalne? macie jakieś pomysły jak to naprawić? bo ostatecznością jest serwis a gwarancja wciąż obowiązuje - co radzicie?

Pozdrawaim,
Slawek
 

mariuszpk

New member
Tak to normalne. Problem nie jest w sofcie odtwarzacza tylko w samej aplikacji youtube. Google wydało jedną wersję swojego odtwarzacza która była uwalona. Resetowała urządzenie po zakończeniu odtwarzania filmów, zawieszała się. Do wersji na Androida wydano kilka dni później aktualizacje a do WD TV live wersja ta trafiła niestety razem z aktualizacją. Ja mam wersję WDTV gen 3 i została już do niej wydany nowszy soft bez błędów. Aplikacja do Youtuba jest teraz jednak tak duża, że czasem gdy włączam film z dysku to odtwarzacz wyświetla komunikat o braku pamięci i konieczności restartu. Wynika to z faktu że YT uruchamiany jest teraz na stałe wraz ze startem odtwarzacza i zwyczajnie zżera ram. Ma to umożliwić odtwarzanie filmów bez użycia pilota przez urządzenia sparowane z odtwarzaczem np na telefonie. Telefon widzi odtwarzacz zaraz po jego włączeniu i po wybraniu filmu na telefonie automatycznie włącza się aplikacja yt i wyświetlany jest film na TV. Nowym problemem jest jednak to, że telefon widzi dekoder także po jego wyłączeniu a uruchomienie film w taki stanie powoduje całkowite zawieszenie urządzenia.
Radze poczekać na nowszą wersji softu a do tego czasu wgrać ręcznie działającą wersję z archiwum.
 

voy-tech

New member
Za Twoją radą wgrałem starszą wersję softu (1.16). Faktycznie YouTube nie sprawia już problemów (można zamknąć aplikację przyciskiem BACK), ale wygląda tragicznie. Poza tym WD uruchamia się znacznie dłużej.
Trudno, wgram ponownie najnowszy soft i będę restartował samograja w razie czego. Nic tylko czekać na jeszcze nowszą wersję softu. Może rozwiążą ten problem (przycisk "zakończ" zwalniający RAM?).
Mimo to dzięki za pomoc i wyjaśnienie.
 

dewey

New member
Zamierzam kupić ten odtwarzacz i mam parę pytań:

1. Jaka jest jakość obrazu filmów w formacie mkv? Nie ma problemów z odtwarzaniem takich filmów? Mowa oczywiście o 1080p.
2. Jak z płynnością po WIFI i ogólnie podłączeniem pod sieć domową (router UPC). Jakieś problemy?
3. Podłączam pod amplituner za pomocą kabla HDMI?
4. Czyta napisy w formacie txt?

Tak ogólnie w cenie do 350 zł. to jest to najlepszy wybór?
 

dewey

New member
Kupiłem dzisiaj WD TV Live Media Player, podłączyłem kabelki (na razie bezpośrednio kablem HDMI z moją plazmą Panasonica), podpiąłem go do sieci, ściagnąłem najnowszy firmware, wszedłem w serwer multimediów i mym oczom ukazała się lista filmów, które udostępniam (nadmienię przy okazji, że mam router UPC firmy Thomson). Niesety przy próbie odpalenia jakiegokolwiek filmu w formacie MKV (przeważnie 1080p, pliki powyżej 8 GB) dostaję komunikat: "Nie można odtworzyć wybranego pliku. Sprawdź listę obsługiwanych formatów plików w podręczniku użytkownika". I tak przy każdym z kilkudziesięciu filmów... Odpaliłem dla testu jakiś zwykły film XVID i działa bez zarzutu...


Nie zrażony tym, przegrałem jeden z tych filmów MKV na pendrive'a i spróbowałem tak go odpalić na WD LIVE. Poszedł bez problemu, piękna jakość Czy ktoś wie o co może chodzić? Coś źle udostępniłem w sieci? Dodam tylko, że pliki z filmami pojawiły się na WD LIVE dopiero jak ustawiłem w Windows Media Player w zakładce "Strumień" opcję "Automatycznie zezwalaj urządzeniom na odtwarzanie moich multimediów" oraz dla pewności zaznaczyłem "Zezwalaj na zdalne sterowanie moim odtwarzaczem". Wtedy dopiero pojawiła się listra z filmami, ale tak jak pisałęm wyżej, żadnego nie mogę odpalić, działają dopiero po zgraniu i uruchomieinu z pena.... Może coś jeszcze powinieniem zaznaczyć/odhaczyć?

EDIT: Jedną rzecz odkryłem. Jak wchodzę na WD TV LIVE w serwer multimediów, to jest wyżej opisana kaszana z MKV, ale jak wszedłem w udział sieciowy, windows shares, home, to zobaczyłem katalog users i w nim kilka podkatalogów (min. z moim imieniem). Kiedy wrzuciłem na kompie film MKV do tego katalogu, to film odpalił normalnie po sieci na WD LIVE :D Wychodzi więc na to, że coś robię źle z udostępnianiem plików. Jakieś sugestie?
 
Ostatnia edycja:

mariuszpk

New member
Problem nie jest z softem tylko z ilością ramu. Przy starcie odtwarzacza ładowana jest biblioteka filmów do pamięci, jak masz ich za dużo to wciąga cały ram i na youtuba już nie starcza. Odłącz dysk i wszystko powinno działać.
 
Do góry