WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

jacur

New member
hej

- spoczko , spoczko
- też tak miałem
- przy tym problemie "problemem" był serwer dns na routerze ...

- zrób tak [ bo nie wiem co to znaczy z tego co napisałeś że "wymieniłeś router" ] : z roterem połączony jesteś lanem ? jeśli tak to pozamieniaj na chwilę porty/miejsca w które wchodzą kable rj45. Innymi słowy - jeśli na routerze masz ze dwa-trzy porty rj45 i w nie wetknięte kable to pozamieniaj miescami , odpal, pooglądaj , zresetuj kompa i router i wróć do poprzedniego ustawienai lub pozostań przy tym jak wszystko gra

- win 7 ze wszystkimi updatami ?


pozdro
pawson

"wymieniłem ruter" to znaczyło, że podmieniłem sprzęt na inny (chwilowo wydzierżawiam go od dostawcy neta, więc mi dali inny model na zamianę- taki sam szajs D-Link 524)
Co do portów, to zamieniałem miejscami kabelki, niestety to nic nie dawało, potem zmienne adresowanie na ruterze zmieniłem na stałe dla WD-ka, też bez zmian, w końcu pogadałem z technikami od dostawcy, obiecali coś pozmieniać u siebie w ustawieniach, czekam teraz na efekty, napiszę jeśli się coś zmieni

-Winda XP na tę chwilę, ale chyba przejdę na Win 7
 

pawsonn

New member
hej
- gdzieś było [ na forum/stronie wd ] że zalecają windę 7
- coś się krzaczyło z xp
- jak masz kogoś z win7 to sprawdź bo to może o to właśnie chodzić
pozdro
pawson [ win7/wd/booklive/book/passport/lan&wifi/neostrada - i wszystko gra i furczy ]
 

Borkol

New member
Witam,zakupiłem WD TV Live z WiFi (strumieniowy odtwarzacz) i mam problem z udostępnieniem filmów w formacie mkv z komputera.Zrobiłem konfiguracje w win7 przesyłania strumieniowego,dodałem filmy do biblioteki w wmp,ale wd player widzi tylko filmy w formacie divix,router posiadam bgn.
 

Borkol

New member
Witam,zakupiłem WD TV Live z WiFi (strumieniowy odtwarzacz) i mam problem z udostępnieniem filmów w formacie mkv z komputera.Zrobiłem konfiguracje w win7 przesyłania strumieniowego,dodałem filmy do biblioteki w wmp,ale wd player widzi tylko filmy w formacie divix,router posiadam bgn.
Witam ponownie,pragnę poinformować zainteresowanych,że wystarczy zainstalować PS3 Media Server i udostępnić w tym programie folder z filmami.
Filmy w mkv śmigają ,aż miło Smile
Trochę się naszukałem po różnych forach,ale było warto
pzdr.
 

malyr

New member
Witam ponownie,pragnę poinformować zainteresowanych,że wystarczy zainstalować PS3 Media Server i udostępnić w tym programie folder z filmami.
Filmy w mkv śmigają ,aż miło Smile
Trochę się naszukałem po różnych forach,ale było warto
pzdr.
hmm to po co kupować WD TV ?
przecież PS3 server obciąża kompa, bo przez kompa jest wszystko dekodowane
wg mnie to całkowicie mija się z celem
 

jgx

New member
Bez reklam
hmm to po co kupować WD TV ?
przecież PS3 server obciąża kompa, bo przez kompa jest wszystko dekodowane
wg mnie to całkowicie mija się z celem
zgadzam się w 100% - po kiego grzyba kupować player sieciowy żeby póżniej korzystać z PS3 często stratnie co do jakości w dodatku? Player sieciowy (tu WD) ma odtwarzać samodzielnie po lan lub z hdd - masz tak kombinować aby to uzyskać!!!
 

Placek

Member
Panowie

Już mi ręce opadają dlatego prosze o pomoc:
Filmy o dużej pojemności 4G i większe zacinają się przy odtwarzaniu przez LAN lub WI-FI.

WDTV2 podpinam poprzez LAN lub Wi-Fi. Router ma wpięty dysk przenośny Samsunga.
Wszystko się łączy i odczytuje ale niestety gdy odpalę jakiś film 1080i lub 1080p który zajmuje 5-6GB to najpierw odtwarza 30-40 sek i zaczynają się zacinki, od tego momentu film leci jakby na zwolnionych obrotach.

Dziwi mnie fakt że po skretce 100Mbit jest tak samo jak po Wi-Fi.

Dodam że router jest w standardzie N (DGN2200) a sieć wi-fi jest skonfigurowana pod WPA2-PSK.

Powiedzcie czy u Was też tak się dzieje??
 

pawsonn

New member
hej

- wepnij samsunga do wd [ który to "wd" jest oczywiście podpięty przez hdmi to "tv" ]?
- noooo ....chyba że nie oglądasz na tv a np na lapku?
- win7 ?
- wszystkie updaty ?
- ja na tv [ lan ] oglądam z wd 3 , 30 i 40Gb bez zacięć

pawson
 

Placek

Member
hej

- samsung wpięty do TV smiga ale zalezy mi by latał z routera co bym miał dostęp z wielu urządzeń
- oglądam na TV
- mam lapka z Win 7 ale on nie bierze udziału w oglądaniu
- updaty? WD-ek jest podpiety do sieci i ściąga soft samoczynnie
- Mój TV (Panas th42pv70) jest podpięty po HDMI do WD (TV LIVE STREAMING) a sam WD-ek do routera po LANIE 100Mbit
 

pawsonn

New member
Hejka

- gdy samsung wpięty do wd => masz do niego dostęp z wielu urządzeń
- ja tak [ właśnie ] mam
- samsunga "małpujesz" [ czyli "mapujesz" go z lapka ] jako dysk sieciowy i po sprawie
- no kurcze...ja tak właśnie mam ...albo czegoś nie rozumiem...:)
- updaty do win7 są ?


pozdro
pawson
 

Placek

Member
Pawson wszystko się zgadza rozumiem że masz podpięty dysk bezpośrednio do WD i wtedy Ci się nie zacina ale czy próbowałeś wtedy odpalić film na lapku? Czy wtedy Ci się nie zacinało ?

Druga sprawa ro że kiedy podepnę dysk do WD i potem nawet znajde go w sieci to wymusza to ciągłe włączenie WD a czasami chcę sobie coś odpalić na komórce lub laptoppie bez użycia WD i właśnie dlatego idealnym rozwiązaniem by było podpiąć dysk do routera..Niestety gdy tak zrobię zaczynają się przycinki zarówno na kablu jak i po Wi-Fi N.
 

pawsonn

New member
hej


- no dobra,rozumiem

- tak , masz rację pewnie by zacinało

- ale nie robiłem tego eksperymentu [ bo nie oglądam na lapku , wyłącznie na tv ]

- "pewnie by zacinało [ na lapku ] - tak sądzę patrząc na szybkość transferów [ do 8Mb gdy np kopiuj - wklej robię na lapku zdalnie między dyskami będąc na wifi lub lanie ]. To raczej słaby wynik - wąskim gardłem jest coś w sieci [ mojej ] - ale nie grzebałem przy tym nigdy bo : a] taki transfer mi wystarcza między dyskami b] gdy chcę szybciej to je wpinam w usb w lapka , c] "oglądam" tylko na tv

- sorki , inni, lepsi znawcy proszeni są o zabranie głosu :)


pozdro
pawson
 

Placek

Member
Super
Dobrze że się wyjasniło.
Pawson - powiedz tylko czy żeby osiągnąć te 8MB na kopiuj - nie ukrywam że ja mam ok 3MB.
Możesz podać jakiego szyfrowania używasz WPA,WPA2. AES ??
Masz się w standardzie N?
 

pawsonn

New member
hej
- z tym 8 to chyba przesadziłem
- ósemkę to owszem widziałem nocą i ....gdy wpiąłem się lanem
- gdy zaś na wifi za dnia to faktycznie ...chyba była trójka
- kopiuję używając "extremecopy" czy coś takiego
- migiem idzie , tak iż jakoś ...nawet się nie przyglądam zbytnio
- tak , jeśli wifi to : wpa2 /n
- ale u mnie dzieciarnia [ mi ] sporo [ łącze ] zamula ...tak iż niczemu się nie dziwię...

pozdro
pawson
 

Pooch

New member
Witam
Jakie można osiągnąć transfery po sieci LAN (router z portami 1000Mbit) z dysku wpiętego do WD TV? Chciałbym go również mieć jako baze z zdjęciami i muzyką dostępną z każdego kompa po sieci.
 

Borkol

New member
zgadzam się w 100% - po kiego grzyba kupować player sieciowy żeby póżniej korzystać z PS3 często stratnie co do jakości w dodatku? Player sieciowy (tu WD) ma odtwarzać samodzielnie po lan lub z hdd - masz tak kombinować aby to uzyskać!!!

Widzę że nie zrozumiałeś,zainstalowałem program PS3 Media Server w komputerze,w którym udostępniam folder z filmami w formacie mkv i ten program nie obciąża komputera dekodowaniem,gdyż robi to player WD.
Nie ma żadnych przycięć w oglądaniu filmów w 1080p z dźwiękiem DTS ,przesyłanie jest oparte o wifi n
 

Placek

Member
Witam
Jakie można osiągnąć transfery po sieci LAN (router z portami 1000Mbit) z dysku wpiętego do WD TV? Chciałbym go również mieć jako baze z zdjęciami i muzyką dostępną z każdego kompa po sieci.


Ja po podpięciu 500GB dysku NTFS uzyskuję ok 4,5MB (megabajt)na sek.
komp-wifiN-WD-RJ45(skretka100Mbit)-dysk
 

Pooch

New member
Kurcze słabo, czyli WD TV odpada jako magazyn plików. Słaby ten transfer. Ograniczenie sieci 100Mbit jest około 12,5 MB. Ciekawe czy to wina dysku na NTFS czy sieci. Oprogramowanie w odtwarzaczu jest na Linuxie, wiec NTFS będzie wąskim gardłem. Czy ktoś ma podobne transfery?
BTW: Dzieki Placek, ciężko na tym forum jest uzyskać info.
 
Do góry