WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

szymanek17

New member
Kilka postów wyżej napisałem, że próbowałem to zrobić, oczywiście z pomocą google, ściągnąłem program Hanewin i robiłem to wg kilku poradników. Nie udało się, więc pomyślałem, że na forum ktoś ma sprawdzony sposób i poprosiłem o pomoc. Stwierdziłem, że forum po to właśnie jest...
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Cześć. Może jednak ktoś poradzi mi jak uruchomić ten server NFS w XP?

dawno tu nie zaglądalem - ja niedawno walczylem z tematyem jak Ty tzn. prawie bo ty przesyłasz BD (bo ma nadzieje że chodzi o filmy bd???) po wifi a ja po kablu alee to nie ma znaczenia za bardzo - jest faktem ze niektóre filmy bd tną i nie da się ich ogladać -ja sobie z tym poradziłem ale to za chwile - co do nfs - również myslałem ze to sprawa sposobu przesyłu w sieci lan - alternatywny soft daje oprócz standardowego otoczenia sieciowego 9czyli udostepniasz normalnie pod win i ogladasz na wd) jeszcze inne sposoby: nfs i cifs
nfs to protokół wykorzystywany w linuxie i pod windą ciężko to odpalic - ja po ok. kilku dniach walki uruchomiłem DZIALAJACY serwer nfs na win xp (moim zdaniem tutaj nikt tego nie zrobił - bo nfs mają ale na linuxie tym sposobem co Ty też próbowałem ale mi się nie udało - jesli chcesz walczyc tym sposobem to te pliki mam) - nastepnie uruchomiłem cifs - tu juz sprawa prosta konfiguracja pliku itd - nieważne - powiem ci jedno - to nic nie dało, przesył po tym serwerze nfs który odpaliłem pod xp tragedia, na cifs lepiej ale najszybszy przesyl i tak daje zwykle otoczenie sieciowe - na bd idzie mi tak ok. 50 kbps (po cifs podobnie, na nfs duzo mnuiej) czyli teoretycznie film bd powinien zapierdzialac aż miło a tu lipa - niektóre tną zaczołem drążyć temat i okazalo sie ze tną mi filmy duże tzn. pliki mają wiele ścieżek audi hd, dodatki itd - ale głównie chodzi o ściezki hd dts i dd - odchudzam to w dvd platinium i wtedy podwójna korzyśc - napisy mam tylko polskie a nie np. 34 :D i taki film idzie mi bez wiekszych problemów po lan - jakby co to pisz
a jeśli chodzi o ten dzial na forum - tu już nikt raczej nie pomaga bo niby wszystko jest ale weż chłopie jak masz jakiś problem czytaj ok. 200 stron
sory za literówki:D
 
Ostatnia edycja:

dijo

New member
Witam.Proszę o pomoc. Instalowałem dziś nowy firmware 1.02.21 wdlxtv live-0.5.1.1 i zaraz po resecie zatrzymał się na 0% podczas instalacji i nic. Poczekałem 0,5h i wyłączyłem z prądu .Kolejne próby nic nie dały.Proszę o jakieś rady.POZDRAWIAM
 

nordof

New member
soft

Jedz z innym softem. Na tym miałem to samo. Odpiołem zasilanie ,wrzyciłem pena z innym alternatywnym.Pokazał sie żółty trójkąt z napisem uwaga,a dalej już ok.
 

Rafik14

New member
Witam :)
Zamierzam zakupić ten odtwarzacz multimedialny. Podpiąłbym do niego 3,5" dysk pod usb i poprzez lan będę przesyłać filmy na niego. Trochę trudno przeczytać o nim 177stron w poszukiwaniu kilku informacji.
1. Czy zaraz po wyjęciu pudełka odtwarza wszystkie formaty filmowe bez problemów? Najczęściej to używam .avi i .mkv (filmy hd,BR) + napisy .txt (zazwyczaj z Napiprojekt)
2. Czy warto podpinać do niego internet (mogę sam lan i mogę również internet podpiąć).
3. Czy nieoficjalny soft daje mi coś lepszego niż oryginalny?
 

bubers

New member
witam
zastanawiam sie na tym odtwarzaczem vs. Samsung bd-d5500
jak sadzicie co bedzie lepsze ? szcze na odtwarzaniu z plyt mi szczegolnie nie zalezy takze jesli na WD odtworze wiecej formatow bez problemow to decyzja jest prosta
pozdrawiam
 

lucpo

New member
Jak należy podmontować dysk np. po NFS, żeby był dostępny na ekranie. Mam w routerze udostępniony dysk po SMB i NFS. Po smb automatycznie montuje i jest dostępny OSD natomiast po NFS montuje za pomocą xmount ale na OSD go nie ma.
 

wejher

New member
Brak wyboru sieci

Witam
Mam następujący problem a mianowicie nie mogę połączyć się z siecią przez wiifii. Adapter USB z listy rekomendowanych oprogramowanie WD PL najnowsze z ich strony. Przez kabel wszystko ok ale gdy próbuje przez wiifii to nie ma opcji konfiguracji w menu i co za tym idzie nie ma i netu. W czym może być problem ? playerek uszkodzony ?
 

pawsonn

New member
witam
- yyyy....jak to ?
- nie masz okna WIRELESS NETWORK SETUP?
- patrz podręcznik uzytkownika str 26 [ network setup ]
- sprawdź szyfrowanie [ wpa2 ]

pozdro
pawson
 

wa2

New member
Jak należy podmontować dysk np. po NFS, żeby był dostępny na ekranie. Mam w routerze udostępniony dysk po SMB i NFS. Po smb automatycznie montuje i jest dostępny OSD natomiast po NFS montuje za pomocą xmount ale na OSD go nie ma.


Pytanie tylko czy w dobrym miejscu szukasz.
Za pomoca xmount powinien byc dysk podmontowany po NFS jak na ponizszym filmie.
xmount 192.168.0.22:/media/dysk2/ NFS_ubuntu2 nfs
20111229011.mp4 - YouTube
 

Navigon

New member
No własnie nie mam. Zmieniłem oprogramowanie WDLP na nieoficjalne i dalej to samo - brak możliwości wyboru sieci.
Być może twoje wifi na usb ma inną wersję firmware ... Też tak kiedyś miałem. Moim zdaniem wifi na WD-ku to tragedia. Bawiłem się 2 różnymi wifi na isb i za każdym razem wyniki były mało satysfakcjonujące.
 

jacur

New member
Witam
Może ktoś miał podobny problem z tym WD-kiem i mi pomoże?
Otóż od paru tygodni zaczął zrywać połączenie po kilku minutach działania, pomaga na chwilę wyjęcie wtyczki z rutera, albo odłączenie od zasilania rutera lub samego WD-eka,ale po kilku minutach znów zrywa.
W zakładce "konfiguracja sieci" jest wszystko OK, numer IP, serwera DNS, bramki pokazuje prawidłowo, ale w następnej zakładce: "sprawdzanie połączenia" przy pozycji "adres IP" jest "ptaszek", natomiast już przy pozycji "serwer DNS" myśli długo i wyskakuje "krzyżyk" i nie chce łączyć. Zmieniłem oryginalny soft na alternatywny, ale bez zmian, choć przedtem było OK na oryginale, wymieniłem też ruter, nie pomogło.
Nie mogę też wejść na niego przez przeglądarkę(błąd wczytywania strony), nie znajduje go, choć w "otoczeniu sieciowym" jest widoczny
Doradźcie co robić, bo na tę chwilę WD-ek jest bezużyteczny!
 

pawsonn

New member
hej

- spoczko , spoczko
- też tak miałem
- przy tym problemie "problemem" był serwer dns na routerze ...

- zrób tak [ bo nie wiem co to znaczy z tego co napisałeś że "wymieniłeś router" ] : z roterem połączony jesteś lanem ? jeśli tak to pozamieniaj na chwilę porty/miejsca w które wchodzą kable rj45. Innymi słowy - jeśli na routerze masz ze dwa-trzy porty rj45 i w nie wetknięte kable to pozamieniaj miescami , odpal, pooglądaj , zresetuj kompa i router i wróć do poprzedniego ustawienai lub pozostań przy tym jak wszystko gra

- win 7 ze wszystkimi updatami ?


pozdro
pawson
 
Do góry