WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

szymanek17

New member
Cześć.
Od dłuższego czasu mam problemy z puszczaniem filmów po wi-fi. Udostępniam je w winxp w zwykły sposób, przez opcje udostępnij. Player jest podłączony do rutera netgear. Często jest tak, że po włączeniu playera opcja network shares jakby nie działa. Wtedy muszę rozłączyć ruter lub poczekać jakiś czas i zaczyna być ok. Macie na to jakiś pomysł? Myślałem o instalacji serwera NFS, zgodnie z instrukcją, która była na forum - DVB-UPLOAD v.1.6c. Nie mogę sobie jednak z tym poradzić. Instrukcja wskazuje, że trzeba ściągnąć jakieś pliki passwd oraz group. Skąd je można wziąć? Z góry dzięki za pomoc.
 

gettel

New member
WD Live Player- problem z obrazem HDMI

Witam was serdecznie. Mam do was pytanie bo sam nie potrafię tego problemu niestety rozwiązać.
Posiadam urządzenie WD Player model WDBAAP0000NBK-00 na nim miałem zainstalowane najnowsze oprogramowanie oryginalne producenta 1.06.15 i było okej. Od znajomego dowiedziałem się że są jakieś mody na to urządzenie dzięki czemu pełno nowych aplikacji jest dostępnych.Chyba to się nazywa 1.02.21_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.4.2.0. Problem tkwi teraz w tym że instalowałem to z USB flash a urządzenie było podpięte pod monitor...i po instalacji wszystko działo na tym monitorze.Jak podpinam urządzenie pod telewizor jest kaszana obraz wygląda jak negatyw tylko kolorowo przebija jakiś się obraz ale to tyle.Stwierdziłem że nie będzie to działać i postanowiłem powrócić do oryginalnego oprogramowania 1.06.15 bez problemu mogłem zainstalować restart urządzenia i działa ale również o dziwo tylko na moim monitorze.Nie wiem od czego taki problem nastąpił nie wiem jak to rozwiązać żeby na telewizorze było również okej.W ustawieniach HDMI zrobiłem 8 bitow ale nie pomaga, kabel HDMI jest dobry i gniazda w telewizorze też.Macie może jeszcze jakieś pomysły w czym może tkwić problem???. Pozdrawiam OLEK
 

szymanek17

New member
Udostępnianie przez opcje prawy i udostępnij działa ale nie do końca dobrze. Często gdy chce dostać się do zasobów ta opcja jakby nie reaguje. Poza tym filmy udostępniane tym sposobem nieraz się tną. Przeczytałem gdzieś, że lepiej to wszystko działa po NFS, dlatego chce spróbować tego użyć.
 

gettel

New member
przywrocenie orginalnej wersji WD Live

Witam
Was
Mam do was pytanie jak przywrócić oryginalną wersję autoryzowaną WD live Media Player.
Miałem WDLXTV ale od momentu jej wgrania mam problemy z obrazem przez HDMI.
Spróbowałem wgrać oryginał ale nadal wejście HDMI nie działą prawidłowo - są zakłócenia
pozdr - są na to jakieś sposoby ?:(
OLEK
 

szymanek17

New member
Ja, jak mówiłem udostępniam pliki w windowsie xp przez opcje udostępniania plików w xp. Przesyłam filmy po wi-fi, jednak filmy w hd się tną. Jakim sposobem najlepiej przesłać filmy po wi-fi, żeby nie było z nimi problemu i jak to zrobić? Niestety nie jestem informatykiem i nie do końca się w tym orientuje.
 

Pa1ek

New member
Witam mam problem ponieważ filmy, które wcześniej działały teraz już przestały. Pojawia się niebieski "Ring of Death" lub wchodzi do filmu ale jest czarny ekran.
Przemuxowanie plików nic nie pomogło. Testowałem na różnych dyskach i dalej dupa. Parę dni temu wszytko odtwarzało a teraz praktycznie żadnego .mkv
Mam najnowsze oprogramowanie 1.06.15_V.
Wiecie co może być ? Może dane źródłowe się zrąbały bo w sumie wyłączałem WDka za pomocą pilota bez odpinania dysku.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Panowie ma ktoś podobny problem ? Praktycznie 90% mkv nie mogę odtworzyć. Muxowanie nic nie pomaga. Czarny ekran się pokazuje i pasek z czasem filmu i tyle. Nic nie odtwarza, nie można przewinąć, zero obrazu. Filmy typu .avi odtwarza bez problemu.
Może da się przywrócić stare oprogramowanie ? Jak to zrobić ?
Proszę o pomoc.
 

n4k5

New member
Ten sam problem pojawił się na wd community jakiś czas temu.
Z tego co pamiętam został rozwiązany.
 
Ostatnia edycja:

Pa1ek

New member
hej

- nie ,nie mam takich problemów
- roll back - tu :
- a reset do ustawień fabrycznych - może coś namieszałeś?

pozdro
pawson


pozdro
pawson

Dzięki za linka. Wczoraj przeszukałem całe forum zagraniczne i ludzi mają mnóstwo takich problemów.

Jedyne co aktualnie mi pomogło to roll back do jednej ze starszych wersji softu. 1.04.31

Na razie działa.

Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga.
 
Do góry