WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

radioaktywny

New member
Jeśli chodzi o Dolby TrueHD to mam ściągnięty ten trailer i działał w takim trybie Onkyo 608 przy sofcie WD 1.04.31. Teraz mam soft 1.05.04 i ściągam właśnie DTS MA i spawdzę czy to też zahula.

EDIT/

Sprawdziłem i DTS MA 5.1 / 7.1 też działa :)

Dzięki za info...ale nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy więc chce się upewnić :)
To, że WDTV odtworzy dźwięk Dolby TrueHD i DTS HD MA było wiadomo ale niewiadomą jest jak go zdekoduje, czy na Dolby TrueHD i DTS HD MA czy tylko na zwykły DTS lub Dolby? Więc precyzuje pytanie: czy amplituner informuje Ciebie, iż podany przez HDMI sygnał z odtwarzacza jest DTS HD MA lub Dolby TrueHD?

Pozdr.
 

Radoslav

New member
Dzięki za info...ale nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy więc chce się upewnić :)
To, że WDTV odtworzy dźwięk Dolby TrueHD i DTS HD MA było wiadomo ale niewiadomą jest jak go zdekoduje, czy na Dolby TrueHD i DTS HD MA czy tylko na zwykły DTS lub Dolby? Więc precyzuje pytanie: czy amplituner informuje Ciebie, iż podany przez HDMI sygnał z odtwarzacza jest DTS HD MA lub Dolby TrueHD?

Na pewno Dolby TrueHD tak jak pisałem Onkyo 608 odtwarza u mnie dokładnie w tym trybie. Jeśli chodzi o DTS HD MA to było zdekodowane jako DTS. Ale muszę jeszcze sprawdzić ustawienia, bo może tylko gdzieś w setup'ie jest to tak ustawione.
 

n4k5

New member
Ciekawą alternatywą jest Netgear Neo TV 550.

edit: po głębszej analizie, chyba jednak nie :)
chyba, że ktoś po wgraniu nowego firmware - 3.2.16 - potwierdzi, że jest inaczej :)
 
Ostatnia edycja:

Radoslav

New member
Jeśli chodzi o DTS HD MA to było zdekodowane jako DTS. Ale muszę jeszcze sprawdzić ustawienia, bo może tylko gdzieś w setup'ie jest to tak ustawione.

Sprawdziłem jeszcze ten wątek i w setup'ie mam ustawione dla DTS/DTS MA/DTS MA HD - Straight Decode, czyli WD Live nie obsługuje formatu wyższego niż DTS...może w jakiś innych softach.
 

n4k5

New member
Problem jest ogólnie znany. Omawiany WD obsługuje DTS, ale tylko core.
Nie jest wykluczone, że obsługa innych formatów DTS, np. Master Audio zostanie dodana.
 

n4k5

New member
No właśnie tutaj się mylisz. Diabeł tkwi w szczegółach, a tutaj jest nim oprogramowanie, nie hardware.

Nowy WD Live (Streaming Media) posiada ten sam procesor co Dune HD TV-301 (świetna alternatywa)
WD nie obsługuje DTS-MA, a Dune tak. Kwestia licencji i oprogramowania.
 

BananaBoy

New member
Witam,
od dłuzszego czasu korzystam z WDTV Live zawsze na oficjalnym sofcie. Ostatnio zacząłem bawić się alternatywnymi i dopóki korzystałem z wersji 4.7.3 wszystko było spoko, zrozumiałem jak na stronach Kovala czy Housika teraz pokusiłem sie o update do wersji

1.05.04_V_WDLXTV.COM_WDLXTV_LIVE-0.5.1.1

Wszystko niby spoko, śmiga ładnie nie zauważyłem żadnych niedociągnięc. Tylko nie moge rozgryźć dogrywania pluginów i aplikacji. Wchodze na stronke mojego WD, odpalam Addons Managera, wybieram co chce, ściągam...później w konfiguracji zaznaczam enable. Rebootuje i nic sie nie dzieje. Żadne nowe opcje w samym urzadzeniu sie nie pojawiają. Co robie źle? Może znacie jakąś strone z kompletnym opisem do tej wersji softu lub jakieś anglojęzyczne forum bo ja szczerze mówiąc nic o tej wersji znaleźć nie mogę.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
 

Pa1ek

New member
Problem z odtwarzaniem filmów

Witam mam problem ponieważ filmy, które wcześniej działały teraz już przestały. Pojawia się niebieski "Ring of Death" lub wchodzi do filmu ale jest czarny ekran.
Przemuxowanie plików nic nie pomogło. Testowałem na różnych dyskach i dalej dupa. Parę dni temu wszytko odtwarzało a teraz praktycznie żadnego .mkv
Mam najnowsze oprogramowanie 1.06.15_V.
Wiecie co może być ? Może dane źródłowe się zrąbały bo w sumie wyłączałem WDka za pomocą pilota bez odpinania dysku.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

tomaj28

New member
Witam mam problem ponieważ filmy, które wcześniej działały teraz już przestały. Pojawia się niebieski "Ring of Death" lub wchodzi do filmu ale jest czarny ekran.
Przemuxowanie plików nic nie pomogło. Testowałem na różnych dyskach i dalej dupa. Parę dni temu wszytko odtwarzało a teraz praktycznie żadnego .mkv
Mam najnowsze oprogramowanie 1.06.15_V.
Wiecie co może być ? Może dane źródłowe się zrąbały bo w sumie wyłączałem WDka za pomocą pilota bez odpinania dysku.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pamiętałeś w czasie muxowania o wyłączeniu kompresji (extra options/compression/NONE) ?
 

Pa1ek

New member
Pamiętałeś w czasie muxowania o wyłączeniu kompresji (extra options/compression/NONE) ?

Tak zrobiłem i niestety bez zmian. Robię to w programie mkvmerge GUI v 5.0.1 jeśli to ma znaczenie.

Da się jakoś podejrzeć po zmuxowaniau czy faktycznie program zrobił co trzeba ?

Ponieważ jak ten sam plik po zmuxowaniu otworzę mkvmerge to mogę muxować poraz kolejny ? Tak jakby nie wykrywał czy faktycznie plik już miał kompresję wyłączoną czy nie.

W każdym razie czy jest jakaś inna metoda aby odtworzyć te filmy ?
 
Do góry