WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

tomaj28

New member
Niema tu nikogo na tym forum żeby odpowiedzieć na moje pytanie,albo nikt niema zielonego pojecia
czy takie pliki video 30mbps dzialaja na wdtvlive,jakos mi to wyglada ze wszyscy ogladaja zripowane pliki na max, a jak mowilem kiedys o plikach 720p to mnie tu chcieli wszyscy zjesc z kosciami, bo orginaly z bluray zmiksowane w mkv to sa super kopie,a teraz sie pytam czy wd uciagnie 30mbps to nikt niewie,ciekawe bardzo!

Niema ,to jest taka cicha kobieta.
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
próbuje uruchomić po LAN transwer przez NFS - serwer to komp z XP Pro o adresie 192.168.1.30 z kontem JGX (admin) uruchomiłem serwer z taką konfiguracją - prosze kliknąć -
41bc553ae338.jpg.html

własciwości udostępn. partycji tak:
00c097ca1c05.jpg.html


a wpis w pliku net.mounts
Kod:
#
# Example net.mounts file to demonstrate auto-mounting
# of network shares
#
# note: that if you store a net.mounts file in /conf/ then it will ALSO
# execute on startup.
#
# Mount a windows file share (must be done by IP address)
#
#xmount "//192.168.0.33/ShareName" "ShareName" cifs
 
#  if your "guest" account is disabled, you must supply username and password
#
#xmount "//192.168.0.34/ShareName" "ShareName" cifs "user=username,pass=password"
 
[B]# Mount an NFS share[/B]
[B] xmount 192.168.1.30:/abc NFS_server nfs[/B]
 
# Mount a remote FTP
# to find advanced options execute:
# curlftpfs --help
#
#xmount "[URL]ftp://192.168.0.234:21[/URL]" "FTP Name" ftpfs "-o user=UserName:Password -o Option2"
 
# Mount a remote SSH server
# sshfs *requires* keyless login
# you can view your public key by executing:
#   ssh-public-key
# add your key to a remote machine by executing: 
#   ssh-copy-id user@server
#
# to find options execute:
# sshfs --help
#
#xmount "User@ServerName:Directory" "Server Name"sshfs "-o follow_symlinks"
 
# combine previous xmounts using unionfs
# unionfs takes a colon delimited list of 'ShareNames' and aggregates their content to the target
# directory structure is preserved
## the following is an example, it mounts 4 remote shares 'hidden' so they 
## are not visible in the OSD and then aggregates them.
## you hide an xmount by preceeding its 'ShareName' with a .  (dot)
#xmount "192.168.0.44:/movies"   ".movies1"  nfs
#xmount "192.168.0.233:/stuff"   ".movies2"  nfs
#xmount "192.168.0.101:/movies3" ".movies3"  nfs
#xmount "192.168.0.151:/videos"  ".movies4"  nfs  
#xmount ".movies1:.movies2:.movies3:.movies4"  "ShareUnion"  unionfs
i w WD nie widać zasobów - czy mógłby ktoś pomóc?
 
Ostatnia edycja:

webes

Member
Potrzebuję waszej pomocy,Planuję kupić wdtvlive ale niewiem czy on da rade z plikami (filmami) z BluRay,Pliki o pojemnosci:
General

Format : Matroska
Format version : Version 2
File size : 27.2 GiB
Duration : 2h 2mn
Overall bit rate : 31.8 Mbps


Właśnie skończyłem oglądać "Fast Five"

Format: BDAV
Format/Info: Blu-ray Video
File size: 46,1 GiB
Duration: 2h 10mn
Overall bit rate: 35.2 Mbps
Maximum Overall bit rate: 48.0 Mbps

... i ZERO problemów, żadnych "slideshow" - jak tu ktoś napisał. Filmik oczywista leciał z dysku podpiętego pod wdka, po kabelku tnie nie miłosiernie. Zresztą nigdy nie miałem z pleyerkiem większych problemów, pomijając YT z którym co jakiś czas jest problem ale to szczegół łatwy do naprawienia
Używam softu b-rad 1.02.21_WDLXTV.COM_WDLXTV_LIVE-0.4.5.3 a to ze wzgledu na
movie sheet,y i pare pluginów które w oficjalnym też by się przydały, niestety nima i nie będzie
 

jgx

New member
Bez reklam
po LAN nie ma problemów, choć ostatnie softy coś robią, że tnie.

u mnie jest niestety problem z BD po lan - niektore tną, napisz jak przesylasz a jeśli masz wiedze na temat NFS (mój post wyżej) może pomożesz troszke? Bardzo prosze o pomoc bo zmieniłem na ten player z nadzieją na bezproblemowy przesył po lan a tu lipa :(
mój soft to
1.02.21.WDLXTV_LIVE_4.3.3+PsychoTHC_6.3.1
 
Ostatnia edycja:

Sasanki

New member
Właśnie skończyłem oglądać "Fast Five"

Format: BDAV
Format/Info: Blu-ray Video
File size: 46,1 GiB
Duration: 2h 10mn
Overall bit rate: 35.2 Mbps
Maximum Overall bit rate: 48.0 Mbps

... i ZERO problemów, żadnych "slideshow" - jak tu ktoś napisał. Filmik oczywista leciał z dysku podpiętego pod wdka, po kabelku tnie nie miłosiernie. Zresztą nigdy nie miałem z pleyerkiem większych problemów, pomijając YT z którym co jakiś czas jest problem ale to szczegół łatwy do naprawienia
Używam softu b-rad 1.02.21_WDLXTV.COM_WDLXTV_LIVE-0.4.5.3 a to ze wzgledu na
movie sheet,y i pare pluginów które w oficjalnym też by się przydały, niestety nima i nie będzie

Ja pisałem o "slideshow" bo kolega pytał o kontener matroska i avc, a do dekodowania x264 moim zdaniem trzeba czegoś mocniejszego. Filmy BD idą OK i nie widze tu nic nadzwyczajnego .
Niech mnie ktoś poprawi ale jak dla mnie jeśli chodzi o WDeka to te 20MBIT to max chyba że komuś brak płynności nie przeszkadza. Jak pisałem , filmy idą ale dla mnie to już jest klatkowanie (szczególnie widoczne gdy obraz z dużą ilością szczegółów przesuwa się wolno w "poziomie, tu dla przykładu "HOME" Luca Bessona ok 24MBit). I żeby nie było że mam coś do Wudeka, jak za swoją obecną cene 299zł jest wart zakupu ale jeśli ktoś chce oglądać mkv z takimi biterate`ami to nie tędy droga.
Odrazu powiem że nie widzę sensu trzymania mkv z takimi parametrami bo dobrze zrobiony rip przy 1080p i 12Mbits wygląda z 3m na 50 calach tak samo dobrze jak oryginał, a biterate zaproponowane przez kolegę BitTornado to bliżej im do BD niż przeciętnego mkv przez co uzysk z miejsca na dysku znikomy a sprzęt wymagany do dekodowania znacznie mocniejszy. Ale że każdy lubi co innego to osobiście WD nie polecam. A jeśli nie WD to nie wiem co....przynajmniej za te $. Pzdr
 

WRONEK

New member
Ja pisałem o "slideshow" bo kolega pytał o kontener matroska i avc, a do dekodowania x264 moim zdaniem trzeba czegoś mocniejszego. Filmy BD idą OK i nie widze tu nic nadzwyczajnego .
Nierozumiem twojej wypowiedzi, piszesz, że BD idą OK i nie widzisz w tym nic dziwnego.

BluRay Remux zmiksowany w kontyner MKV to plik video wyciagniety z BluRay
M2Ts,jesli taki plik video smiga to o co chodzi?
 
Ostatnia edycja:

Sasanki

New member
Nierozumiem twojej wypowiedzi, piszesz, że BD idą OK i nie widzisz w tym nic dziwnego.

BluRay Remux zmiksowany w kontyner MKV to plik video wyciagniety z BluRay
M2Ts,jesli taki plik video smiga to o co chodzi?

Błądzenie ludzka rzecz, ot po prostu nie zauważyłem że to remuxy. Ale przynajmniej masz BitTOrnado dwa głosy na to że działa OK. Co prawda trzymam w M2Ts ale ze znaczniej wyższymi biteratami niż zapodany przez Ciebie van Helsing i jest OK.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
u mnie jest niestety problem z BD po lan - niektore tną, napisz jak przesylasz a jeśli masz wiedze na temat NFS (mój post wyżej) może pomożesz troszke? Bardzo prosze o pomoc bo zmieniłem na ten player z nadzieją na bezproblemowy przesył po lan a tu lipa :(
mój soft to
1.02.21.WDLXTV_LIVE_4.3.3+PsychoTHC_6.3.1


ja jadę po sambie, myślałem że to wina samby, ale to raczej wina softu, jak mam producenta, nigdy nie miałem problemów, choć ostatnio mam, większość chodzi ładnie, są wyjątki.
 

topsy

New member
Właśnie sprawdziłem kilka filmów mkv z bitrate ponad 25 i nie widzę problemów z obrazem na najnowszym fw przez usb.Zrezygnowałem z b-rad'a całkowicie z jednego powodu. Na firmowym obraz jest znacznie ostrzejszy.
 

zen44ek

Member
Czy WD gen 2 obsluguje dts-ma i truehd
Mam plik:
X-Men First Class (2011) BluRay 1080p x264 DTS AC3 2Audio-HDChina
SOURCE TYPE.....: BluRay 1080p AVC DTS-HD.MA 5.1
ViDEO BiTRATE...: x264 L4.1 High 2pass @ 15813 kbps
FRAME RATE......: 23.976 fps
AUDiO-1.........: English DTS 5.1 @ 1509 kbps (DTS-HD.MA Core)
AUDiO-2.........: Composer's Isolated Score DD 5.1 @ 448 kbps
SUBTiTLE........: English/Chinese PGS
RUNTiME.........: 02:11:42.686
ASPECT RATiO....: 2.35:1
RESOLUTiON......: 1920 x 816
FilE SiZE.......: 16.4 GB

Jak chcę go włączyć to się wiesza i nie odtwarza poźniej już nic, musze zrobić reset żeby ruszyło coś innego, soft mam jakiś alternatywny.
 

BitTornado

New member
i wdtvlive pojechal spowrotem do amazon,ten player jest do dupy,menu czy w oficialnym czy w nieoficialnym sofcie jest do dupy,i remuxy juz przy 22mbps audio sie rozjezdza,katastrofa, narazie ogladm z leptopa,ale chyba kupe bluray palyer,bo niemam juz sily!
 

borek81

New member
Czy jest możliwe ustawienie sobie w playerku żeby pliki które odtwarzam z podłączonego po usb dysku w formacie m2ts uruchamiały się jeden po drugim?
Mam zrzucone masę materiału z kamerki Hd a czasami pliki mają po kilka sekund dlatego oglądanie filmiku z wakacji staje się strasznie uciążliwe a wręcz niemożliwe.
Mam wgrany najnowszy soft oficjalny.
 

jgx

New member
Bez reklam
nie mam już sił do tego playera - po lan z mkv nie mam problemów natomiast filmy bd nie idą - jak zapuszcze chwile (minute dwie) idzie ok a póżniej zaczyna robić stop klatki i zanika dzwięk, próbowałem softy i oryginalne i alternatyene i to samo, serwer to komp z win xp, przesył dochodzi do 35 mega/s, piszecie tu że wam po lan idzie dobrze choć nie wiem jak to możliwe, próbowałem na różnych kompach i przez router i bezpośrednio crosem i to samo, ostatnio uruchomiłem na XP serwer nfs ale nie moge sobie poradzić z konfiguracją wd (kilka postów wyżej opisałem co i jak) - prosze pomóżcie bo straciłem już wiare w ten sprzęt :) czy ktoś tu przesyła za pomocą nfs z win xp? A może jakiś inny sposób - o co chodzi z tą sambą czy da to rade odpalić na win xp?
 
Ostatnia edycja:

pawsonn

New member
@ borek : gdy na ekranie masz widok na jeden katalog [ w którym masz te pliki ] klikasz na PLAY lub ENTER [nie pamiętam który ] i samo leci jedno po drugim....

@ jgx : no kurcze... to nieźle, piszesz że zmieniałeś kable...no to pomysłu faktycznie brak... , ale jeszcze pomyślimy...


pozdro
pawson
 
Do góry