WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

jgx

New member
Bez reklam
czy jest jakiś soft który wyświetla nazwy napisów np. polski, niemiecki itd - jak jest film który ma np 22 napisy to trudno znależć polskie - jest na to jakiś sposób?
 

qqlek

New member
napisy

na PC czy WD?
jak na PC to np. MediaInfo (darmowy)
a jak oczekujesz czegoś na WD to nie mam pojęcia
mi Xtreamer z tego co pamiętam nazywa językiem napisy, ale zazwyczaj mam takiego co mają góra 2 rodzaje
 

slew

New member
Co za bzdury o tym DTS? Nic nie trzeba konwertowac - po HDMI na ampli i wdtv live DTS smiga bez problemu. Z dzwiekiem wielokanalowym DTS nie ma zadnych problemow.
Jak na dwuletni sprzet za cztery stowy to jest swietnie...
A czy ten player live ma mozliwosc przesylania DTS HD MA na zewnetrzne zrodlo bo obecnie mam
wd pierwszej generacji i mam z tym problem?
Czy nie ma problemu z np. ostatnio wydanym rozszerzonym wydaniem The Lord of the Rings The Return of the King 2003 Extended Edition BluRay?
Z pierwsza generacja to wydanie nie chodzi tzn albo wolgole nie czyta albo brak dzwieku na zewnetrznym kinie. Czy ktos moze potwierdzic czy ten problem wystepuje na WD Live?

Czy ktos moze potwierdzic potwierdzic czy ponizsze formaty przede wszystkim dzwieku WD Live bedzie czytac:
VIDEO SOURCE: TLOTR.BluRay.1080p.AVC.DTS-HD.MA6.1-CHDBits
VIDEO.......: 1920x796 23,976 fps x264
............: bitrate: ~12000 Kbps ar: 2,40:1
AUDIO SOURCE: TLOTR.BluRay.1080p.AVC.DTS-HD.MA6.1-CHDBits
AUDIO.......: English DTS-HD Master 6.1 48 kHz 4476 kbps
............: Polish Dolby Digital EX 5.1-EX 48 kHz 640 kbps
 

pawsonn

New member
hej


- ewentualnie temat do sprawdzenia - ale ja słucham tylko via hdmi w tv , sorki

- [ czy jest ] ktoś z kinem domowym i tym plikiem ?

- jakbyś chciał sprawdzić czy to-to chodzi [ hdmi/tv/bez k.domowego ] to pm



pozdro
pawson
 

MKusiu

Member
Witam,

Ponawiam pytanie czy dts hd master audio jest dostpene na tym odtwarzaczu na org. firmware lub modyfikowanym? Czy po prostu nie odtwarza tego dzwieku.

Pozdrawiam
 

Pshemas

New member
Witam,

Mam pare pytań odnośnie tego playerka:

1: Jak wygląda sprawa obsługi DLNA? Czy jest widoczny w sieci jako server lub player DLNA?

2: Czytałem wcześniejsze posty i zaciekawiła mnie jedna sprawa - usypianie dysku podpiętego na USB. Czy w przypadku dysku 3,5" wsadzonego do zewnętrznej obudowy USB player będzie potrafił uśpić taki dysk czy może trzeba kupić obudowę z taką opcją?

3. Jak to jest z dźwiękiem po HDMI? - w instrukcji napisane jest że dźwięk wielokanałowy może iść tylko optykiem, a co z HDMI? Przy podłączeniu playera do amplitunera po HDMI muszę dodatko podpinać go optykiem?

Z góry dziękuję za pomoc.
 

szymanek17

New member
Witam
Od prawie roku jestem użytkownikiem wd live tv. Irytuje mnie w nim jedna rzecz. Przeważnie oglądam filmy po wi-fi. Player jest podłączony kablem do routera netgear VNR 2000. Ale niezależnie czy jest to soft oryginalny czy modyfikowany player bardzo długo łączy się z zasobami komputera. Można czekać w nieskończoność, po naciśnięciu opcji udziały sieciowe często nie wykrywa mojego komputera. Wtedy wyłączam player lub resetuje router i po paru chwilach udaje się go uruchomić. Często gdy znajdzie mój komputer i próbuje się połączyć to łączy się bardzo długo, aż do momentu wyświetlenia komunikatu "sieć jest zajęta". Macie może pomysł jak to naprawić?
 

pawsonn

New member
hej

- win7 czy xp [ wszystkie updaty ? ]
- do xp wd dawał taki soft discovery - masz go ?
- obsługa dns szwankuje - sprawdź lub sprawdź na innym pożyczonym routerze czy będzie lepiej
- a jak z podłączonymi zaosbami przez usb do wd playerka ? nie ma problemu ? [ w sumie zawsze jest wtedy stabilny odbiór ]


pozdro
pawson
 

wa2

New member
Ja z siecia nigdy nie mialem problemow, moze dlatego ze nie uzywam wifi.
Do wdtv podpiety mam tylko pendrive z alternatywnym softem praktycznie od momentu kiedy tylko sie pojawil czyli juz ponad 1.5 roku (oczywisciee aktualizuje w miare na biezaco). Filmy ogladam po sieci z mojego serwera NFS obecnie na linuxie.
Kiedys napisalem maly faq dotyczacy m.innymi stawiania serwera na winxp moze Ci pomoze.
DVB-UPLOAD v.1.6c
WDTV Dla poczatkujacych
 
Witam,

czy odtworzę na WD filmy/teledyski z kodekiem MP42, np. taki ?

General
Complete name : E:\Professor Green ft. Maverick Sabre - Jungle (Official HD) [www.Keep-Tube.com].mp4
Format : MPEG-4
Format profile : Base Media / Version 2
Codec ID : mp42
File size : 39.7 MiB
Duration : 3mn 24s
Overall bit rate : 1 627 Kbps
Encoded date : UTC 2010-11-07 15:16:12
Tagged date : UTC 2010-11-07 15:16:12
gsst : 0
gstd : 204480
gssd : BD9602B02HH1311169163961636
gshh : o-o.preferred.tpnet-waw1.v2.lscache3.c.youtube.com

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L3.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 1 frame
Format settings, GOP : M=1, N=60
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 3mn 24s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 1 500 Kbps
Maximum bit rate : 4 059 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.065
Stream size : 36.6 MiB (92%)
Tagged date : UTC 2010-11-07 15:16:19

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : LC
Codec ID : 40
Duration : 3mn 24s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 122 Kbps
Maximum bit rate : 149 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 44.1 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 2.98 MiB (8%)
Title : (C) 2007 Google Inc. v08.13.2007.
Encoded date : UTC 2010-11-07 15:16:15
Tagged date : UTC 2010-11-07 15:16:19
 
Do góry