WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Radoslav

New member
U mnie wystarczył reset WD.
Swoją drogą ciekaw jestem czy sytuacja się powtórzy.
Czy ktoś wie czy porty usb w urządzeniu można rozdzielać jakimś "hubikiem"?

U mnie sam reset niestety nie wystarczył...ale teraz mam nadzieje że problem nie powróci (od kilku dni jest spokój) ;)
Ja podłączałem czytnik kart SD/MicroSD/itp (jakiś z marketu chyba jeszcze) i hulało bez przeszkód, więc wydaje mi się że zwykły hub portów USB też powinien pójść.
 

adamo64

New member
Zwykły pasywny hub USB działa tylko chyba trzeba uważać aby nie podłączyć na nim w jednym czasie dwóch dysków 3.5' ;-)
 

TomLaw1967

New member
Zwykły pasywny hub USB działa tylko chyba trzeba uważać aby nie podłączyć na nim w jednym czasie dwóch dysków 3.5' ;-)

w jednym czasie? czyli można podłączać kolejne dyski?... czy trzeba jednak najpierw podłączyć jednego, odczekać aż WD go zauważy i dopiero potem podłączyć drugiego?
 

lukasior

New member
Też mam problemy z uruchamianiem dysku ale radze sobie w ten sposób że najpierw uruchamiam WD a po ok 30 (jak już załaduje się główne menu w WD) włączam dopiero do prądu dysk twardy.
Nie mam natomiast tego problemu gdy WD był wyłączony pilotem (dysk przechodzi wtedy w stan "uśpienia")- wystarczy włączyć i od razu zestaw WD + dysk startuje.
 

pawsonn

New member
hej

- tak jak piszą na stronie Community WD : w nowym sofcie też mam problemy z przesuwającym się w lewo [ skrajne lewo.wręcz poza ekran ] komunikatu o języku lub wersji audio [ podczas dokonywania zmian audio lub językowej ]

- to [ co wyżej ] widać że mają do dopracowania

- inne parametry : ok [ nie odczuwam zmian , poza w/wymienioną ]


pozdro
pawson
 

adamo64

New member
Ciągle coś kopią tym firmware ,ja zostałem na starym i bardzo to sobie chwalę,ani myślę być beta-testerem dla WD
 

Joker79

New member
Można w jakiś sposób wrócić do starszej wersji softu 1.04.31 v bo mnie też szlak trafia (nie pomaga mi przywracanie fabrycznych ustawień ani rest)
 

qqlek

New member
soft

można
w pliku wdtvlive.ver ze starego softu

zmieniasz cyferki po "version" na jakiś wyższy niż aktualny numerek
czyli np. 1.06.00_V

VERSION='1.05.04_V'
LOCATION='wdtvlive.bin'
PKG_LOCATION='wdtvlive.pkg'
ROOTFS2=''

i WD uzna to za nowszy soft i wgra faktycznie starszy
 

BitTornado

New member
Mam taki mały Problem,Co kilka minut zrywa mi głos (Audio) na ustawieniach ( 1080p 23,976 12bit ) oraz ( 1080p 60hz 12bit ),co to moze byc? gdzie jest problem?
 

drypsiak

New member
panowie mam taki problem wd live z softem 1.03.49_V_WDLXTV i po ustawieniu rozdzielczosci na 1080p 60hz i high rgb ustawienie dziala do momentu kiedy nie wylacze urzadzenia . po wlaczeniu utrzymuje sie 1080p ale nie ful rbg tylko wlacza w low rgb .mozna cos z tym zrobić??
 

tomb_rider

New member
Czy ktoś może polecić jakąś dobrą kartę sieciową WiFi pod usb dla WD TV Live?
TRACER Tenda W311U. Używam ponad rok, kupilem za 34 zeta, teraz za 23 zlocisze mozna dostac, Wielokrotnie przez niego aktualizowalem oficjalny firmware i nigdy żadnej zwiechy itp. YT i inne serwisy bezproblemowo przynajmniej do tej pory
 

Radoslav

New member
panowie mam taki problem wd live z softem 1.03.49_V_WDLXTV i po ustawieniu rozdzielczosci na 1080p 60hz i high rgb ustawienie dziala do momentu kiedy nie wylacze urzadzenia . po wlaczeniu utrzymuje sie 1080p ale nie ful rbg tylko wlacza w low rgb .mozna cos z tym zrobić??

Mam dokładnie to samo i chętnie się dowiem co z tym można zrobić.
Dodatkowo ostatnio mam problem z wyświetlaniem zdjęć, a mianowicie wszystkie wyświetla w pozycji poziomej, mimo że niektóre z nich są zapisane w pionie. Co więcej prawidłowo je pokazuje na miniaturkach. Wszystkie ustawienia typu: zachowaj oryginalne, dopasuj do ekranu itd nie rozwiązują tego problemu. Ktoś miał coś podobnego?
 

nordof

New member
Tomb rider

Zakupiłem opisaną przez Ciebie sieciówke usb. Niestety automatycznie wd nie wykryło sieci . Może jakoś podpowiesz jak ją skonfigurować?
 

enforces

New member
zastanawia mnie jedna kwestia od długiego czasu. Myślę o dysku zewnętrznym via USB. Jak wiadomo WD TV LIVE HD działa po sieci, i jeśli podłączę dysk twardy po USB i włączę WD TV to czy ten dysk będzie identycznie zachowywał się jak dysk zewnętrzny podpięty pod router?

Cena dysku zewnętrznego USB = 200zł
Cena dysku zewnętrznego RJ45 = 500zł

Jeśli mam rację czy warto przepłacać?
 
Do góry