WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

pawsonn

New member
hmm ...

- to zależy [ kto na czym kładzie akcent ]
- tvlive chodzi już chyba ze 2 lata, może dadzą mu [ gdy wyjdzie nowy ] usb3 i tyle
- mi pasuje tvlive bo :
* mały [ małe pudełko , dla mnie plus ]
* absolutnie cichy [ nie ma co w nim burczeć ]
* zasoby mam sieciowe [ Nas , lub przez usb ] i takie jakie sam sobie zaprojektuję/kupię/zażyczę/nie ograniczam się wbudowanym dyskiem
* odtwarza 100% tego co chcę , czegoś mi tam nie odtworzył - ale to był eksperyment
* jakieś tam swoje wady czasem z niego wychodzą - ale są akceptowalne
* osobiście oglądałem oplay i wdlive i wybrałełm wdlive



pozdro
pawson
 

GIZIU

New member
Cóż, miałem poprzednią generację WD TV HD Media Player więc tak naprawdę wiem jakie są plusy i minusy. Zamieniłem go na O!Play ze wględu na brak wsparcia WD. Chodzi mi tak naprawdę o to czy warto dopłacać do Hub względem Live. Mam kilkadziesiąt godzin filmów hd nagranych kamerą SONY, czy da się je bezproblemowo obejrzeć za pomocą Hub ? Czy do Hub jest tworzony alternatywny firmware czy byłbym skazany na firmware od WD ?
 

adamo64

New member
Jak zauważyłeś to forum jest poświęcone WD TV LIVE HD Media Player.
Jak chcesz się coś dowiedzieć o WD TV LIVE Hub to porównaj sobie specyfikacje i będziesz wiedział wszystko_Osobiście uważam że na naszym rynku w chwili obecnej nie ma lepszego niż WD TV LIVE HD Media Player.
 

edi730

New member
W przedziale cenowym faktycznie jest dość dobry, ale czy najlepszy? To bym dyskutował. Player ma dość wiele niedociągnięć, szczególnie po stronie odtwarzania video z dźwiękiem wielokanałowym. Podłączając do amplitunerka za pomocą HDMI (to samo jest z optykiem) o DTS i AAC które są dość popularne możesz zapomnieć. Trzeba konwertować do AC3. Nie odtwarza także formatów wielokanałowych w plikach audio tu sytuacja dotyczy wszystkich formatów.
 
Ostatnia edycja:

bartula

New member
Jak zauważyłeś to forum jest poświęcone WD TV LIVE HD Media Player.
Jak chcesz się coś dowiedzieć o WD TV LIVE Hub to porównaj sobie specyfikacje i będziesz wiedział wszystko_Osobiście uważam że na naszym rynku w chwili obecnej nie ma lepszego niż WD TV LIVE HD Media Player.
Forum nie jest poświęcone WD TV LIVE HD Media Player. nie wypisuj bzdur
 

HILUX

New member
Mam pytanie trochę głupie ... ale nie mogę sobie poradzić :oops:

kupiłem właśnie WD TV gen. 2 i chcę zrobić update firmware

ściągnąłem ... wypakowałem do katalogu ... katalog na pendraka ... pendraka do playera - opcje settings coś tam update - nie widzi

skopoiowałem na pendraka same pliki bez foldera - też nie widzi

jak mam więc wgrać nowy firmware ?:hmm:
 

edi730

New member
Mam pytanie trochę głupie ... ale nie mogę sobie poradzić :oops:

kupiłem właśnie WD TV gen. 2 i chcę zrobić update firmware

ściągnąłem ... wypakowałem do katalogu ... katalog na pendraka ... pendraka do playera - opcje settings coś tam update - nie widzi

skopoiowałem na pendraka same pliki bez foldera - też nie widzi

jak mam więc wgrać nowy firmware ?:hmm:

Po wypakowaniu na pena oprogramowania podłącz go do WD wypnij wtyczkę zasilania podłącz ponownie i poczekaj. Powinien zaskoczyć sam, no chyba że masz nieodpowiednią wersję oprogramowania...
 

adamo64

New member
Mam pytanie trochę głupie ... ale nie mogę sobie poradzić :oops:

kupiłem właśnie WD TV gen. 2 i chcę zrobić update firmware

ściągnąłem ... wypakowałem do katalogu ... katalog na pendraka ... pendraka do playera - opcje settings coś tam update - nie widzi

skopoiowałem na pendraka same pliki bez foldera - też nie widzi

jak mam więc wgrać nowy firmware ?:hmm:
Kolego ,wszystkie te pliki daj LUZEM na pendrive a nie w katalogu.
Nawiasem mówiąc,dziś ponownie powróciłem do starego sprawdzonego softu bo na nowym player nie chciał się uruchamiać (robił to raz na kilka uruchomień):shock:
 

HILUX

New member
No i sprawa się rozwiązała - firmware nie od tego modelu mialem :)

ściągnąłem odpowiedni - i zatrybił od razu :)

dzięki za zainteresowanie 8)
 

sajmer

Member
Witam
Zakupiłem WD TV Live HD , ściągnął się najnowszy FW 1.04.31 - wszystko OK ale nie zapamiętuje ustawień w sekcji video - włączone napisy , przechodzę do Video odpalam różne filmy jest OK , wyłączę pudełko za parę godzin włączam i są filmy bez napisów , znowu trzeba przez Opcje włączać albo wejść w menu i włączyć. Ktoś się spotkał z czymś takim ??
 

TomLaw1967

New member
Przeglądarka w WD TV Live

Czy ktoś znalazł plugin aby WD... działał jako przeglądarka stron WWW. Są różne dedykowane serwisy np pogodowe, muzyczne, facebook a zwykła przeglądarka stron www?
Pozdrawiam
Tomek
 

TomLaw1967

New member
Planuję kupić takie kino domowe Kino domowe Panasonic SC-PT85EP-K - Ceneo.pl mam pytanie czy jest możliwość podłączenia wdtvlive do kina domowego aby oglądać film przez wdtvlive i odbierać dzwięk w głośnikach kina domowego. Nie znam się na tym tak więc pytam.kupno amplitunera i głośników odpada ponieważ zbyt duży koszt
Tak, będziesz mógł tak odtwarzać... HDMI z WD do telewizora a optykiem dźwięk do Twojego kina i masz to o czym piszesz
Pozdrawiam
Tomek
 

nordof

New member
karta sieciowa

Witam.
Proszę o namiar do kupna karty sieciowej współpracującej z wd live.
Zakup tp-linka 821n okazał się pomyłką ( nie ta wersja fw ).
Szukam karty uwzględniajac kompatybilność ze strony wd. Jednak sprzedawcy z alledrogo nie spieszą z odpowiedzimi o wersji sprzetu i fw które sprzedają.
Może ktoś ma pewniaka który zadziała z wudekiem?
 

nordof

New member
Znam tą listę. Problem jest w tym ,że w obrocie są obecnie sprzęty z nowszymi hw/fw. A na moim przykładzie wiem,że nie warto ryzykowć. Tak jak pisałem mój tp-link z niededykowanym hw nie ruszył. Może ktoś ostatnio kupował sieciówkę i pochwali sie na forum jak działa.
 

pawsonn

New member
hej



- tu u nas masz 150 stron - no niestety przeleć je - coś było pisane

- w necie też widziałem że było pisane [ w "testach/opisach" wd hd tv live ]

- czy aby na pewno wifi jest Koledze potrzebne ? rj45 bezproblemowo i bez przycięć będzie gwarantował transfer. Ja bym tym gadżetem [ wpinaną w wd kartą sieciową ] się nie interesował



pozdro
pawson
 
Do góry