WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

mazi

New member
Prośba o wsparcie pomysłu na forum WD.
Adres url: community.wdc.com/t5/Live-Live-Plus-Ideas/Proposed-support-for-Polish-users/idi-p/156690
Być może nic to nie da, ale co szkodzi spróbować. Zalogowanie się na forum i wsparcie propozycji nic nie kosztuje, a może WD zacznie brać poważnie polskich użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

charlie112

New member
problem po flashowaniu

Witam Panowie. Kilka dni temu kupilem sobie owo cudenko, o ktorym tutaj tak sie rozpisujecie. 2 dni po zakupie i po kilku udanych flashowaniach stwierdzilem, ze jednak zmienie soft raz jeszcze, bo moze ten, ktory planuje wgrac bedzie lepiej dzialal. No i sie baaaaardzo zdziwilem, gdyz po calej procedurze zobaczylem splash screen odtwarzacza, kilka sekund czarnego ekanu, reset i znowu splash screen. Na polskich forach nie znalazlem rozwiazania, ale po googlowaniu przez cala noc, oraz porannych przemysleniach znalazlem rozwiazanie.

Generalnie - playerka udalo mi sie postawic na nogi nastepujacym sposobem:

- na pena wgrywamy firmware B-RAD w wersji NON-FLASH
- na penie tworzymy plik 'S00custom-options', w ktorym umieszczamy takie wpisy:

#!/bin/sh
config_tool -c FORCEHDMI=OFF
config_tool -s


- pendrive wkladamy do WD ....

i WD powinien odpalic z flasha z naszego pendrive'a. Mamy dostep do urzadzenia, wiec mozemy dalej kombinowac.

W sumie jest to moj pierwszy post na Waszym forum, ale chcialem sie podzielic tym rozwiazaniem, gdyz nigdzie nie moglem znalezc sposobu ozywienie odtwarzacza, a byc moze sie to komus przyda w przyszlosci, gdyz polski internet jest wyjatkowo skromny w infomacje na temat tego urzadzenia. Pozdrawiam
 

Radoslav

New member
(...)Obecnie korzystam z przedostatniego firmware oficjalnego (1.04.17) i po każdym utworze jest standardowa ok.2 sek. przerwa. Ale czy któryś z alternatywnych ma może w opcji odtwarzania coś w rodzaju "mix" tj. płynnego przechodzenia do kolejnych utworów zmniejszając / likwidując przerwy miedzy nimi?

A czy ktoś ma może rozwiązanie na powyższy temat?
 

brandt78

New member
WD raczej nie dba o audiofili, ale w tym przedziale cenowym raczej zaden player nie ma gapless playbeck. Zaden firmware, czy to oficjalny, czy alternatywny tego nie rozwiazuje na WDTV Live.
Z tego co czytalem to ludzie sobie z tym radza przez: caly album w jednym pliku FLAC+cue sheet+plugin MediaNavigation (gapless play for audio files)
 

bratmat

New member
Prośba o wsparcie pomysłu na forum WD.
Adres url: community.wdc.com/t5/Live-Live-Plus-Ideas/Proposed-support-for-Polish-users/idi-p/156690
Być może nic to nie da, ale co szkodzi spróbować. Zalogowanie się na forum i wsparcie propozycji nic nie kosztuje, a może WD zacznie brać poważnie polskich użytkowników.

Właśnie poparłem pomysł. Niedawno przesiadłem się z B-rada na oficjalny soft 4.0.22 i największa rzecz jaka mnie wkurza to brak szybkiego przewijania tzn. nie x2 do x16 ale na suwaczku tak jak w nieoficjalnym przy użyciu wtyczki chyba Media Navigation v3. Musiałem się przesiąść bo mam dość konwertowania każdego ściągniętego mkv i wyrzucania tej przeklętej kompresji nagłówka. To by była dobra rzecz w oficjalnym sofcie. A swoją drogą wygląda na to że w w najnowszym b-radzie też nici z tych bardzo przydatnych wtyczek.
 

zinger

New member
Nowy soft b-rada dostepny na wdlxtv forum. 0.4.7.3 !
Mi na 1.3.39 0.4.7.3 ciagle mkv przycinaja. Nie wiem co zrobic! Macie jakies rozwiazanie?
 

TomLaw1967

New member
czy masz pewność że to wina oprogramowania? może coś nie tak z transferem do WD? Odtwarzasz przez sieć czy bezpośrednio z dysku USB? Powiem tak ... mi tam nic nie przycina. Może jakiś wysoki bitrate ma ten film. To jakiś pojedynczy film... czy na wszystkich?
Pozdrawiam
Tomek
 

topsy

New member
Czyli mamy kolejną wersję wykastrowaną ze wszystkich dodatków, chociaż udało im się zmieścić cały umsp.
Trzeba poczekać na nowszą wersję, ładowaną z dysku, o ile taka powstanie.
Sprawdziłem mkv z wysokim bitrate, działa płynnie. (pełna kopia z BR.)
btw:
Działają wam movie sheets ?
U mnie wyświetlają się tylko ikonki.
 
Ostatnia edycja:

topsy

New member
napisz cos wiecej jak sobie z nimi poradziles i pluginami i movie sheets
czy dziala wam pobieranie opisow z filmweb ?

W moim przypadku odhaczyłem opcję LINKSHEETS (wdtv ext. features, ostatnia opcja) i movie sheets działają.
W 1.02.21_WDLXTV.COM_WDLXTV_LIVE-0.4.2.1 pluginy powinny działać, to jest wersja pełna poprawiona z działającym YT, konfiguracją przez przeglądarkę etc.
Jest jeszcze nowsza wersja 1.03.49_V_WDLXTV.COM_WDLXTV_LIVE-0.4.7.3 ale okrojona właśnie z pluginów.
 
Ostatnia edycja:

malyr

New member
kupiłem niedawno to urządzenie (WD TV LIVE) i mam problem z tv sony 40W5500
Chwilę działało na HDMI, później wyskoczyło 480i a po chwili już w żaden sposób nie działa po kablu HDMI (co ciekawe przez jakiś czas był komunikat na TV zły sygnał nie kompatybilne urządzenie, który już się nie pojawia)
Podłączony WD do TV przez kabel Component działa idealnie.
Co ciekawe podłączam Component i HDMI ustawiam HDMI na AUTO i wyskakuje mi na TV połączenie Component 1080p
Jak odłącze HDMI to znika obraz na Component.
Pełen cyrk :)

Oczywiście wgrywałem różne softy, kasowałem ustawienia z poziomu shella, z 10 kabli HDMI sprawdziłem (nawet w jednym plastik naciąłem żeby bardziej wlazło do WD) i dalej to samo.
Mam monitor 22" na którym śmiga bez problemowo po HDMI.
Idę dziś wymienić na inną sztukę, zobaczymy co jest nie tak.
Mam cichą nadzieję, że TV się nie popsuł :)

Przeczytałem wszystkie strony na tym forum i nic takiego nikogo nie spotkało. Może ktoś coś o tym słyszał/czytał?:)
 

malyr

New member
wymieniłem WD na nową sztukę i dalej brak HDMI
coś się stało z TV, trudno nie wymienię TV

u mnie na nowym sofcie zaczął po sieci lan działać film tron (mkv) 1080p wcześniej czarny ekran
więc jak na razie jest dobrze :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
miałem podobny problem z V5500, zmieniał mi rozdzielczość nawet przy oglądaniu, u mnie miałem coś z kablem, oglądam dalej na tym samym, dwa razu w miesiącu coś tam się wyłączy na sekundę i tyle.
 

Radoslav

New member
Wszystko działa :?: Można instalować :?: 8)

Wczoraj wgrałem nowy soft i powiem, że hula :) Nawet pierwsze wrażenie, że troche sprawniej niż poprzednia wersja.
Testowałem kilka plików mp4, mkv i jakieś inne divxy....wszystko OK.
Menu polskie dobrze przetłumaczone (tzn. bez głupich, niejasnych określeń)
Przy zdjęciach w Opcjach dołożyli "Facebook upload".
Niestety nie mam jeszcze podpiętego urządzenia do netu, więc nie wiem jak wymienione poprawki w tej kwestii.
 
Do góry