WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

adamo64

New member
Koledzy napiszcie jak działa WD na nowym oryginalnym 1.04.22
już wiele razy aktualizowałem i ciągle wracałem do 1.02.19 i chciałbym uniknąć dodatkowej zabawy
 

pawsonn

New member
hej

działa dobrze

testowałem dosyć pobieżnie ale wszystko gra

graficznie małe lub żadne zmiany/architektura też pozostała na miejscu/ikony i funkcjonalność jak w poprzedniej wersji/poprawiono to czego ja w swojej eksploatacji nie zauważałem lub po prostu ingnorowałem [ po wczytaniu się w listę tego co poprawiono :) ].

pozdro
pawson
 

adamo64

New member
No więc po raz kolejny wgrałem nowy firmware i mimo ładnego opisu poprawek dalej audio po HDMI nie wychodzi tylko po optyku.
Oczywiście jak się ustawi stereo to po HDMI idzie stereo a po optyku cisza.
może ja mam jakiś felerny egzemplarz?
Jak jest u Was w nowej wersji?
Wróciłem więc do startego dobrego 1.02.19 i chyba dam już sobie spokój z flashowaniem biednego starego WD.
 

edi730

New member
U mnie z dźwiękiem po hdmi też nie najlepiej. Odtwarza AC3, Stereo lecz pozostałe formaty już nie. Tak że o DTS itd nawet po optyku mogę pomarzyć. Mimo posiadanych dekoderów w TV i amplitunerze.
 

adamo64

New member
edi730 to w tym nowym sofcie po HDMI idzie Ci AC3 przy ustawieniach audio-na digital (sorry w nowym sofcie są tam dwa inne ustawienia) czy na stereo ?
 

edi730

New member
To jest mój 3 soft i każdy odtwarza AC3 bez problemu po HDMI. Oczywiście w ustawieniu digital. Tylko musisz posiadać w odbiorniku odpowiednie dekodery.
 

adamo64

New member
Mam dekodery (TV Samsung C650) i teraz właśnie się okazuje że każdy egzemplarz WD jest inny.
Mój po HDMI AC3 wysyła w sofcie 1.02.19 i starszych a w nowych już niestety nie,DTS idzie tylko po optyku.
Dźwięk na wzmacniacz po optyku idzie OK ,tylko mam problem równocześnie po optyku i po HDMI (na TV),po prostu nie zawsze mam ochotę i potrzebę włączać wzmacniacz.
 

zinger

New member
Hehe

Boshe jak czytam te posty o kombinowaniu z edycjia pliku .ver heheh!
Ja mam problem bo mi nie pokazuje sheet. Po prostu zniknely. Mam ustawione tylko sheet mode - sheet i vidmsheet ON. Nie wiecie co moze byc przyczyna?
 

edi730

New member
Cytat: Ja właśnie też proszę o odpowiedzi na te pytania powyżej + jak wgrać alternatywne firmware na przykład od b-rad ? Nie widzi tego firmware właśnie wd live. (usb fat32)
Poznajesz???? To twoje... Tak że się nie dziw.
 

zinger

New member
Rzeczywiscie :) jestem strasznym gburem - przepraszam i juz sie poprawiam!
: PO ROZPAKOWANIU ZIPA,RARA DO KATALOGU GŁÓWNEGO, TRZEBA EDYTOWAĆ PLIK "wdtvlive.ver" np. Notepadem I ZMIENIĆ NUMER WERSJI NA WYŻSZY NIŻ SIĘ MA OBECNIE WTEDY WD LIVE (ja zawsze zmieniam pierwsza cyfre na 9). Wtedy player bedzie widzial dopiero firmware!
Pozdrawiam
 

mlesniew

New member
Bardzo podoba mi się Movie Sheet a zwłaszcza opcja dotycząca plików muzycznych, tak jak jest to pokazane w tym linku:
YouTube - WDLXTV-Live Movie Sheet Tour

Filmy też wygadają super jednak mi bardziej zależy na muzyczce? Jak zrobić aby móc cieszyć się takimi bajerami jak w linku powyżej. Dodam, że muzykę mam pokatalogowaną w ten sposób: Wykonawca\płyta\flack lub mp3 + jpg

Jeśli jednak byłoby to niewykonalne to może ktoś poradzi co zrobić aby program do odtwarzania muzyki był trochę bardziej "przyjazny", bo oryginale nie wygląda to dobrze.
Jak już się uruchomi muzyczka (playerek) to zamiast zdjęcia/okładki widać tylko dużą nutkę. Zdjęcia/okładki mam w każdym folderze w formie folder.jpg i podczas przeglądania je widać jednak z poziomu programu odtwarzającego tylko nutkę widać.
Kolejnym mankamentem playerka jest to, że gdy odtwarzam muzykę i wyjdę klawiszem wstecz to w tym momencie nie mogę już przewijać dalej tego pliku. Muszę wyjść kilka poziomów wyżej, znaleźć ikonkę Now Playing i dopiero tym daje się wrócić do "playerka".
Zdaję sobie sprawę, że pewnie na oryginalnym FW więcej nie osiągnę ale czy alternatywny soft jest pod tym względem sympatyczniejszy?

 

Radoslav

New member
Aby było widać okładki w plikach muszą być one w nich zapisane, by to zrobić możesz użyć np.

Można to też zrobić na pewno w standardowym WinAmp albo JetAudio...a myśle że nawet w większości odtwarzaczy mp3 na PC.

A dołączając się do pytań o odtwarzanie mp3...
Obecnie korzystam z przedostatniego firmware oficjalnego (1.04.17) i po każdym utworze jest standardowa ok.2 sek. przerwa. Ale czy któryś z alternatywnych ma może w opcji odtwarzania coś w rodzaju "mix" tj. płynnego przechodzenia do kolejnych utworów zmniejszając / likwidując przerwy miedzy nimi?
 

Navigon

New member
Sposób na nieudane flashowanie

Jako że forum wielokrotnie mi pomogło, podzielę się swoim spostrzeżeniem. Ostatnio próbowałem wgrać b-rada do wdtv live - bez skutku (0% przez 30 min.). No i co zrobić ? Wyłączyłem wd-ka i wrzuciłem na usb oryginalny firmware. No i to samo. Zatrzymuje się na 0% i stoi. Lekko zdesperowany wyciągnąłem usb i włożyłem z powrotem. Ruszyło!
Mam nadzieję, że nikomu ten opis się nie przyda :)
Pozdrawiam
 

mlesniew

New member
A może byłaby możliwość wrzucić jakiego pluginka do softu aby dało się robić playlistę dla muzyki? Zaznaczyć sobie pojedyncze utworki z różnych folderów i niech playerek odtwarza je (i tylko te) po kolei...

Druga sprawa, wcześniej czytałem, że WD ma problem z czytaniem mkv ze skompresowanym nagłówkiem (czy coś takiego). Czy dotyczy to tylko mkv? Bo mnie się zdarzają również pliki mov i wmv, które nie są odtwarzane przez WD i powodują jego "zawieszenie" (muszę go resetować bo potem nie odtwarza nawet tego co kiedyś nie sprawiało mu kłopotu).
A może jest jakaś możliwość sprawdzić taki trefny plik już w komputerze, żeby go przekonwertować i dopiero dać na playerka?
Dodam, że te pliczki bez problemu idą na Asusie o!Play.
 

topsy

New member
Odtwarzacz ma możliwość odtwarzania playlist na oryginalnym fw.
Dodatkowo w alternatywnym jest plugin ''playlistgen", możesz też skorzystać z opcji create playlist w ThumbGenie, gdzięki temu możesz utworzyć playlisy do filmów, przydatne do oglądania seriali.
Na kompie masz dziesiątki programów do tworzenia pl do muzyki.
Co do odtwarzania prawidłowo formatów, to jest dokładnie tak jak napisałeś.Do tego jeszcze ma problemy z odtwarzaniem mp4 (filmy, podcasty z iTunes) i bezstratnego audio ALAC.
 
Do góry