WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

suprnowa

New member
Niech mi ktoś powie,co zyskujemy po wgraniu alternatywnego softu?Jestem przed zakupem sprzętu.
Czy będziemy mieć język PL?
Czy jest możliwa praca jednocześnie jako serwer DLNA i odtwarzacz?
Jak z jakością odtwarzania plików mkw 1080p oraz FLAC?
Jak wygląda sprawa z hałasem urządzenia?Czy bardzo go słychać w stand by i w czasie pracy?
Skąd pobrać takowy soft?
 
Ostatnia edycja:

topsy

New member
Po wgraniu alt.fw zyskasz język PL,pobieranie napisów, można tworzyć okładki do filmów, dodawać własne podcasty, od razu masz dostępne Revision3,Apple Trailers etc. Jest klient torrentów, konfiguracja poprzez przeglądarkę internetową, pluginy ułatwiające życie, i sporo więcej.1080p mkv. odtwarza prawidłowo, chociaż to też zależy od fw.FLAC również potrafi odtworzyć.
Niestety nie odtwarza bezstratnego formatu ALAC ( Apple ) dla mnie to spory minus.
Urządzenia nie słychać bo ma radiator ( chłodzenie pasywne ).
Firmware można pobrać w wielu miejscach:
WDTV Forum - WDTV Media Player - Index
View forum - Homebrew Central
WDTVLive Downloads Site
WDTV FORUMS -> WDTV Live

Weż też pod uwagę że odtwarzacz jest już dosyć długo na rynku, może lepiej rozejrzeć się za czymś nowszym.
WD TV Live Hub
Boxee - Watch Movies, TV Shows and clips from the Internet on your TV.
 
Ostatnia edycja:

suprnowa

New member
Dzięki za odpowiedź,właśnie nie dodałem że chcę kupić WD TV Live Hub.
I czy do niego są alternatywne softy i czy potrafi to samo co w/w poprzednik?I czy jest głośny.
Myślę jeszcze nad LaCie LaCinema Classic HD 1 TB,cena bardzo podobna do WD
 

topsy

New member
Do wd tv live hub powinno też być jakieś alternatywne fw. Ja się nie orientuję, bo go nie mam.
Poszukaj pod linkami, które ci podałem wyżej.
Z tego co wiem to hub ma hdd 1tb, prawdopodobnie chłodzi go jakiś wentylatorek jak w konsolach.
 

Jawosz

Member
Z tego co wyczytałem to nie ma jeszcze alternatywnych FW ;-/ problem polega na tym ze podobno w przypadku MKV nie obsluguje on zewnetrznych napisow (sick!)
 

marekjot

New member
witam 1.03.49_V-WDLXTV-Live-0.4.5.3 wgrałem ten soft pieknie czyta wszystko łacznie z dzwiekiem
do tej pory mialem problem z niektorymi mkv wlasnie jesli chodzi o dzwiek sporadycznie ale sie zdarzało czytał tylko angielska sciezke lub polska mimo obu albo leciał niemy obraz audio bez dzwieku
ale teraz nie czyta mi m2ts wyskakuje ze nieprawidlowy format pliku wyskakuje menu probwac czy powrot
jaki soft polecacie...? najmniej problemowy :)
 

jacur

New member
Witam wszystkich
Przeczytałem całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, więc proszę nie piszcie, że to już było.
Miałem wersję 1.04...,najnowszą oryginalną, chciałem zainstalować alternatywną, nie udało się, poczytałem..., wiem że nie ma jej jeszcze,więc nie da rady, wróciłem do wersji 1.02..., teraz próbuję tę alternatywną zainstalować, ale WD nie widzi tych plików na pendrive-ie, dlaczego?
Pytam tych, którzy mają alternatywne wersje, jak to zrobić, bo próbuję i próbuję i nic???
 

edi730

New member
Jeśli wersja instalowana jest niższa od tej którą posiadasz musisz zmienić plik info. Zmodyfikować tak by numer wersji był wyższy od posiadanego softu. To najczęstsza przyczyna problemu z rozpoznaniem przez WD.
 

jacur

New member
Rzecz w tym że właśnie dlatego wróciłem do wersji wcześniejszej, czyli 1.02...coś tam, a próbowałem wgrać 1.03... i nie idzie:-(
A skoro kopiuję tylko trzy pliki na flasha, .bin, .ver, i .fff, to jak to jest z tą zmianą pliku info, nie ma tam takiego, nawet w tych wszystkich na kompie?
 
Ostatnia edycja:

jacur

New member
Udało się ruszyć, już się instaluje, dzięki za tego linka!
Ale pojawił się problem z youtube,wgrałem wersję 1.02.21.WDLXTV_LIVE-0.4.5.3, nawet wstawiłem swoją tapetę, uruchomiłem polski interfejs i youtube HD
i co prawda znajduje na youtube to co chcę, ale po kliknięciu na film pojawia się komunikat: plik niedostępny, proszę spróbować później
czy te oprogramowanie alternatywne tak działa? dodam, że konfiguracja sieci przebiegła prawidłowo,samba włączona itd. ale też nie widzi udziałów sieciowych?
 
Ostatnia edycja:

toma_ad

New member

Witam,
Wczoraj kupiłem WD HD TV LIVE. Pliki MTS z kamery 1080p 24Mb/s pięknie chodzą a na tym najbardziej mi zależało. Po podłączeniu do sieci od razu wykrył nową wersję firmware więc zainstalowałem. Wszystko przebiegło bez problemów. Wszystko dalej ładnie śmiga tylko pojawił się problem właśnie z plikami MTS nagranymi kamerą. Po odpaleniu filmiku po jakiś 3 sekundach film się zatrzymuje na ok 2-3 sekundy a później już jest wszystko ok. Jednak jest to denerwujące gdy odtwarza się kilka krótszych filmików - każdy na początku się zatrzymuje.
Podejrzewam że wina leży po stronie nowego firmware stąd moje pytania:
1. jak wrócić to poprzedniej wersji softu
2. który z alternatywnych firmware warto zainstalować

Dzięki za odpowiedź
 

cezary69

New member
Bez reklam
Miałem swego czasu WD HD TV LIVE, ale szybciej się go pozbyłem niż kupiłem :/ Więcej kłopotów niż pożytku. A co do zmiany softu też to przerabiałem, on ma tak, że sprawdza wersje oprogramowania i jak ma numerek niższy to nie wgrasz :( trzeba kombinować. Można pobawić się i ręcznie zmienić wersję na niby nowszą wpisać wyższe oznaczenie, ale jest też możliwość, że później nowej też normalnie nie dograsz. Poszukaj na forach wd jest to opisane. Powodzenia
 

toma_ad

New member
Miałem swego czasu WD HD TV LIVE, ale szybciej się go pozbyłem niż kupiłem :/ Więcej kłopotów niż pożytku. A co do zmiany softu też to przerabiałem, on ma tak, że sprawdza wersje oprogramowania i jak ma numerek niższy to nie wgrasz :( trzeba kombinować. Można pobawić się i ręcznie zmienić wersję na niby nowszą wpisać wyższe oznaczenie, ale jest też możliwość, że później nowej też normalnie nie dograsz. Poszukaj na forach wd jest to opisane. Powodzenia

A gdzie można znaleźć wcześniejszy oficjalny firmware? Na stronie WD znalazłem tylko aktualny...a może niedokładnie szukałem....Szkoda że przed upgradem nie sprawdziłem jaka była wcześniejsza wersja fw...
 
Do góry