WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

zinger

New member
problem się sam rozwiązał po aktualizacji na oprogramowanie

1.03.49_V-WDLXTV-Live-0.4.5.3 [flash]


oraz wyłączenie serwera samby (po filmie zobaczę czy to serwer samby czy aktualizacja oprogramowania pomogła)
 
K

Krzysiek.S

Guest
czy moze mi ktos napisac,czy jest to dobrze ustawione w S00custom-options:

## Movie sheet modes
config_tool -c MSHEETMODE=sheet

## turn on moviesheets
config_tool -c VIDMSHEET=ON
config_tool -c GENMSHEET=ON
config_tool -c LISTMSHEET=ON

## enable a central moviesheet
config_tool -c MSHEETDIR=/tmp/media/usb/sheets

oraz plik video utworzony w ThumbGen 1.2.3.1
300test.folder
300.avi
300.nfo
300.jpg
300.avi_sheet.jpg
300test_Sheet.jpg - folder sheet


prubowałem już różnych sposobów i dalej nic,ciemno!!!
 
Ostatnia edycja:

topsy

New member
Krzysiek.S

## enable a central moviesheet
config_tool -c MSHEETDIR=/tmp/media/usb/sheets

Tutaj musisz podać pełną ścieżkę do folderu z moviesheets, oczywiście jeżeli wrzucasz je wszystkie do jednego folderu.
Jeżeli każdy film masz umieszczony w osobnym folderze to po prostu nie zaznaczaj tej opcji.
Na początek w TG zaznacz tylko Generate main moviesheet, jeżeli dalej nic to nie da to kombinuj dalej z ustawieniami.
Najważniejsze, gdy wszystko ustawisz po swojemu to koniecznie na koniec wciśnij Generate, ale o tym zapewne już wiesz.
Kilka postów wcześniej masz kompletny film co i jak ustawiać.
Oczywiście to dotyczy wd tv live, G2 nie mam.
 

zen44ek

Member
Mam WD gen2 i mam problem gdyż nie mam dźwięku po włączeniu w menu na digital. Czy może ktoś napisać jak to zrobić aby działało? Czytałem temat jakiś czas, przeleciałem kilkanaście stron ale odpowiedzi nie znalazłem dlatego zadaję to pytanie.
Ustawienia na stereo działają przez optyczne jednak gdy dam na digital to dźwięk słychać może przez 0.5sec a później nic. Mam oryginalny najnowszy soft ze strony WD. Film z dźwiękiem DTS jest bez głosu.
 
Ostatnia edycja:
K

Krzysiek.S

Guest
No i spróbował już wszystkiego,niewiem czy to przez ten nowy software,ale jakos moviesheet mi dalej nie działa,zmieniłem w S00custom-options; Movie sheet modes,config_tool -c MSHEETMODE=sheet,oraz turn on moviesheets:config_tool -c VIDMSHEET=ON,config_tool -c GENMSHEET=ON,config_tool -c LISTMSHEET=ON,wgralem to razem z nowym softwerem WDLXTV,ale dalej ciemnosc,moze na tym WDTV GEN 2 to nieidzie uruchomic,czytalem ze z tym playerem wdtv gen 2 sa takie problemy, jesli chodzi o moviesheet, aha i jeszcze jedna sprawa umnie podczas ogladania filmu w trybie 1080p60hz wystepuje przerywanie glosu na 2sek.
 
K

Krzysiek.S

Guest
i jeszcze jedno pytanie do expertow; czy na wdtv gen 2 nie live,mozna uruchomic youtube i jakos dobic sie do internetu wogule?
 

efsx

New member
Jaki soft?

Witam! Moi drodzy mam na swoim wdtv live najnowszą wersję softu z numerkiem 1.04.17_V i widzę że nie idzie to w dobrą stronę bo przestał mi widzieć dysk przenośny WD 500GB filmy HD troszkę jakby "klatkują". Dysk po defragu kasowałem plik wd z dysku u kolegi też nie widzi. Coś skopali. Ściągnąłem alternatywny 1.03.49_V-WDLXTV-Live-0.4.5.3 [flash] ale nie widzi aktualizacji. Czy wystarczy jak to było w poprzednich wątkach zmienić numer w pliku .ver np. 1.04.18? Czy to pójdzie czy może inny wdlxtv polecacie? Dzięki.
 

pawsonn

New member
witam

mam soft oryginalny, wd 1tb przez usb i wd booklive [ nas'a ] przez router, indeksowanie wYłączone , filmów hd nic nie przycina ...
 

pawsonn

New member
hej

- nie , nie ma [ większego forum polskiego z tym tematem ] , najwięcej po polsku właśnie tu znajdziesz

- dodatkowo : w necie są testy i opisy

- samo forum masz po ang na stronie producenta
 
K

Krzysiek.S

Guest
dlaczego nikt nie potrafi mi udzielic informacj, pytałem sie jak można podłączyć wifi do wdtv gen2, jak to w ogóle uruchomić.

albo
lepiej zmienić wdtv g2 na wdtv Live? i czy wdtv Live ma możliwośc podłączenia USB WiFi ???

Prosze o Odpowiec! :cry:

Dziękuję bardzo!
 

remo179

New member
dlaczego nikt nie potrafi mi udzielic informacj, pytałem sie jak można podłączyć wifi do wdtv gen2, jak to w ogóle uruchomić.

albo
lepiej zmienić wdtv g2 na wdtv Live? i czy wdtv Live ma możliwośc podłączenia USB WiFi ???

Prosze o Odpowiec! :cry:

Dziękuję bardzo!

Człowieku nie lamentuj tak, jak sam wcześniej zauważyłeś jest to temat związany z WDTV Live a nie z gen2. Zapewne nikt inny zaglądający do tego wątku nie posiada gen2 i dlatego nie otrzymałeś do tej pory żadnej odpowiedzi. Może czas byś utworzył nowy temat związany tylko i wyłącznie z wersją gen2 !

Natomiast nie ma możliwości zmiany poprzez soft gen2 na Live ponieważ te playery różnią się sprzętowo ! Dodaję, że do WDTV Live możesz bez problemu podłączyć USB WIFI i to tyle :)
 

pawsonn

New member
hej

- dokładnie [ jak niżej Koledze odpisano ]

- tu na 130 stronach jest kilkakrotnie pisane o wifi do "wd live"

- tak , do "wd live" podłączysz wifi - ale niewielu z nas to robi , przyczyna ? Dosyć trywialna - wd pracuje jako odtwarzacz materiałów hd i tylko "n" daje sobie radę w transporcie materiału strumieniowo , inne czyli "bg" przycinają , stąd "lepiej" mieć wd podpięte do sieci ethernetem

- ale oczywiście powyższa uwaga tylko i wylacznie z mojeg p.wiedzenia , "wd" może służyć i innym celom w których wifi "gbn" sprosta i można wykorzystywać bezstresowo



pozdro
 
Ostatnia edycja:

snowy

New member
Witam, mam do wszystkich uzytkownikow pytanie, manowicie, czy w najnowszym oficjalnym firmware zauwazyliscie taka mala przypadlosc, jak fakt, ze czasami po nacisnieciu strzalki na pilocie, czy to prawo, czy lewo, gora czy dol- WD-ek reaguje przeskokiem o dwie pozycje, nie zas o jedna?

Czy to tylko moja przypadlosc?

Prosze o szybka odpowiedz, ponewaz to juz 2 egzemplarz z tym problemem, a do poniedzialku moge go zwrocic:)

Pozatym- efekt przejsc( user transition effect) - fade in, fade out nie dziala.

Czy tos z was zauwazyl u siebie podobny problem?

Pozdrawiam wszystkich.
 

edi730

New member
Przed zakupem trzeba czasami poczytać fora lub testy to byś wiedział że coś takiego występuje. Od grudnia masz problem i nie zdążyłeś znaleźć odpowiedzi?
 
Ostatnia edycja:

rickwind

New member
Pytanie

Mam pytanie kiedy odtwarzam film to przerywa mi on odtwarzanie pod koniec filmu nie wiem ile ale strzelam około 30 sek.

Czy ktoś ma też podobną sytuację czy to normalne powraca do listy plików z folderu.
 
Do góry