WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

topsy

New member
Wystarczy że zmienisz język na PL w WDLXTV Configuration ( trzecia pozycja ) a będziesz miał całe menu , łącznie z YouTube w PL.
Pluginy muszą mieć swój folder umieszczony na hdd o nazwie .wdtvext-plugins ( kropka na początku)
Jeżeli nie masz dekodera DTS to w menu odtwarzacza ustaw stereo.
 

kredkink

New member
Znacie może jakieś polskie forum odnośnie konfiguracji softu WDLXTV Live przez www ?
Nie mogę opanować tego ustrojstwa...
Brak Polskiego (nawet po wybraniu i zatwierdzeniu ) To akurat mały problem.
Brak polskiej lokalizacji w YouTube.
Brak możliwości instalacji plugin.
Brak dźwięku dts w mkv po digital.
itd...
Jednym słowem zamotałem się ;)

Jeżeli wgrałeś 1.03.49_V-WDLXTV-Live-0.4.5.3 [flash] to w tej wersji nie ma polskiego języka. Można go wybrać w webend ale nie działa. Jeżeli zależy Ci na polskim to musisz wgrać:

1.02.21-WDLXTV-Live-0.4.5.3 [flash]

edit:

Pluginy w 1.03.49_0.4.5.3 też nie działają.
 

edi730

New member
Dzięki chociaż tu mam jasność... sprawdzę 1.02.21. Fajnie by było jak by ktoś napisał szczegółowo co z czym się je i jak to ustawić :) Podejrzewam że wiele osób by skorzystało... Ja myślałem że wiem sporo a jednak się pogubiłem ;)

Z tym dźwiękiem DTS po HDMI nie daję rady, mimo że Sony EX500 ma takowy dekoder :/ Mam stary apli Pionka nie posiada Hdmi a po optyku odpada bo nie ma synchronizacji dźwięku z obrazem...
 
Ostatnia edycja:

marek467

New member
Cześć
Bardzo prosze o wyjaśnienie następujacego problemu - wgrałem do swojego playerka nowy oficjalny soft 1.04.10 ( skusiłem się ze wzgledu na funkcję menu DVD ) . Niestety zauważyłem , że co prawda wystepuje funkcja o którą mi chodziło ala zniknęła mozliwość korzystania z zoomu ( gdyż opcje menu dvd tego nie uwzględniają ). Sprawa nie dotyczy plików mkv i m2ts - tu po naciśnięciu option dalej funkcja zoom wystepuje . W pierwotnym sofcie nie było tego problemu zoom działał w plikach dvd iso bez problemu. Czy spekole z WD jedno poprawili kosztem innego czy może da się cos z tym fantem zrobić( może kwestia jakiś ustawien
 

Duris

New member
Panowie, ja mam problem z moim WD TV Live HD. Mam zainstalowane oprogramowanie 1.03.41_V. Jak oglądam filmy to obraz jest rytmicznie co jakies 2 sek "pauzowany" na dosłownie ułamki sekundy i idzie dalej i tak w kółko. Jak sie oglada film to jest to przynajmniej dla mnie zauważalne. Nie wiem jak to opisać, ale to tak jakbyśmy np. opracali głowę w prawo co centymetr z ułamkiem sekundy pauzy. Dźwięk jest bez zastrzeżeń. Myślałem, że to może być wina dysku twardego, ale mój Western Digital Elements Desktop 1TB podłączony do TV bezpośrednio (Samsung LE40C650) idzie OK i to co jest jak puszcze przez Live nie występuje jak jest dysk bezpośrednio podłączony i film odtwarzany na TV. Macie może jakąś diagnozę ??
 

Neo_777

New member
Panowie, ja mam problem z moim WD TV Live HD. Mam zainstalowane oprogramowanie 1.03.41_V. Jak oglądam filmy to obraz jest rytmicznie co jakies 2 sek "pauzowany" na dosłownie ułamki sekundy i idzie dalej i tak w kółko. Jak sie oglada film to jest to przynajmniej dla mnie zauważalne. Nie wiem jak to opisać, ale to tak jakbyśmy np. opracali głowę w prawo co centymetr z ułamkiem sekundy pauzy. Dźwięk jest bez zastrzeżeń. Myślałem, że to może być wina dysku twardego, ale mój Western Digital Elements Desktop 1TB podłączony do TV bezpośrednio (Samsung LE40C650) idzie OK i to co jest jak puszcze przez Live nie występuje jak jest dysk bezpośrednio podłączony i film odtwarzany na TV. Macie może jakąś diagnozę ??

przyłączam się do tematu, u mnie występuje to również.
 

edi730

New member
Pokombinujcie z softem może najnowszy 1.04.17 (12/30/10) coś zmieni jak nie to alternatywny. Tylko 1.02.21 bo ten najnowszy jest mniej przyjazny ;) Ja osobiście po sobotnio niedzielnej walce z alternatywnym 1.02.21 i 1.03.49 wróciłem do firmowego 1.04.17 Moim zdaniem dla przeciętnego użytkownika WD jest najlepszy. Ten alternatywny moich problemów nie rozwiązał a pogorszył obsługę.
 

RichiePL

New member
Panowie, ja mam problem z moim WD TV Live HD. Mam zainstalowane oprogramowanie 1.03.41_V. Jak oglądam filmy to obraz jest rytmicznie co jakies 2 sek "pauzowany" na dosłownie ułamki sekundy i idzie dalej i tak w kółko. Jak sie oglada film to jest to przynajmniej dla mnie zauważalne. Nie wiem jak to opisać, ale to tak jakbyśmy np. opracali głowę w prawo co centymetr z ułamkiem sekundy pauzy. Dźwięk jest bez zastrzeżeń. Myślałem, że to może być wina dysku twardego, ale mój Western Digital Elements Desktop 1TB podłączony do TV bezpośrednio (Samsung LE40C650) idzie OK i to co jest jak puszcze przez Live nie występuje jak jest dysk bezpośrednio podłączony i film odtwarzany na TV. Macie może jakąś diagnozę ??

Witam,
Tez meczylem się z tym problemem. W ostawieniach Wideo/Audio, zmienic rozdzielczosc z "Auto" na najwyzsza jaką pociągnie wasz sprzęt np 1080p 60Hz, U mnie to pomoglo. Uwaga. po wyłączeniu z zasilania (wtyczki) ustawienia wracaja do "Auto"

Pozdrawiam - Richie.
 

arczileg

New member
thumbgen ponownie problem

Panowie kolejny upgrade TG i znów jak boomerang wraca problem z polskimi okładkami i opisami... czy któryś z zacnych kolegów ma na to sposób? ja nie mogę sobie z tym poradzić... dodam że na starym działało oki... zresztą tak mi się wydaje...
 

radioaktywny

New member
Panowie kolejny upgrade TG i znów jak boomerang wraca problem z polskimi okładkami i opisami... czy któryś z zacnych kolegów ma na to sposób? ja nie mogę sobie z tym poradzić... dodam że na starym działało oki... zresztą tak mi się wydaje...

Zrobiłem przedwczoraj upgrade i wszystko działa OK. Wszystko mam wybrane z filmweb.
 

marek467

New member
Witam
może ktoś mi podpowie - mam nasępujący problem . Pod WDTV Live podpięty dysk zewn. WD 3,5" 1,5 T - po właczeniu "power" czasami dysk jest widoczny a czasami nie i wówczas wyłączenie i ponowne włączenie zasilania urządzenie pododuje odblokowanie i uwidocznienie dysku. Nadmienię ,że jest tak na obu USB. Ostatnio wgrałem 1.04.10 ale przez tydzień wszystko było ok. - więc to chyba nie jest kwestia oprogramowania
 

edi730

New member
Podłącz dysk do komputera i skasuj katalog pomocniczy który utworzył wdtv.
Łatwo go rozpoznać. Przed podłączeniem możesz zainstalować najnowszy soft 1.04.17.
 

BitTornado

New member
jak zrobic takie cos w wd?
chodzi mi o to rzeby byly wyswietlane 3 zdjacia tak jak na obrazku.
file.php

 

edi730

New member
Z tego co widzę forum jest o wersji Live i myślę że taką posiadasz, a soft który wgrywasz nie jest do tej wersji urządzenia... Uwalisz i do kosza.
 

BitTornado

New member
a ja myslalem ze to jest temat o live ale tagze o WDTV G2 bo taki posiadam g2 a nie Live, co do tego softu to juz sobie poradzilem wgralem spowrotem orginalny,jesli chodzi o ten alternatywny to on niechce mi sie wgrac.
 

BitTornado

New member
morze by ktos napisal co zczym sie je,chodzi mi oto jak zrobic zeby wd tv wyswietlal zamias 6 fotek tylko 3,chodz o te cale thumbnail czy cos takiego
 

marek467

New member
Wszystko zrobiłem w/g instrukcji ale niestety bez efektu. Wszystko bez zmian. Zauważyłem,że jest problem gdy wdek sie troszke nagrzeje - wtedy wyłączenie z pilota i ponowne włączenie nie pokazuje dysku .Tylko chwilowe odłączenienie zasilania daje efekt.
 
Do góry