WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Enjama

New member
Może ktoś sprawdzic na alternatywnym firmwae czy działają filmiki np z kanału vimeo ? tam jest większość teledysków.
Na orginalnym sofcie nie da się ich oglądać ... wyskakuje komunikat że film video niedostępny na urzadzeniach multimedialnych.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
u mnie dzialaja, sam sciagam z tej strony zeby obejrzec, ale i na zwyklym sofcie tez powinny dzialac, przeciez to zwykle pliki i alternatywny soft nic nie zmienia.
 

Enjama

New member
Ja mówie o filmikach vimeo na Youtube odtwarzanych na Wdtv live.
Na orginalnym sofcie nie działają z powodów licencyjnych...
NIe tylko vimeo nie działa ale też niektóre inne, wyskakuje info że video nie może być wyświetlone na odtwarzaczach multimedialnych ... coś w tym rodzaju.
Chciałem się dowiedzieć czy na alternatywnym jest to samo
 

topsy

New member
To może sam zainstaluj alt fw i się przekonaj.
Ewentualnie zajrzyj do instrukcji i zobacz jakich formatów wd nie obsługuje.
Na większą część pytania sam sobie odpowiedziałeś.
 

Enjama

New member
Odpowiem sobie i innym ...
Na alternatywnym sofcie nie działają tak samo filmiki vimeo czyli większość teledysków na Youtube, jedyną zmianą są filmiki HD które i tak nie wiesz czy leci aktualnie w HD.Musisz się domyślać po jakości.

Nie została zmniejszona przestrzeń pomiędzy wierszami w napisach, jest tak jak w orginale czyli do kitu.

Zaletą jest że nie ma uciązliwego komunikatu, że nie obsługuje tego formatu pliku... który normalnie powinien otwierać.
W orginale tak miałem czsami, musiałem wyłaczać i włączać urządzenie.

Btw. W aplikacji Live365 powinny być radia z shoutcast ? Odhaczyłem linijkę przed instalacją
#config_tool -c LIVE365_SWITCHER=shoutcast
na
config_tool -c LIVE365_SWITCHER=shoutcast

Ale jest jak było standardowe radyjka.Soft najnowszy od b-rad
 

webes

Member
"Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził" mówi porzekadło.
a teraz pytanie:
Czy na YouTuba jest kanał Vimeo? Jeśli jest to go sobie subskrybuj i po kłopocie.
Jeżeli natomiast na You Tuba są dostępne tylko filmiki z vimeo to zapewniam że można je obejrzeć, nie pisz więc głupot że nie można. To że czegoś nie potrafisz nie oznacza że tego niema.
A shoutcast, co z nim nie tak? Bo według mnie działa jak należy i co rozumiesz przez "Ale jest jak było standardowe radyjka" Wejdź w shoutcast radio wpisz stacje której chcesz słuchać kliknij znajdź...
Poza tym myślę że za dużo wymagasz od tej skrzyneczki, mimo że potrafi wiele a dzięki odpowiednim wtyczką jeszcze więcej, to jednak nigdy nie zadowoli wszystkich malkontentów.
Pozdrawiam i bez urazy.
 

piwalek

New member
Witam

W związku ze zmianą wysłuzonego CRTeka na plazmę pojawiły sie też problemy z WD.
O ile kompresowane pliki filmy 720p i 1080p odtwarza ok to ripy z bluray'a niestety nie ( odtwarza początek flimu potem zacina się obraz i dźwięk )
Nie było tego problemu jak miałem podłączonego wd przez komponent do crt 480p
( zresztą to też dopiero po którejś z aktualizacji oficjalnego FW wcześniej też klatkowało i w końcu przestawało odtwarzać ).
Czy WD odtworzy 1080p z ripa BR czy po prostu procesor nie wyrabia ?
A może to problem jest w tym że odtwarzam pojedyncze pliki m2ts i nie wyrabia z ich płynnym połączeniem ?
Spróbuję jeszcze połączyć tsmuxerem w jeden duży plik i zobaczę.
Acha - odtwarzam przez lan ( kabel ) z synology.
Czy nowe wd live mają kartę gigabitową ( bo mój ma setkę ) ?

Pozdrawiam
 

drypsiak

New member
witam che kupic wd live i mam kilka pytan czy jesli w pliku mkv sa napisy to czy mozna bez problemu odpalic napisy zewnetrzne , oraz jak jest z reference farmesnp 8 przy 1080p w nim i strukturami bluray w folderach lun iso
z gory dziekuje
 

pawsonn

New member
hej


- tak jak brandt napisał - na tych 130 stronach jest sporo - sporo czego można się dowiedzieć, skorzystałem [ z tej lektury ] zanim kupiłem.

- i/a odpowiedź tak jak napisał brandt



pozdro
pawson
 

edi730

New member
Mam mały problem z orginalnym softem... Po włączeniu playerka często nie rozpoznaje żadnych plików. Czy to audio czy video bez różnicy. Pomaga ponowne uruchomienie. Jest na to jakaś rada? Przypuszczam że alternatywny by pomógł, ale po przeczytaniu zagranicznych forów troszkę się go obawiam. Sporo błędów i różnych problemów mnie zniechęca :/
 

tomaj28

New member
Mam mały problem z orginalnym softem... Po włączeniu playerka często nie rozpoznaje żadnych plików. Czy to audio czy video bez różnicy. Pomaga ponowne uruchomienie. Jest na to jakaś rada? Przypuszczam że alternatywny by pomógł, ale po przeczytaniu zagranicznych forów troszkę się go obawiam. Sporo błędów i różnych problemów mnie zniechęca :/

Przestań czytać zagraniczne fora ;)
Jak przypuszczasz,że alternatywny soft by pomógł to dlaczego go nie wgrasz?
Zawsze możesz wrócić do oficjalnego.
Jadę na alternatywnym sofcie od dłuższego czasu i pierwsze słyszę o sporej ilości błędów i "różnych problemów".
 

edi730

New member
Znacie może jakieś polskie forum odnośnie konfiguracji softu WDLXTV Live przez www ?
Nie mogę opanować tego ustrojstwa...
Brak Polskiego (nawet po wybraniu i zatwierdzeniu ) To akurat mały problem.
Brak polskiej lokalizacji w YouTube.
Brak możliwości instalacji plugin.
Brak dźwięku dts w mkv po digital.
itd...
Jednym słowem zamotałem się ;)
 
Do góry