WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

bamasera

New member
Problemy z siecia bywaly na starszych softach tez.
Sprobujcie zmienic nazwe grupy roboczej windows (wd zrestartuje ustawienia sieciowe).

Zmieniłem nazwę grupy roboczej (na komputerze i na WDTL) z WORKGROUP na WDTV i był komunikat o restarcie ustawień sieciowych, udostępnianie zasobów nie działa w dalszym ciągu.

Próbowałem już nawet jakiś modyfikacji rejestru i innych cudów z tego wątku
WDTV Live - Windows7 x32/x64 - How to share your files - Tutorial - AVS Forum

Bez skutku :x
 

radioaktywny

New member
Zmieniłem nazwę grupy roboczej (na komputerze i na WDTL) z WORKGROUP na WDTV i był komunikat o restarcie ustawień sieciowych, udostępnianie zasobów nie działa w dalszym ciągu.

Próbowałem już nawet jakiś modyfikacji rejestru i innych cudów z tego wątku
WDTV Live - Windows7 x32/x64 - How to share your files - Tutorial - AVS Forum

Bez skutku :x

Witam Może czepiam się szczegółów ale czy na wudeku jest odpalona samba? Jeżeli tak to może zapodać restart samby bez wyłączania wudeka? Na moim urządzeniu, pomimo dopisania torrenta do plików startowych, muszę uruchamiać go ręcznie. Pozdrawiam
 

bamasera

New member
Witam Może czepiam się szczegółów ale czy na wudeku jest odpalona samba? Jeżeli tak to może zapodać restart samby bez wyłączania wudeka? Na moim urządzeniu, pomimo dopisania torrenta do plików startowych, muszę uruchamiać go ręcznie. Pozdrawiam

Witam,
Nie bardzo wiem co masz na myśli, nie widzę takiej opcji która mogła by służyć do uruchomienia samby. Gdzie tego szukać ?
 

brandt78

New member
radioaktywny pisze o sofcie alternatywnym, wiec jesli walczysz z softem oficjalnym to jego "rada" ci sie nie przyda.

Ja problemu z zasobami nigdy nie mialem, no ale jade tylko na sofcie alternatywnym...
 

gutekbull

Member
Też myślałem o reklamowaniu ,ale........
Zrobiłem ...........właściwie nic, wgrała się jakaś poprawka windowsowska,
a wcześniej na jednym z laptopów zrobiłem przywracanie oprogramowania z obrazu.
W każdym bądź razie jest sieć na najnowszym sofcie firmowym 1.04.10_V
Tylko Mkv coś się przycina po sieci...
Trzeba uchwycić soft z siecią i chodzącymi dobrze mkv i m2ts i zostawić -nie mieszać oprogramowaniem.
 

topsy

New member
@bamasera
Specjalnie dla ciebie wrzuciłem nowe fw. od wd i udostępnianie działa w obie strony.
Może pobaw się alternatywnym, w jakim formacie masz partycję dyskowe ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
czyli siec na nowym sofcie dziala?
jak mam takiego loga

Unable to connect to CUPS server localhost:631 - Connection refused
[2010/12/02 09:34:03, 0] lib/util_sock.c:read_socket_with_timeout(939)
[2010/12/02 09:34:03, 0] lib/util_sock.c:get_peer_addr_internal(1676)
getpeername failed. Error was Transport endpoint is not connected
read_socket_with_timeout: client 0.0.0.0 read error = No route to host.
 

bamasera

New member
Zainstalowałem soft alternatywny (1.02.21_WDLXTV) i dalej jest problem z zasobami sieciowymi, robiłem nawet reset do ustawień fabrycznych, zmieniałem nazwę grupy roboczej i żadnych efektów.

Jeżeli chodzi o partycję na której znajdują się zasoby to jest to partycja NTFS. System to Windows 7 64bit.
 

topsy

New member
To nie wiem dlaczego nie działa
Patrzę w network setting i tak to wygląda u mnie :
Device name :WDTVLIVE
Samba Server : On
Workgroup name : WORKGROUP
Auto login : On
U siebie mam udostępnioną całą bibliotekę iTunes i wszystko działa bez zarzutu .
Sprawdziłem z iPadem i też można sterować odtwarzaczem.
Może spróbuj w Network setup wpisać ręcznie parametry swojej sieci.
Jeżeli ludzie na forach zgłaszali taki sam problem to zapewne w nowym fw jest jakiś bug.Trzeba poczekać na update.
 

Sasanki

New member
nowy soft

witam!

może to już zboczenie ale czy przypadkiem ktoś z użytkowników nie odczuł że na ostatnim sofcie mkv w 1080p chodzą jakoś nie tak płynnie jak to miało miejsce nawet w pierwszych firmware`ach??

cosik mi jakoś się pogorszyło po ostatnim update`cie czy się czepiam?

pzdr
 

gutekbull

Member
Sasanki+>
wspomniałem o tym na tej stronie ;-)
I chyba nie tylko ja odczułem na nowym sofcie gorsza jakość mkv.
Na najnowszym firmowym oprogramowaniu i Windows 7 - mam widoczną całą sieć !
nie pytajcie ja bo s nie wiem -dwa dni walczyłem, radze powygrywać wszystkie poprawki Windowsa 7.
 

radioaktywny

New member
Zainstalowałem soft alternatywny (1.02.21_WDLXTV) i dalej jest problem z zasobami sieciowymi, robiłem nawet reset do ustawień fabrycznych, zmieniałem nazwę grupy roboczej i żadnych efektów.

Jeżeli chodzi o partycję na której znajdują się zasoby to jest to partycja NTFS. System to Windows 7 64bit.

A pingi przechodzą?
 

Sasanki

New member
Sasanki+>
wspomniałem o tym na tej stronie ;-)
I chyba nie tylko ja odczułem na nowym sofcie gorsza jakość mkv.
Na najnowszym firmowym oprogramowaniu i Windows 7 - mam widoczną całą sieć !
nie pytajcie ja bo s nie wiem -dwa dni walczyłem, radze powygrywać wszystkie poprawki Windowsa 7.

no szczerze powiem że musiałem przegapić, znalazłem tylko coś o wymuszaniu 720p , ale u mnie nic takiego nie występowało, ogólnie pojęta płynność jakoś mi się wydawała być gorsza,
całe szczęście dało się bezproblemowo powrócić do softu z marca, o niebo lepiej.

BTW dzięki za linka do downgrade`u softu.
Bajecznie proste, w zasadzie tylko ściągnąć i voila!
Bo już się bałem że szukam dziury w całym ale jak teraz zapuściłem mkv z Avatarem 1080p z 20Mbit video to widzę że jednak nowy soft to porażka.
 

gutekbull

Member
ogólnie pojęta płynność jakoś mi się wydawała być gorsza"

Dokładnie ,wyraźnie gorsza jakość ? ;-(

Z tą siecią nie ma się co podniecać - miałem ja cały dzień ,
a wieczorem jak siadłem w drugim pokoju i chciałem coś zobaczyć to się okazało ,że sieci już nie ma .... ??? ;-(
Dodam ,że nic nie zmieniałem ;-(
 

gutekbull

Member
ghost123=>
A sieć pewnie z Windows xp ?

U mnie jest Windows 7 i tutaj podejrzewam ,ze coś nie współgra ?
Bo poza WD TV Live reszta działa w sieci bardzo dobrze - zero problemu !
 

Sasanki

New member
ogólnie pojęta płynność jakoś mi się wydawała być gorsza"

Dokładnie ,wyraźnie gorsza jakość ? ;-(

Z tą siecią nie ma się co podniecać - miałem ja cały dzień ,
a wieczorem jak siadłem w drugim pokoju i chciałem coś zobaczyć to się okazało ,że sieci już nie ma .... ??? ;-(
Dodam ,że nic nie zmieniałem ;-(

Wyraźnie nie i pewnie gdyby nie to że parę koncertów w bd jakości znam prawie na pamięć i mniej więcej wiem jak się to prezentowało to coś mi tak nie grało do końca,
w filmach akcji jak się dużo dzieje to ciężko wyłapać niuanse ale jak się przesuwają "statyczne" obrazy ( szczególnie jakieś krajobrazy z dalszego planu ( np w Avatar) to aż mnie zabolało. Ale już jest ok, :)
 

topsy

New member
Niestety z obrazem to prawda, do tego zauważyłem że przy kopiach z bitrate ok. 30Mbit dzwięk jest opóżniony względem obrazu o jakąś sekundę.
Ech najwyższy czas się przesiąść na coś ambitniejszego.
 

Arry

New member
Wczoraj rozpocząłem przygodę z tworzeniem moviesheets przy użyciu thumbgena. Póki co udało mi się w miarę opanować program, mam jednak dwa istotne pytania:
1. program tworzy moviesheets w rozdzielczości 1280x720, czy istnieje gdzieś w opcjach możliwość zmiany rozdziałki na 1920x1080?
2. przy tworzeniu moviesheet, jest możliwość w zakładce obok stworzenia jednocześnie movieshhet extra - do czego przydatny może byc ten drugi moviesheet i w jaki sposób wykorzystuje się go w WD?
Z góry dziękuję za wskazówki i pozdrawiam.
 
Do góry