WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

bamasera

New member
Dziwne bo mi pobiera napisy do mkv. ale musi być najnowsza wersja programu bo starsze nie chciały.

Proszę o o link do najnowszego softu alternatywnego WD TV Live Media Player, nie chciałem wgrywać alternatywnego, ale najnowszy firmowy nie widzi sieci ;-(
Trochę to dziwne - czyżby przed wypuszczeniem nikt tego nie sprawdził ???

Alternatywny soft znajdziesz na forum.wdlxtv.com w dziale Firmware Releses.
Instalacje masz pokazaną np. tu YouTube - WDTV LIVE Custom Firmware Installation Guide

Napisz czy działa.
 

zinger

New member
Hej.
problem:
widzę WDlive w sieci i jego zasoby podłączone na dysku ale nie mogę się połączyć przez przeglądarkę www.
do tej pory było ok ale ostatnio wziąłem i zrobiłem factory reset i już nie mogę.
soft B-rad 0.4.3.1
 

gutekbull

Member
Niestety linki softu alternatywnego nie do wzięcia ;-(
Trzeba być zalogowanym no i mój ang. za słaby ;-(
Wszystko to powoduje ze ryzyko za duże można uszkodzić zabawkę.
 

Enjama

New member
1.Mam pytanie odnosnie aplikacji Flickr ?
U was też te zdjęcia są takie małe ? Wiem że jest zoom, ale traci się jakość.
Mam full HD i bidnie to wygląda, jak miniaturki te zdjęcia.

2.Czy wiadomo coś kiedy pojawi się alternatywny soft na bazie ostatnich poprawek supportu WD ?
 

gutekbull

Member
Coś nie gra mój WD TV Live nie widzi tego alternatywnego softu ,może to wina mojego nowego - aktualne oprogramowanie sprzętowe - 1.04.10 (11/2010) ???
 

piwalek

New member
Witam
Dzisiaj zainstalowałem nowego frimware 1.03.49_V i po tej operacji straciłem dostęp do Share network. Nie jestem w stanie zalogować sie do dysku sieciowego (synology). W ogole nie pyta o login i hasło tylko że nie ma dostępu do sieci - choć widzi urządzenie. Oczywiście przed aktualizacją nie było z tym problemu. Zrobiłem kompletny reset, przywrocenie ustawień fabrycznych itd... Na jakims forum angielskim znalazlem podobne tematy - rozwiazaniem jest ustawienie logowania jako anony.. bez hasla ale to nie rozwiazanie bezpieczne. Ktos moze mi doradzic skad pobrac poprzedni frimware i jak go zainstalowac ??? Chyba ze ktos ma rozwiazanie tego problemu.
Witam
Też mam synology. O ile pamietam wystarczyło w opcjach sieciowych WD wyłączyć automatyczne logowanie do network shares i jeszcze raz wpisać uzytkownika i hasło po znalezieniu zasobu.
U mnie na 100% zadziałało.

Pozdrawiam
 

gutekbull

Member
Problem w tym ,ze nie znajduje zasobów sieciowych - nie widać sieci - trudno się zalogować jak nie ma gdzie i to tylko na WD TV live bo inne laptopy są ok. widzą sieć ;-(
 

zinger

New member
gutekból> No widzisz- i nie BOLAŁO :)) tak naprawde wystarczy zmienic w pliku wdtvlive.ver numer wersji na np. 9.99.99 :) lub pierwsze 9 i już.

ja mam natomiast pytanie takie:
Jak zminieć w thumbgenie inny film niż ten co wybiera.
naprzyklad wybiera mi do filmu "Jestem"
Filmweb.pl - łeb pełen filmów!
koniecznie podpasowuje mi film "Jestem legenda"
a jak mu podać ręcznie że to ma być ten film
wpisuje Jestem i wyszukuje nadal "jestem legenda"
JESTEM 2005 tez nic nie daje
RECZNIE WPISAC???
bez sensu :)
bo nie znajduje mi okladek
no chyba ze je sam zgram na dysk
tez bez sensu :)macie jakis paten na to?
 

gutekbull

Member
Zmiana numeru softu u mnie nic nie daje -dawno na to wpadłem ;-)
Mało tego zmieniłem soft na poprzedni i dalej nie widzi sieci lokalnej Windows 7 ;-(
Jakieś pomysły ? Bo już mi ręce opadają. ;-(
 

gutekbull

Member
Oczywiście ze tak mam 3 laptopy ,sieć o konkretnej nazwie i udostępnione pliki widza się nawzajem ;-(
Widać konkretne udostępnione foldery ? ;-(
Tylko nie na HD TV -ten nie widzi kompletnie nic ???
 

gutekbull

Member
Oczywiście ze firewall wyłączony i ta sama nazwa sieciowa.
Cała sieć działa doskonale.
Dziwne jest to ,ze TV HD Live nie widzi sieci w ogóle - po prostu nic nie wyświetla nic.
A od strony laptopa udało się zamapować dysk podłączony do HD TV Live,
ale tylko przy pomocy WD Discovery bez tego programu też nic nie widziałem.
 

bamasera

New member
Zmiana numeru softu u mnie nic nie daje -dawno na to wpadłem ;-)
Mało tego zmieniłem soft na poprzedni i dalej nie widzi sieci lokalnej Windows 7 ;-(
Jakieś pomysły ? Bo już mi ręce opadają. ;-(

Mam to samo próbowałem już różnych wersji i nie mogę zmusić tego ustrojstwa do tego aby zobaczył moje sieciowe zasoby. To nie jest problem z siecią czy firewallem, wystarczy wejść na jakieś forum aby się przekonać że udostępnianie przestaje działać (chodź wcześniej było ok) po aktualizacji do 1.04.10_V pomimo że nie wprowadzano żadnych zmian w sieci czy firewallu.

New Firmware Release - Firmware Version 1.04.10_V ... - Western Digital Community

Testowałem już wersje :[FONT=&quot]
[/FONT] 1.04.10_V
1.03.49_V
1.02.21_V

Jak tak dalej pójdzie to zareklamuję tego bubla i albo to naprawią tak żeby działało albo niech zwrócą mi kasę. Wszystkim których dotyczy ten problem proponuję zrobić to samo, może WD się czegoś nauczy jak straci kilku klientów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry