WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

saszka123

New member
kupno

Witam forumowiczów,

chcę nabyć takie cacko sobie na gwiazdkę ale nurtują mnie 3 pytania (w internecie są sprzeczne informacje)

1. Czy wd live obsługuje format plików linuxowy EX2 (dysk na usb) ?
2. Czy wd live obsłuży dyski 2,5 calowe ok 500G?
3. Czy wd live obsłuży mov (motion jpeg) robione na lumixach. Przykładowy film znajduje się pod linkiem http://www.dpreview.com/reviews/panasonicDMCLX3/Samples/Movies/P1020802.MOV . Czy któryś z szanownych forumowiczów mógłby pobrać plik ok 10 Mega i odpalić go na wd live. Bedę bardzo wdzięczny.
Z góry dzięki:eek:k:
 

garbo

New member
Witam forumowiczów,

chcę nabyć takie cacko sobie na gwiazdkę ale nurtują mnie 3 pytania (w internecie są sprzeczne informacje)

1. Czy wd live obsługuje format plików linuxowy EX2 (dysk na usb) ?
2. Czy wd live obsłuży dyski 2,5 calowe ok 500G?
3. Czy wd live obsłuży mov (motion jpeg) robione na lumixach. Przykładowy film znajduje się pod linkiem http://www.dpreview.com/reviews/panasonicDMCLX3/Samples/Movies/P1020802.MOV . Czy któryś z szanownych forumowiczów mógłby pobrać plik ok 10 Mega i odpalić go na wd live. Bedę bardzo wdzięczny.
Z góry dzięki:eek:k:
Przed chwilą sprawdziłem- obraz odtwarza poprawnie,natomiast dżwiek PCM ,w tym pliku-zestawie, nie odtwarza.Jest to zgone z instrukcją - str.168 - "Obsługiwane formaty": Rozszerzenie nazwy pliku: MP4/MOV,koder-dekoder: Wideo: MPEG4 AVC , Audio: AAC MPEG Audio Dolby Digital.
Dżwięk PCM odtwarza w plikach z rozszerzeniem: AVI, MPG,MPEG,MKV,VOB,WAV,LPCM,AIF/AIFF,MKA
 

saszka123

New member
dzięki garbo,
masz zainstalowany najnowszy firmware? jeśli tak to no cóż zostaje albo prze-konwertować albo czekać na kolejną aktualizację.

Garbo podłączałeś może dysk z formatem plików linuxowym ext2/ext3. Z manuala wynika że będzie czytał jedynie FAT32, NTFS. Ale w Internecie widziałem wpisy na forach że podłączali z powodzeniem takie dyski. Więc nie wiem jak to jest naprawdę?

PS. Może ktoś zna dobry program do konwersji plików filmowych?

Dzięki
 

Icek

New member
Polskie znaki

Witam, zakupiłem WD TV Media Player WDBAAP0000NBK USB 2.0 HDMI i nie wiem co zrobić, aby wyświetlał on polskie znaki w plikach srt. Z góry dzięki za radę.
 

Enjama

New member
Witam

Zakupiłem WD tv live i czy da się coś zrobić aby filmiki na youtube z vevo działały ?
Dużo filmów nie działa, komunikat że te filmy nie mogą zostać wyświetlone na tv.

Czy na alternatywnym sofcie jest lepiej z prawami do filmów na YT ?
 

garbo

New member
dzięki garbo,
masz zainstalowany najnowszy firmware? jeśli tak to no cóż zostaje albo prze-konwertować albo czekać na kolejną aktualizację.

Garbo podłączałeś może dysk z formatem plików linuxowym ext2/ext3. Z manuala wynika że będzie czytał jedynie FAT32, NTFS. Ale w Internecie widziałem wpisy na forach że podłączali z powodzeniem takie dyski. Więc nie wiem jak to jest naprawdę?

PS. Może ktoś zna dobry program do konwersji plików filmowych?

Dzięki
Najnowszego oprogramowania nie instalowałem;czekam na wiecej praktycznych uwag o tym firmware.Mam poprzedni oficjalny soft,który sie sprawdził w praktyce. Dysk mam 1,5 GB WD Element.Przed podpieciem musialem go sformatowac ,oczywiscie NTFS- bo nie byl widziany przez WD Live.
Jezeli konwertuje to naogół tylko audio gdy np. jest w formacie AAC 5.1 ( nie odtwarza) albo WMA 9 pro 5.1 (bo odtwarza z redukcja do 2 kanałów) - do formatu AC3/5.1 (np.Pazera AudioExtractor i potem mkvMerge GUI)
 

bamasera

New member
Zakupiłem niedawno WD TV Live i mam problem aby zmusić go do tego aby widział udostępnione zasoby w sieci lokalnej. Zasoby są prawidłowo widziane w lokalnej sieci tylko to urządzenie ma z tym problem (przy próbie wejścia do Network Shares nic się nie dzieje, urządzenie nie reaguje).

Usługi internetowe działają na nim prawidłowo więc połączenie jest OK
Tylko nie można dostać się do udostępnionych zasobów tak jakby w ogóle ich nie było.

Jakieś pomysły ?
 

gutekbull

Member
Zakupiłem niedawno WD TV Live i mam problem aby zmusić go do tego aby widział udostępnione zasoby w sieci lokalnej. Zasoby są prawidłowo widziane w lokalnej sieci tylko to urządzenie ma z tym problem (przy próbie wejścia do Network Shares nic się nie dzieje, urządzenie nie reaguje).

Usługi internetowe działają na nim prawidłowo więc połączenie jest OK
Tylko nie można dostać się do udostępnionych zasobów tak jakby w ogóle ich nie było. "


Dokładnie ten sam problem ,sieć działa prawidłowo na laptopach domowych ,te same ustawienia ,ta sama grupa robocza i ... net jest na WDTV Live,ale nie widzi on udostępnionych folderów w sieci ,w ogóle nie widzi on sieci lokalnej ???
 

bamasera

New member
Zatem wygląda na to że wypuścili bubel zamiast FW

Możliwe jest wykonanie downgrade firmware na jakiś w którym widzi bezproblemowo zasoby sieciowe ? Jeśli tak to jaka wersja będzie do tego najlepsza ?

Ewentualnie kiedy można się spodziewać poprawki tego problemu ?
 

gutekbull

Member
Dziś wgrałem nowy soft i problem z siecią ;-(
Zauważyłem też ,ze nie mogę zmienić rozdzielczości ,ustawia tylko jedną chyba 720p

Czy można wgrać z USB starszy soft jeśli tak to jaki był najlepszy ???
 

Icek

New member
Napisy do MKV

Witam, sorry że zaśmiecam temat, ale nie wiem w jaki sposób sciągnąć napisy do filmów MKV, a sporo filmów które pobrałem pod WDTV są w tym właśnie formacie...Napi nie działa...Jak mogę wyszukać takie napisy, aby pasowały pod daną wersję filmu. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

bamasera

New member
Próbowałem wgrać starszy soft - poprzedni i niestety nie udaje się ;-(
Czy ktoś rozgryzł problem dlaczego najnowszy soft nie widzi sieci lokalnej ???

Ja również próbowałem wgrać inny soft (wdlxtv) i również nic się nie dzieje (nie pokazuje się informacja że "New firmware found"). Nie wiem czego to wina, nowego firmware, pamięci USB czy może robię coś nie tak

Spróbuj wgrać alternatywny soft (wdlxtv) i zobacz jak to wygląda u Ciebie.
 

Icek

New member

gutekbull

Member
Dziwne bo mi pobiera napisy do mkv. ale musi być najnowsza wersja programu bo starsze nie chciały.

Proszę o o link do najnowszego softu alternatywnego WD TV Live Media Player, nie chciałem wgrywać alternatywnego, ale najnowszy firmowy nie widzi sieci ;-(
Trochę to dziwne - czyżby przed wypuszczeniem nikt tego nie sprawdził ???
 
Do góry