WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Andy_Kr

New member
no i mamy znów nowy (oficjalny) firmware:
Release 1.04.10 (11/22/10)

* Supports Facebook application.
* Supports Deezer application.
* Supports Flingo application.
* Supports AccuWeather application.
* Supports USB keyboards.

Nowy firmware można na razie zainstalować ponoć wyłącznie z poziomu WDTV podłączonego do internetu, a wersja USB miała być udostępniona później, ale znalazłem również link do ściągnięcia najnowszego firmware (i zainstalowania go ręcznie za pośrednictwem USB):
link -> http://download.wdc.com/wdtv/wdtvlive_1.04.10_V.zip


Andy
 
Ostatnia edycja:

himilsbach

New member
No i teraz jest dylemat jaki soft wybrać. Mam najnowszy alternatywny czy warto zmieniać na najnowszy oficjalny Release 1.04.10 (11/22/10) testował już ktoś.
 

Enjama

New member
Jesli dla Ciebie to jest "problem" i "przypadlosc":
0g2lzew32movedj
scaled.php


to faktycznie nic sie nie da zrobic :/
Na realteku maja moze mniejszy odstep miedzy wierszami, ale chyba tez nie da sie go dowolnie zmieniac.

Czy w tej sprawie coś się zmieniło ? Czy dalej taki odstęp pomiedzy wierszami jest ?
Na alternatywnym firmware to samo ?
 

himilsbach

New member
Bez problemu wchodzisz w opcje Configure DownloadDaemon. Klikasz w pole download directory i wpisujesz ścieżkę dostępu gdzie masz podmontowany dysk na linuchu wdhd. (najprościej to sprawdzić w prawym menu webend WDLXTV-> mount table -> dajesz kopiuj wklej i bedzie dzialac) Reconnect przydaje się do kont rapidshare i innych nie premium. Pod warunkiem ze będziesz miał połączenie adsl i router zgodny z lista dostępna w download Daemonie. Jeśli masz konto premium to w menu Premium account setup wystarczy wbić login i hasło a w konfiguracji serwisu np. Hotfile zmienić ustawienia na DIRECT DOWNLOAD.

Jestem świeżym użytkownikiem WD LIVE zaledwie 1,5 tygodnia, dużo testuje i jestem bardzo zadowolony zwłaszcza z DD, korzystam równierz OSD Psychothc, Midnight commandera, rtorrenta. Natomiast mam duże kłopoty z wykorzystaniem Truecrypta i montowaniem dysków kodowanych truecryptem ponieważ wdhd zwyczajnie ich nie widzi.

Mile skorzystam z podpowiedzi w tej kwesti

Dałem kopiuj i wklej plik pobiera ale dalej nie wiem gdzie go zapisuje na dysku zewnętrznym pliku nie ma. mount table są 3 linijki wkleiłem całość, apóżniej 1 linijkę ale nic nie pomaga.Mógł byś napisać którą linijkę należy wkleić.
 

bratmat

New member
Dałem kopiuj i wklej plik pobiera ale dalej nie wiem gdzie go zapisuje na dysku zewnętrznym pliku nie ma. mount table są 3 linijki wkleiłem całość, apóżniej 1 linijkę ale nic nie pomaga.Mógł byś napisać którą linijkę należy wkleić.
U mnie wygląda to tak /tmp/media/usb/USB2/12Bxxxxxxxxxxxxx
i w głównym katalogu dysku (podłączony z tyłu wdhd)tworzy katalog o nazwie ściąganego pliku i tam zapisuje plik. Jeśli plik jest spakowany to rozpakowuje go do kolejnego podkatalogu nie kasując plików archiwum.
 

himilsbach

New member
U mnie wygląda to tak /tmp/media/usb/USB2/12Bxxxxxxxxxxxxx
i w głównym katalogu dysku (podłączony z tyłu wdhd)tworzy katalog o nazwie ściąganego pliku i tam zapisuje plik. Jeśli plik jest spakowany to rozpakowuje go do kolejnego podkatalogu nie kasując plików archiwum.

Super jestes wielki działa wielkie dzięki
 

himilsbach

New member
Mam pytanie w jaki sposób dodawać stacje do ulubionych w shoutcast pisze że stacja została dodana ale jak wchodzę w moje stacje to brak dostępnych stacji
 

bratmat

New member
serwer ntp ustawiasz np. taki: pool.ntp.org
timezone: CET-1CETDST

Koniecznie włącz IPUP, bez tego nie zadziała.
Dzięki już sobie poradziłem wcześniej ale mój błąd polegał na tym że nie dałem NTP_DELAY=5
Teraz działa jak ta lala ale na LANIE. na wlan trzeba ten parametr zmienić na wyższy (minimum 20)

Teraz został mi już tylko jeden problem :)

Jak uruchomić wolumen kodowany truecryptem lub przynajmniej plik truecrypt znajdujący się na dysku USB1
 
Ostatnia edycja:

Enjama

New member
1.Czy dysk Sata 3.5 w ubudowie przenośnej, podpiety po usb do Wd
wystarczy aby puscic z niego filmy m2ts z bitrate ok 40 Mb/s ?

2.Czy w najnowszym sofcie zmieniła się ta duża przerwa pomiedzy wierszami napisów ?
 

RichiePL

New member
Witam, trochę "bajerków" przybyło w nowym oficjalnym sofcie, ale problem "skakania" obrazu przy przesuwaniu scen w lewo lub prawo pozostał. Moim zdaniem, soft powinien być poprawiony. Aktualnie najlepszym oryginalnym softem bez problemu "skakania" obrazu, a jednocześnie obsługującym DVD Menu i Obsługę sprzętowej klawiatury (czyli to co mnie najbardziej interesuje) jest "wdtvlive_1.03.40_V" . Pozdrawiam.
 
Do góry