WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

tomaj28

New member

Attachments

  • Iron.Man.2008.720p.BluRay.x264-HDBT.mkv_sheet.jpg
    Iron.Man.2008.720p.BluRay.x264-HDBT.mkv_sheet.jpg
    238,7 KB · Wyś: 99

topsy

New member
W polu Backdrops masz do wyboru trzy pozycje F1 F2 F3 (fanarts) odpowiedzialne za zmiane obrazków,spróbuj pozamieniać je kolejno.W którym miejscu się pojawią obrazki zależy głównie od szablonów jakich używasz.Następna opcja (zielony ptaszek :) zamienia główny obraz w szablonie.
Tu masz przykład użycia kilku fotek w jednym szablonie.
btw

cholera jakimś sposobem znalazł się ruski język,ale już nie będę zmieniał na jakiś cywilizowany.
 

Attachments

  • Knight.and.Day.720p.BluRay.x264-ZMG.mkv_sheet.jpg
    Knight.and.Day.720p.BluRay.x264-ZMG.mkv_sheet.jpg
    484 KB · Wyś: 101
Ostatnia edycja:

TyRaN1978

New member
Wiatm Panowie!

Mam ogromny problem :/

Posiadam WD LIVE i staram sie zamontowac i miec dostepny share sieciowy z samby linuxowej. Problem polega na tym ze samba oprocz normalnych sharow ma tez ukryte, dostepne dla okreslonych adresow IP. Oczywiscie moge bez problemu otworzyc sciezke sieciowa z Windowsa (\\adres_serwera\udzial) lecz nie wiem jak to zrobic z WD LIVE - czy jest to wogole mozliwe. Widze wszystkie "nie ukryte" shary lecz nie mam pojecia jak dostac sie do tych ukrytych. Moge je zamontowac z konsoli ssh, i nawet widze pliki na tych sharach, ale z pilota nie widze mozliwisci uzywania tych sharow, badz podpiecia ich. Pytanie czy da sie zrobic to na WD LIVE (poprzez oryglinalny firmware lub jakikolwiek inny 3rd parity), lub czy jakikolwiek inny odtwarzacz sieciowy jest w stanie to zrobic, a jesli tak to jaki.

Prosze o pomoc.
 

mKotek

New member
Wiatm Panowie!

Mam ogromny problem :/

Posiadam WD LIVE i staram sie zamontowac i miec dostepny share sieciowy z samby linuxowej. Problem polega na tym ze samba oprocz normalnych sharow ma tez ukryte, dostepne dla okreslonych adresow IP. Oczywiscie moge bez problemu otworzyc sciezke sieciowa z Windowsa (\\adres_serwera\udzial) lecz nie wiem jak to zrobic z WD LIVE - czy jest to wogole mozliwe. Widze wszystkie "nie ukryte" shary lecz nie mam pojecia jak dostac sie do tych ukrytych. Moge je zamontowac z konsoli ssh, i nawet widze pliki na tych sharach, ale z pilota nie widze mozliwisci uzywania tych sharow, badz podpiecia ich. Pytanie czy da sie zrobic to na WD LIVE (poprzez oryglinalny firmware lub jakikolwiek inny 3rd parity), lub czy jakikolwiek inny odtwarzacz sieciowy jest w stanie to zrobic, a jesli tak to jaki.

Prosze o pomoc.

Myślę, że rozwiązaniem Twojego problemu jest użycie polecenia xmounts w pliku konfiguracyjnym montowań. Poczytaj, jak podpiąć katalogi przy użyciu tego polecenia - przykład masz bezpośrendio w tym pliku. W ten sposób, nawet share'y ukryte można pokazać jako katalogi w bibliotece.
 

TyRaN1978

New member
dzięki za rade ale to nic nie daje :/
tak wygląda mój net.mounts po dopisaniu ukrytego katalogu 1TB co nic nie zmienia bo WDTV nie widzi go :( oczywiście reszta katalogów widoczna!

Kod:
xmount //10.6.8.1/ssanie_i ../ZASYSACZ/SSANIE_I cifs
xmount //10.6.8.1/ssanie_ii ../ZASYSACZ/SSANIE_II cifs
xmount //10.6.8.1/ssanie_iii ../ZASYSACZ/SSANIE_III cifs
xmount //10.6.8.1/ssanie_iv ../ZASYSACZ/SSANIE_IV cifs
xmount //10.6.8.1/ssanie_v ../ZASYSACZ/SSANIE_V cifs
xmount //10.6.8.1/ssanie_vi ../ZASYSACZ/SSANIE_VI cifs
xmount //10.6.8.1/ssanie_vii ../ZASYSACZ/SSANIE_VII cifs
xmount //10.6.8.1/ssanie_viii ../ZASYSACZ/SSANIE_VIII cifs
xmount //10.6.8.1/ssanie_ix ../ZASYSACZ/SSANIE_IX cifs
xmount //10.6.8.1/ssanie_x ../ZASYSACZ/SSANIE_X cifs
xmount //10.6.8.1/tb1 ../ZASYSACZ/TB1 cifs
napisałem do B-RAD'a może On coś poradzi ehhhh w tym momencie mój WDTV Live jest prostym odtwarzaczem DIVX ;) a ja tak lubie HD które znajdują sie na 1TB :p
pozdro!
 

TyRaN1978

New member
dobra problem rozwiązany :D
trzeba podmontować niewidoczne dyski ale dostęp jest prze USB (pendrive) nie wiem do końca jak to sie robi ale gdyby ktoś potrzebował pomocy to zapytam znajomego informatyka.
 

Neo_777

New member
witam Was, zakupiłem WD Live i jestem pod wrażeniem. Podziwiam jakość filmów i mam do Was pytanie o kabel optyczny.Czy ktoś podłączał już do tej maszynki ;) ów kabel, a jeśli tak to jaki i chętnie poczytam opinie o różnicy w jakości dźwięku. Szukałem, czytałem i nadal szukam lecz nie znalazłem :) Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Za wskazówki dziękuję :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kabel optyczny jak kabel, co tu dużo pisać, ważne do czego ma iść jaki sprzęt będzie przyjmował, ja mam do dekodera zewnętrznego.
 

Pr0miL

New member
Witam,

Czy mógłby ktoś krok po kroku napisać jak w WDTV gen 2 stworzyć moviesheet
do filmów? Opisy filmów w ładnej szacie graficznej itd...



Za instrukcję stawiam browara :!:

Nie mogę nigdzie znaleźć opisu w języku polskim :(
 

himilsbach

New member
Jeśli dokonuje się kolejnych zmian w S00custom-options czy należy ponownie wgrywać alternatywne firmware,aby zmiany zostały wprowadzone.
 
Ostatnia edycja:

tomaj28

New member
moviesheet

Witam,

Czy mógłby ktoś krok po kroku napisać jak w WDTV gen 2 stworzyć moviesheet
do filmów? Opisy filmów w ładnej szacie graficznej itd...



Za instrukcję stawiam browara :!:

Nie mogę nigdzie znaleźć opisu w języku polskim :(

1. Instalujesz alternatywny firmware forum.wdlxtv.com/viewforum.php?f=10
2. Logujesz się przez firefox'a (wpisujesz ip. swojego WD ,użytkownik i hasło to WDLXTV)
3. Wchodzisz kolejno WDLXTV CONFIG/WDTVEXT/w movie shets zaznaczasz "ptaszkami" GENMSHEET ,LISTMSHEET ,w MSHEETMODE zaznaczasz z listy "sheet" , klikasz "save" ;)
4. Ściągasz program THUMBGEN , którym robisz moviesheet'y , obsługa jest intuicyjna więc dasz
radę .
To jest moim zdaniem najłatwiejsza droga do uzyskania moviesheet .
 

Pr0miL

New member
1. Instalujesz alternatywny firmware forum.wdlxtv.com/viewforum.php?f=10
2. Logujesz się przez firefox'a (wpisujesz ip. swojego WD ,użytkownik i hasło to WDLXTV)
3. Wchodzisz kolejno WDLXTV CONFIG/WDTVEXT/w movie shets zaznaczasz "ptaszkami" GENMSHEET ,LISTMSHEET ,w MSHEETMODE zaznaczasz z listy "sheet" , klikasz "save"
4. Ściągasz program THUMBGEN , którym robisz moviesheet'y , obsługa jest intuicyjna więc dasz
radę .
To jest moim zdaniem najłatwiejsza droga do uzyskania moviesheet .
Ad1. Na forum, znalazłem 2 firmaware z takim samym numerkiem:

*1.03.39_B_WDLXTV.COM_EXT3-BOOT_PLUS-0.4.3.1
*1.03.39_B_WDLXTV.COM_WDLXTV_PLUS-0.4.3.1

Czym się różnią? Czy taki firmware bedzie współpracował z WDTV gen. 2 ?

Ad2. Logowanie do firefox-a mam przeprowadzić na odtwarzaczu? WDTV 2 nie ma opcji surfowania po internecie...

-Tak na marginesie mam jeszcze pytanko, mianowicie czy moviesheet'y będą działać poprawnie jeśli wszystko na dysku mam w katalogach (każdy film w osobnym folderze) itd.?

-Czy jakby coś się zepsuło po wgraniu nowego firmware, można przywrócić fabryczne oprogramowanie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie:arrow:
 
Ostatnia edycja:

topsy

New member
@Pr0miL
*1.03.39_B_WDLXTV.COM_EXT3-BOOT_PLUS-0.4.3.1
*1.03.39_B_WDLXTV.COM_WDLXTV_PLUS-0.4.3.1
To nie jest fw. do twojego playera
Czy aby na pewno alt fw. dla 2gen ma możliwość wyświetlania moviesheets ?
 

tomaj28

New member
Sorry,zrozumiało mi się ,że masz wd live.
Kilka pozycji niżej masz soft do swojego WD-eka 2 GEN http://forum.wdlxtv.com/viewtopic.php?f=10&t=2050
Z tego co patrzyłem to da się ustawić moviesheet na tym sofcie, tyle ,że musisz to zrobić sposobem nieco bardziej skomplikowanym.
Ściągnij ten soft, wypakuj pliki. Po wypakowaniu zobaczysz min. plik "SOO custom options". Edytuj go programem (np.notepad2). I tu musisz się pobawić ustawieniami, ja bym załączył na początku #config_tool -c LISTMSHEET=ON (pozycja 71) . Załączysz ją przez usunięcie krzyżyka na początku , po jego usunięciu zapisz zmiany w pliku. Z tak zmodyfikowanym plikiem wgraj soft.

Też mam na dysku każdy film w innym folderze i wszystko śmiga.

Jak by co, zawsze możesz wrócić do oryginalnego softu.
 

Attachments

  • wd 2 gen.JPG
    wd 2 gen.JPG
    155,7 KB · Wyś: 126

himilsbach

New member
Połączenie poprawne you tube działa połączenie w stronę komputera działa {udostępnianie plików}. Natomiast gdy chcę sobie zmapować dysk podpięty pod wd wyskakuje mi komunikat The Network Path was not found. Wszystko wydaje się być ok ale nie mogę przesyłać plików w stronę wdtv live.
2 godziny z tym walczę i nic co robić błagam pomóżcie bo brak mi już sił.,wczoraj było wszystko ok
Póki co kopiuję pliki za pomoćą funkci Zarządzanie plikami
 
Ostatnia edycja:

arczileg

New member
moviesheet/ thumbgen

witam.

koledzy pomocy, cos popier... w ustawieniach i niemoge przywrócić pobierania opisów filmów w języku polskim. Na początku wsio było oki, potem jak to zwykle bywa chciałem coś porawić i... pupa lecą do mnie wszystkie tylko nie polskie. Czy powaliłem coś w ustawieiach czy poprostu wybieram złe serwery w oknie głównym...

dzięki z góry jak rzadko który ;)
 

tomaj28

New member
witam.

koledzy pomocy, cos popier... w ustawieniach i niemoge przywrócić pobierania opisów filmów w języku polskim. Na początku wsio było oki, potem jak to zwykle bywa chciałem coś porawić i... pupa lecą do mnie wszystkie tylko nie polskie. Czy powaliłem coś w ustawieiach czy poprostu wybieram złe serwery w oknie głównym...

dzięki z góry jak rzadko który ;)

Na opisy filmów ustaw filmweb.pl
 
Do góry