WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Ziper

New member
Ja bardzo chętnie. Choć myślałem bardziej o wtyczce działającej analogicznie od SubDownloader, która pobrałaby napisy z Napiprojektu, a następnie przekonwertowała na SRT.
Jeżeli jednak udało Ci się stworzyć odtwarzanie TXT, to chętnie potestuję.

Wtyczka bedzie miala prawie identyczne dzialanie jak SubDownloader, tylko ze bedzie miala jeszcze mozliwosc konwersji i wyszukiwania napisow w bazie napi projektu o ile admin podesle mi sensowne info dostepu do bazy. Jesli nie udostepni mi tych danych to pozostanie baza opensubtitles.org.
 

mKotek

New member
Wtyczka bedzie miala prawie identyczne dzialanie jak SubDownloader, tylko ze bedzie miala jeszcze mozliwosc konwersji i wyszukiwania napisow w bazie napi projektu o ile admin podesle mi sensowne info dostepu do bazy. Jesli nie udostepni mi tych danych to pozostanie baza opensubtitles.org.
Dostępu możesz nie dostać, ale mam skrypt w pytonie (zresztą pewnie też znasz) napi.py, który ściąga napisy, tylko wymaga Pythona i 7zipa na maszynie, a nie wiem, czy są takowe na WD. Na Linuksie działa mi bardzo dobrze.
 

Ziper

New member
Dostępu możesz nie dostać, ale mam skrypt w pytonie (zresztą pewnie też znasz) napi.py, który ściąga napisy, tylko wymaga Pythona i 7zipa na maszynie, a nie wiem, czy są takowe na WD. Na Linuksie działa mi bardzo dobrze.

Dzieki za skrypt! Nawet nie wiedzialem ze ktos to rozpracowal. Odezwe sie jak zrobie jakis wiekszy progress.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
@SebaFan
Problem z obrazem który opisałeś da się rozwiązać.
Wystarczy przemuxować plik zapewne mkv.
Pobierz program mkvtoolnix -- Matroska tools for Linux/Unix and Windows
Zaznacz plik z filmem w extra options/compression wybierz none.
Analogicznie zrób z dzwiękiem
Fatkem jest że przy dużej ilości dodatków player potrafi się przyblokować na moment.

to nie jest to, to ze plik nie bedzie gral to pal go... problem ze po tym juz nic nie chce odtwarzac.
 

wa2

New member
Dostępu możesz nie dostać, ale mam skrypt w pytonie (zresztą pewnie też znasz) napi.py, który ściąga napisy, tylko wymaga Pythona i 7zipa na maszynie, a nie wiem, czy są takowe na WD. Na Linuksie działa mi bardzo dobrze.
O ile wiem nie wymaga 7zipa.
napi.py smiga u mnie na linuxie juz z pol roku.
Pyhton byl w sofcie wdlxtv 4.2
 
Ostatnia edycja:

mKotek

New member
Ja jednak obstaje przy swoim.
Odbierz PM.

Hmm, nie wiem jak Ci może działać bez dekompresora, skoro napisy z Napi są w wersji skompresowanej. Co ciekawe, nie chodzi tylko o p7zip full, jak twierdzą autorzy skryptu, ale np. u mnie potrzebne było p7zip-plugins - kwestia dystrybucji (bo pewnie debianowy p7zip full zawiera to co CentOS w plugins).
 

mKotek

New member
I wszystko chyba jasne, ja mówię o skrypcie napi.py, a Ty o pynapi.py. Myślę, choć jeszcze nie sprawdzałem, że są to 2 różne skrypty, stąd różnica w wymaganiach.
Na 100% napi.py nie działa bez p7zip z pluginami.
 

marekjot

New member
witam potrzebuje pomocy szukam stabilnego dzialajacego i odtwarzajacego wiekszosc plikow firmwaru co mozecie polecic? miałem stary fajny od b-rada cc zachcialo mi sie zmian i teraz cierpie :( malo co dziala a jak juz dziala to nie dziala opcja przewijania lub wyboru sciezki audio mam wdtv live
 

lock

New member
brak napisów z komputera

Pytanie do znawców:
WD Live skonfigurowany, połaczenie z siecią domową do komputera i wszystko ok, za wyjątkiem jednej rzeczy, z którą nie mogę sobie poradzić.
Np. w folderze jest film wraz plikiem napisów przekonwertowanym na .srt (nazwy filmu i napisów takie same). Jak film chcę odtworzyć z dysku przy WD Live lub pendriva USB - to wszystko się odtwarza i WDek czyta napisy. Jak chcę odtworzyć ten sam film z folderu w bibliotece (w komputerze) poprzez sieć domową na WD Live - to odtwarza film ale bez napisów .
Co robię nie tak? Może dlatego, że biblioteka plików video w komputerze jest poprzez Windows Media Player (czy można to zmienić?), chociaż sam film odtwarzany przez All Player
Jestem laikiem, Pomóżcie i pozdrawiam
 

pawsonn

New member
witam


- proponuję [ w komputerze ] zrobić publiczny katalog , udostępnić i w nim umieścić film

- następonie na ekranie przejść do swojego komputera i wybrać tenże film [ network share ]


:)
 

lock

New member
dzięki za sugestie
a może jeszcze taka mała rzecz:
Po podłączeniu do WD LIVE pendriva nie zawsze jest on widoczny w WDku. To znaczy pendrive miga (czerwona dioda pulsuje) ale nie uwidacznia się. Trzeba go wyciągnąć i włożyć z powrotem, wtedy załapuje.
Czy pendrive jest indeksowany, czy coś nie tak w ustawieniach?
dpozdrawiam
 

pawsonn

New member
hej

- na stronie wd i tu w wątku masz info o urządzeniach zewnętrznych wspieranych - czyli o takich które na pewno po podłączeniu będą działać, inne być może tak a być może nie.

w Twoim przypadku - być może :
- ten pendrak jest dosyć pełen i wymaga dłuższego indeksowanie
- tak indeksowanie odbywa się po podłączeniu napędów zewnętrznych
- tak można wyłączyć indeksowanie - patrz instrukcja lub ten wątek

ok ?
 

lock

New member
pedrive ma dużo wolnego miejsca, wyłączyłem w WDku indeksowanie bibliotek i dalej to samo.
zauważyłem jedną prawidłowość: jeżeli WDka wyłączę z sieci to przy ponownym podłączeniu widzi pendriva i jest wszysyko ok, wszystko włącza się bez żadnej zwłoki. Jeżeli wyłączę WDka z pilota i włączę pilotem to pendrive migocze na czerwono i z przodu panelu się nie włącza, potem pendrive się wygasza i kaput.
Dlaczego po wyłączeniu z kontaktu i włączeniu ponownym jest ok.Mała rzecz, a nie mogę się z tym uporać. Pomóż proszę i młego weekendu
 

dijo

New member
Witam ponownie.Jaka może być przyczyna że nie działa mi youtube.Mam router. Net w wd działa.Jestem zalogowany na Youtube.Może trzeba coś przestawić w opcjach.Proszę o pomoc
 

radioaktywny

New member
Witam

Czy ktoś z Was używa rtorrenta?
Jeżeli tak tak to jaką przeprowadził konfigurację? U mnie obojętnie co zapodam to nie ściaga (nie widzi sedów - program automatycznie nadaje mu status "zatrzymany") chyba że zapodam torrenta który ma kilka tysięcy seedów, wtedy do kilku z nich się podłączy i ledwo co ściąga.
Na kompie te same torrenty ściągam bez żadnych problemów z szybkością ok. 20MB/s.

Ponadto często próba usunięcia torrenta, który nie ściąga się, kończy się pełną zwiechą urządzenia. Konieczne wyjęcie wtyczki z prądu.

Soft od b-rad 0.4.3.1

Pozdrawiam
 
Do góry