WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

tomaj28

New member
w jaki sposób wgrać soft alternatywny. Robię tak jak napisał Ziper. Your Live Hd media player is up to date. Aktualne firmware 1.03.22. Soft który próbuję wgrać to 1.02.21_WDLXTV.COM_WDLXTV_LIVE-0.4.3.1
Musisz rozpakować paczkę z softem, odnaleźć plik z rozszerzeniem VER, wyedytować go (np. przy pomocy programu notepad2), pojawi Ci się coś takiego VERSION='1.02.21.WDLXTV_LIVE-0.4.3.1'
LOCATION='wdtvlive.bin' ,zmieniasz wersję o kilka oczek w górę (dla pewności :) ) , wychodzi coś takiego VERSION='1.02.26.WDLXTV_LIVE-0.4.3.1'
LOCATION='wdtvlive.bin' , zapisujesz , i WD-ek powinien wykryć nowy firmware.
 

zen44ek

Member
Musisz rozpakować paczkę z softem, odnaleźć plik z rozszerzeniem VER, wyedytować go (np. przy pomocy programu notepad2), pojawi Ci się coś takiego VERSION='1.02.21.WDLXTV_LIVE-0.4.3.1'
LOCATION='wdtvlive.bin' ,zmieniasz wersję o kilka oczek w górę (dla pewności :) ) , wychodzi coś takiego VERSION='1.02.26.WDLXTV_LIVE-0.4.3.1'
LOCATION='wdtvlive.bin' , zapisujesz , i WD-ek powinien wykryć nowy firmware.

Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś, wszystko się wgrało jednak żaden film nie chce ruszyć.

Czy muszę wgrać też 1.01.77_WDLXTV.COM_EXT3-BOOT_G2-0.4.3.1 ??
 

petrumi

New member
najnowszy frimware alternatywny dla wdtv Live WDLXTV-Live-0.4.2.6 discussion thread

Witam.

Obecnie mam wgrany alternetywny soft gościa, który już nie rozwija swojego projektu i zamknął forum. Pewnie wiecie o który soft chodzi (Tube8 i inna szata graficzna).
Czym różni się ten soft WDLXTV od tamtego? Najbardziej jestem ciekawy, czy zasysa opisy filmów i z jakich stron (polskie opisy czy np z imdb) ?

Drugie pytanie dot. zakupu kolejnego odtwarzacza. Czy pozostać wierny WD czy warto dopłacić np. za Poprocna C200? Interesuje mnie przede wszystkim możliwość odtwarzania filmów mkv oraz z kamery FHD, audio i zdjęcia. Nic więcej.

Ostatnie pytanie dot. zmiany routera. Obecnie mam Linksysa wrt54gl i większość urządzeń podłączonych kablem sieciowym. Do innego pokoju jednak chce puszczać filmy po WIFI. Podłączona do WD LIVE HD karta sieciowa N (300Mbit) i tak jest dławiona przez router w standardzie G.
Także Divx jakoś jeszcze leci ale 720p to już tnie po kilku sekundach. W związku z tym mam pytanie czy zmiana routera na N coś da? Ja wiem, że kabel to kabel ale chociaż 720p będzie chodziło płynnie?

Z góry dziękuje za pomoc.

ps. laptop postawiony obok routera kopiuje pliki po wifi z prędkościa 2200Kb/s a postawiony w drugim końcu mieszkania - ok. 1800 Kb/s. Takie mam straty.
 

tomaj28

New member
Korzysta już ktoś z rtorrent'a z najnowszego softu alternatywnego?
Jak to skonfigurować przez WDLXTV?
Fajnie by było, żeby pliki zapisywał i udostępniał z dysku podpiętego przez USB do WD'eka.
 

radioaktywny

New member
Korzysta już ktoś z rtorrent'a z najnowszego softu alternatywnego?
Jak to skonfigurować przez WDLXTV?
Fajnie by było, żeby pliki zapisywał i udostępniał z dysku podpiętego przez USB do WD'eka.

Mam też problem z konfiguracją rtorrenta.
Miałem zainstalowany soft 4.2.1 i teraz nowy 4.3.1. Na żadnym nie mogę uruchomić ściągania plików przez rtorrent.
Loguję się przez www, otwieram okno rtorrenta, zapodaje plik torenta, jest on przyjęty przez program i dodany na listę do ściągnięcia. Niestety ale KAŻDY z nich jest już po kilku sekundach automatycznie spauzowany lub zatrzymywany. Pomimo, iż zapodane torrenty mają po kilka tysięcy peerów i seedów to program podaje iż ich ilość wynosi zero.
Jak rozwiązać ten problem?
Na komputerze przy użyciu programu uTorrent wszystko działa OK.

Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zainstalowalem ten nowy w celu sprawdzenia i powiem nie porazil mnie zebym byl zadowolony, nie widze jakis znaczacych roznicy miedzy FW WDeka a tym, a nawet mialem proglemy z pilotem i z obrazem przy starcie, tez mam ten sam problem co mialem, jak jakiegos pliku nie ruszy to juz innych nie chce odpalic.
Dam jeszcze szanse przez 2tyg, jesli nie to wracam do tego od Wdeka,
jak sie przywraca FW firmowy?
 

tomaj28

New member
zainstalowalem ten nowy w celu sprawdzenia i powiem nie porazil mnie zebym byl zadowolony, nie widze jakis znaczacych roznicy miedzy FW WDeka a tym, a nawet mialem proglemy z pilotem i z obrazem przy starcie, tez mam ten sam problem co mialem, jak jakiegos pliku nie ruszy to juz innych nie chce odpalic.
Dam jeszcze szanse przez 2tyg, jesli nie to wracam do tego od Wdeka,
jak sie przywraca FW firmowy?
A jakie miałeś oczekiwania?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no sorki, problemy z pilotem (nie zaskakuje)
Cos z obrazem.

menu takie same tylko tapeta inna, ja nie widze na chwile obecna nic ciekawego i wartego zmiany, ale wypowiem sie za 2 tyg.

Choc fajnie ze jak sie odpala film pokazuje rozdzielczosc :)

Wiec prawie nie widze zmian na lepsze.
 

Ziper

New member
@Seba_Fan: Alternatywne fw zmienia sporo rzeczy ale tych widocznych jest malo ;) Wiecej masz w changelog. Zmieniajac temat. Pisze plugin pozwalajacy odpalac napisy txt w formacie TMPlayera. Bylby ktos chetny do testu ?
 

radioaktywny

New member
Nowy soft B-RAD 4.3.1

Używałem cały czas softu 4.2.2. Dzisiaj przeszedłem na 4.3.1. Niestety, w moim przypadku, nadal występują problemy z rtorrent (opisałem to kilka postów wcześniej), ponadto przestała działać samba (mogę przeglądać udziały na dysku podłączonym do wudeka lecz kopiowanie/usuwanie plików zawsze kończy się niepowodzeniem). Ponadto nie mogę zalogować się przez ftp - komunikat: niewłaściwy login/hasło. Zapodaje login i hasło: wdlxtv Pobawię się jeszcze jakiś czas i chyba powrócę na starszy soft.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ziper
ja rozumiem, ale od razu mam zniechęcenie po problemach, z obraz jak i pilotem, dam szanse, ale pewnie zmienię WD na coś innego.
Jak przywrócić oprogramowanie, do wersji wcześniejszej?
 

topsy

New member
Używałem cały czas softu 4.2.2. Dzisiaj przeszedłem na 4.3.1. Niestety, w moim przypadku, nadal występują problemy z rtorrent (opisałem to kilka postów wcześniej), ponadto przestała działać samba (mogę przeglądać udziały na dysku podłączonym do wudeka lecz kopiowanie/usuwanie plików zawsze kończy się niepowodzeniem). Ponadto nie mogę zalogować się przez ftp - komunikat: niewłaściwy login/hasło. Zapodaje login i hasło: wdlxtv Pobawię się jeszcze jakiś czas i chyba powrócę na starszy soft.

Jeżeli nie możesz się zalogować przez ftp to spróbuj ustawić własne hasło,najlepiej przez telnet.Zaloguj się jako root/wpisz passwd i podaj nowe..Ja przy standardowym miałem podobny problem.
Ewentualnie jeżeli nie możesz się dostać do Webend to dopisz te trzy rzeczy
config_tool -c APACHE='ON'
config_tool -s
/etc/init.d/S66apache2 start
We wcześniejszej wersji był bug który wyłączał serwer apache.
 

actchris

New member
Także Divx jakoś jeszcze leci ale 720p to już tnie po kilku sekundach. W związku z tym mam pytanie czy zmiana routera na N coś da? Ja wiem, że kabel to kabel ale chociaż 720p będzie chodziło płynnie?

Ja po WiFi'N z dysku sieciowego bez problemu odtwarzam filmy w 1080 więc 720 na 100% będzie śmigać. Ruter D-Link DIR-655 + kieszeń DIR-313
 

mKotek

New member
ponadto przestała działać samba (mogę przeglądać udziały na dysku podłączonym do wudeka lecz kopiowanie/usuwanie plików zawsze kończy się niepowodzeniem). Ponadto nie mogę zalogować się przez ftp - komunikat: niewłaściwy login/hasło. Zapodaje login i hasło: wdlxtv Pobawię się jeszcze jakiś czas i chyba powrócę na starszy soft.
W nowych wersjach, udziały Samby zawsze są podłączane tylko-do-odczytu. Podobno występowały problemy przy podłączeniu z zapisem. Trzeba poczekać.
 

mKotek

New member
@Seba_Fan: Alternatywne fw zmienia sporo rzeczy ale tych widocznych jest malo ;) Wiecej masz w changelog. Zmieniajac temat. Pisze plugin pozwalajacy odpalac napisy txt w formacie TMPlayera. Bylby ktos chetny do testu ?
Ja bardzo chętnie. Choć myślałem bardziej o wtyczce działającej analogicznie od SubDownloader, która pobrałaby napisy z Napiprojektu, a następnie przekonwertowała na SRT.
Jeżeli jednak udało Ci się stworzyć odtwarzanie TXT, to chętnie potestuję.
 
Do góry