WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Duris

New member
Witam. Watek prawie w calosci sledze od dawien dawna, ale do tej pory było "na sucho". Dzisiaj podlaczylem dziewiczy WDTV Live (wersja oprogramowania 1.01.12) wraz z dyskiem WD Elements 1 TB. Powiedzmy ze sie ucze :p I pytanie na dzien dobry. Mam film mkv bez napisow, do niego mam osobno napisy w pliku pasujace idealnie do wersji. Wszystko w 1 katalogu. Ale za chiny te napisy nie chca mi sie wyswietlic na TV :( Napisy sa w standardzie SRT. Czy da sie na WDTV Live podpiac napisy aby sie one wyswietlaly czy one musze byc wtopione w plik mkv ? Bede wdzieczny za pomoc.

PS. Warto bawic sie w zmiane oprogramowania na nowsze lub alternatywne ?
 

brandt78

New member
Napisy w osobnym pliku powinny smigac. Sprawdz czy maja identyczna nazwe co plik mkv (moze gdzies jest dodatkowa spacja i nie widac roznicy).
Jak dalej bedzie problem to otworz napisy w notatniku na kompie i sprawdz czy faktycznie jest to standard srt, czy moze ktos tylko zmienil rozszerzenie na srt. Mozesz tez wrzucic napisy do mkv uzywajac mkvmerge i sprawdzic czy sie wyswietlaja
Oficjalny soft warto miec najnowszy, alternatywny tylko jesli chcesz wykozystac jego dodatkowe funkcje.
 

radoskur

New member
Przede wszystkim:

1. Zrób aktualizację do najnowszej wersji oficjalnej lub Beta (1.03.41)
2. Otwórz plik srt w windowsowym notatniku i zapisz go w UTF-8 (klikasz 'zapisz jako' wybierasz w okienku 'wszystkie pliki', wpisujesz nazwę np. film.srt
3. W ustawieniach WD TV wybierz kodowanie na Central Europe 1250 (o ile się nie mylę)
4. Film + napisy w jednym katalogu i takie same nazwy (tylko rozszerzenia różne czyli mkv i srt)

Powinno działać. Jeżeli nie działa to za pomocą programu mkvmerge usuń z pliku mkv wszystkie wcześniejsze napisy i przemuksuj plik jeszcze raz.
 

topsy

New member
a czy nie łatwiej po prostu zaznaczyć nazwę filmu ctrl+c ,zmienić nazwę napisów ctrl+v ,wtedy będzie pewność że film i napisy mają identyczne nazwy ?.
 
Ostatnia edycja:

pawsonn

New member
witam


właśnie nabyłem,podłączyłem,zobaczył sieć,updatował się sam,jak na razie pięknie miło i przyjemnie, na razie się bawię,sporo [ formatów ] mi przeczytał , czegoś mi jednak nie przeczytał jednak nie jest to żadna strata, tak jak pisaliście pięknie odczytuje ciężki pliki z usb , rwie/krzaczy po lanie/wifi , kopiuj-wklej działa, proste xvid po lanie i wifi czyta jak stary...jednym słowem jestem zachwycony....

sporo Tu czytałem zanim kupiłem i....kupiłem


_________
pawsonn :)
 

tomaj28

New member
Witam.
Posiadam ten sprzęt od jakiegoś czasu, sprawuje się dobrze, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Troszkę poczytałem wątek, wiele rzeczy jest dla mnie niezrozumiałych,ale zacząłem zastanawiać się nad alternatywnym firmware.
Oto funkcje o które bardzo bym chciał wzbogacić WD-eka:
1.You tube HD
2.klient torrent , chodzi o to żeby można było ściągać oraz seedować przy wyłączonym komputerze.
Jeżeli któremuś z szanownych Kolegów chciało by się łopatologicznie (bez informatycznej grypserki) wytłumaczyć jak do tego dojść ,był bym bardzo wdzięczny.
Fajnie by było zebrać niezbędne informacje w całość ,tak żeby "zieloni" użytkownicy też mogli wycisnąć coś więcej z tego odtwarzacza.
Pozdrawiam :wink:
 

topsy

New member
witam


właśnie nabyłem,podłączyłem,zobaczył sieć,updatował się sam,jak na razie pięknie miło i przyjemnie, na razie się bawię,sporo [ formatów ] mi przeczytał , czegoś mi jednak nie przeczytał jednak nie jest to żadna strata, tak jak pisaliście pięknie odczytuje ciężki pliki z usb , rwie/krzaczy po lanie/wifi , kopiuj-wklej działa, proste xvid po lanie i wifi czyta jak stary...jednym słowem jestem zachwycony....

sporo Tu czytałem zanim kupiłem i....kupiłem


_________
pawsonn :)


No to witaj w klubie :)
Spróbuj poszperać trochę w sieci może zainteresujesz się też alternatywnym fw , które z dnia na dzień oferuje coraz więcej możliwości.
Dla mnie to całkiem dobra alternatywa np. dla apple iTV.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale czy w tym alternatywny dodaja wieksza obsluge formatow?
zaczyna mnie to wkurzac bo niestety mam troche hd, ktorego nie chce czytac, albo sie zwiesza na tych plikach i trzeba robic z palca restart.
 

topsy

New member
ale czy w tym alternatywny dodaja wieksza obsluge formatow?
zaczyna mnie to wkurzac bo niestety mam troche hd, ktorego nie chce czytac, albo sie zwiesza na tych plikach i trzeba robic z palca restart.

Niestety alt. fw bazuje na oficjalnym.
Podobno nowa beta naprawia problem z kompresją mkv.
Ciekawe też czy naprawią brak synchronizacji obrazu z dzwiękiem w plikach mp4.
 

luka80

New member
witam
a jak się ma oglądanie przez LAN, mam zamiar kupić sobie player hd ale filmy będą odtwarzane tylko i wyłącznie z serwera przez LAN, 720 jak i 1080, jak się sprawuje WD live pod tym względem?
 

pawsonn

New member
witam
jestem tu dosyć nowy ale/i odpowiem tak :

- mam : neostr/router/lap/piec/wd live
- komputery via wifi połączone z routerem, sam router ethernetem z wd live a live wiadomo - z tv
- systemy :w7 64
- podłączenie : bezstresowe [ full automat , no może pc dzieci z nim mam problemy - ale patrząc na to co się w/z nim dzieje to cud że chodzi ]
- xvid i 720p chodzą bez cięć z lapka [ lap->wifi->router->etehrn rj45->wd->tv ] obciążając dosyć silnie inne prace routera , większe/cięższe filmy przerywa [sieć ? ] - stąd będę je odtwarzał z "passportu" na usb przy wd.


- solidniejsze i bardziej sprawne technicznie odpowiedzi znajdziesz w tym właśnie wątku - czytaj od początku :)


______
pawson
 

actchris

New member
Jest jeszcze jakieś forum PL poświęcone WD TV (live) ?? bo http://forum.wdtv.org/index.php nie działa :( a zamieniłem z GEN2 na Live (reklamacja bo stary padł) i nie wiem jak pobierać dane z PC tak żeby nie kopiować na dysk po usb albo po sieci, wolał bm od razu dawać na WD.

Przy okazji, jaki FW polecacie ?? WD podpięte do TV i do routera kablem, brak sieci na USB o tego dwa dyski, 1 USB a drugi albo USB albo sieciowy "DLINK DIR-313"
 

mKotek

New member
Polska wersja

Witam Panowie
Szukam softu z menu po polsku, nigdzie nie mogę znaleźć, może ktoś ma, poda linka? Dzięki
Dodałem wczoraj pełną polską wersję menu na Polish Translation for 0.4.2.9 - w podstawowej lokalizacji dla tłumaczeń softu, tam pojawiać się będą ew. modyfikacje.

To jest wersja dołączona, czyli nie można jej wybrać z menu. Plik po rozpakowaniu należy umieścić w roocie pendrive'a lub dysku z WDLXTV i zrestartować WD. Po uruchomieniu należy przejść do Ustawień systemowych i jako język wybrać pierwszy z języków chińskich na liście. Po naciśnięciu OK, wszystkie komunikaty systemu będą po polsku.

Zapraszam do komentowania tłumaczenia i wykrywania ew. problemów.

Brad obiecał, że dołączy ją jako oficjalne tłumaczenie w najnowszej wersji softu alternatywnego, jednak przełączanie będzie się odbywać z poziomu config_toola, a nie z menu. Jeżeli więc obecny sposób ustawiania wersji odpowiada - nie trzeba robić nic więcej.
 

mKotek

New member
Soft alternatywny

Witam.
Oto funkcje o które bardzo bym chciał wzbogacić WD-eka:
1.You tube HD
2.klient torrent , chodzi o to żeby można było ściągać oraz seedować przy wyłączonym komputerze.
Przesiądź się na soft alternatywny WDLXTV. Rozwiązuje wiele problemów i dodaje nowe funkcje.
Ad.1 W tym sofcie, w konfiguracji można przełączyć rozdzielczość oglądanego materiału w YouTube. Nie sprawdzałem, bo nie używam, ale wydaje mi się, że czytałem, że można.
Ad.2 W tym sofcie wbudowany jest klient torrenta. Znów, nie używam, więc nie sprawdzałem, ale to na pewno jest.

Generalnie soft rozwija się na bieżąco, w najnowszej wersji (0.4.2.9) opartej na standardowym 1.2.21 pojawiła się konfiguracja, dostęp do wtyczek i obsługa urządzenia z poziomu strony WWW. Na razie tylko po angielsku, ale mam nadzieję, że wkrótce dodamy obsługę po polsku (na razie dostępna pełna polonizacja UI - info w poście powyżej).
 

luka80

New member
witam


właśnie nabyłem,podłączyłem,zobaczył sieć,updatował się sam,jak na razie pięknie miło i przyjemnie, na razie się bawię,sporo [ formatów ] mi przeczytał , czegoś mi jednak nie przeczytał jednak nie jest to żadna strata, tak jak pisaliście pięknie odczytuje ciężki pliki z usb , rwie/krzaczy po lanie/wifi , kopiuj-wklej działa, proste xvid po lanie i wifi czyta jak stary...jednym słowem jestem zachwycony....

sporo Tu czytałem zanim kupiłem i....kupiłem


_________
pawsonn :)

tak pytam odnośnie oglądania mkv z dużym bitrate przez lan bo tutaj np. widzę wypowiedź kolegi który pisze że rwie/krzaczy po lanie/wifi
 
Do góry