WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

bartula

New member
Nie musisz tego robić koniecznie z lini komend, mozna posluzyc sie jakimś dobrym edytorem jak chocby ultraedit (jest zgodny z wymogami linuxa co do spacji, znakow enter,przechodzenia do kolejnej lini etc)
nim wyedytować plik i przerzucic po ftp w odpowiednie miejsce na WD pamietając o nadaniu odpowiednich atrybutow
 
Ostatnia edycja:

topsy

New member
Nie musisz tego robić koniecznie z lini komend, mozna posluzyc sie jakimś dobrym edytorem jak chocby ultraedit (jest zgodny z wymogami linuxa co do spacji, znakow enter,przechodzenia do kolejnej lini etc)
nim wyedytować plik i przerzucic po ftp w odpowiednie miejsce na WD pamietając o nadaniu odpowiednich atrybutow

Pliki mam już gotowe ,wcześniej przygotowałem je w notepad2 to taki rozbudowany notatnik.
Próbowałem kiedyś tak jak piszesz po ftp programem filezilla, program łączy się z playerem ale wysyła jakieś błędy.
Próbuje skorzystać z dobrodziejstw nowego fw i przenieść wszystkie podcasty z iTunes do playera tak żeby się same aktualizowały.
Można tego dokonać w bardzo łatwy sposób pod warunkiem znajomości Linuksa.
Gdy połączymy się z playerem np: programem putty, ja używam Cisco magic pro.
Następnie wchodzimy do zakładki umsp config /daily-podcasts i na samym dole mamy iTunes subscription importer.Z biblioteki iTunes eksportujemy całą bibliotekę do pliku z rozszerzeniem .opml następnie upload.
Na ostatniej planszy pojawia się to:
Do the following:
1 .From the command line of the WDTV run the following command:
config_tool -c DAILY_PODCASTS_XML=/conf/daily-podcasts.xml
2 .Create the file /conf/daily-podcasts.xml on your WDTV and add the contents below. If the file already exists, delete everything in the file and copy the contents below into it.
3 .From the web frontend for the WDTV, click the "config" link under the UPnP icon, click the "daily-podcasts" link, and click the "enabled" radio button. Reboot your WDTV and your podcasts will show up under "Audio > Media Servers > UMSP".

Jedyne czego nie potrafię to punkt 2.
Może jest ktoś kto już korzystał z dobrodziejstw tego pluginu ?
 

bartula

New member
Do the following:
1 .From the command line of the WDTV run the following command:
config_tool -c DAILY_PODCASTS_XML=/conf/daily-podcasts.xml
2 .Create the file /conf/daily-podcasts.xml on your WDTV and add the contents below. If the file already exists, delete everything in the file and copy the contents below into it.
3 .From the web frontend for the WDTV, click the "config" link under the UPnP icon, click the "daily-podcasts" link, and click the "enabled" radio button. Reboot your WDTV and your podcasts will show up under "Audio > Media Servers > UMSP".

Jedyne czego nie potrafię to punkt 2.
Może jest ktoś kto już korzystał z dobrodziejstw tego pluginu ?

właśnieto sprawdziłem,korzystającz Twojego listingu kilka postów wyżej. działa
wystarczy pliczek daily-podcasts.xml (Index of /wdtv }wrzucic po ftp do /tmp/conf dla pewnosci zmienilem mu atrybuty na 755i dziala (oczywiscie pkt 1,3 tez są obowiązkowe)
BTW mozesz podac link do zrodla tego cytatu powyzej?
 
Ostatnia edycja:

topsy

New member
Dobrze to słyszeć że działa.
Jakiego programu używasz do łączenia się poprzez ftp , mógłbyś podać konfigurację.
Ja używam filezilla ,czy oprócz podania IP playera potrzebne jest hasło lub podanie typu połączenia itp. ?
Jakiego typu fw używasz : ładowanego z pudełka czy rozszerzonego z hdd ?
 
Ostatnia edycja:

bartula

New member
jako ze jestem starej daty to uzywam pospolitego Total commandera, procz Ip WD i loginu oraz password niepotrzeba nic zmieniac, firmware mam "pudełkowe" jak to byłeś łaskaw nazwac
 

topsy

New member
Linka masz po zalogowaniu się np. poprzez przeglądarke do playera:
UPnP/config/
Pojawi ci się okienko :

UMSP Plugin Setup

To enable/disable or configure settings for a particular plugin click its link below:
freeview
eyetv
vdr
dreambox-e2
rlslog
youtube-subscriptions
daily-podcasts
apple-trailers

klikasz na daily-podcasts i pojawia się następne :

Daily Podcasts
Play the last day's episodes of favorite pocasts

Version: 0.2 Date: 2010-09-06
Author: PaulF ID: daily-podcasts
Web Link
Enabled Disabled


This plugin needs an xml file with a config item pointing to the file "config_tool -c DAILY_PODCASTS_XML=xml file path"

See web link above and the iTunes subscription importer by chameleon_skin

Ostatni link to właśnie plugin stworzony do exportu biblioteki iTunes
 

drake79

New member
Witam,
Mam dwa pytania:
1. Pytanie odnośnie youtuba. Czy można jakoś ustawić polską lokalizację, żeby na stronach np. Top movies itp były polskie filmiki?

2. Jak mogę eksplorować dysk USB podłączony do Liva z komputera, tak co by dodać nowe filmy, muzykę etc. Widzę na komputerze WD TV ale nie mogę eksplorować zawartości podpiętego dysku.

dzięki za odp.
 

bartula

New member
Witam,


2. Jak mogę eksplorować dysk USB podłączony do Liva z komputera, tak co by dodać nowe filmy, muzykę etc. Widzę na komputerze WD TV ale nie mogę eksplorować zawartości podpiętego dysku.

dzięki za odp.

mozna podmontowac jako dysk sieciowy ale z dosiwadczenia wiem ze przerzucenie filmu na dysk podpiety pod WDTV lepiej wykonac za pomoca FTP (znacznie lepsze transfery, możliwość wznowienia transferu)
uprzedzając pytanie jak tego dokonac: logujesz sie po ftp na WD i dysk usb znajdziesz w /tmp/media
 

topsy

New member
Dokładnie tak robię
podaje ip playera login standardowy niezmieniany czyli wdlxtv
hasło takie same
Dziwna sprawa poprzez przeglądarkę loguje się bez problemu natomiast ftp wyskakuje błąd hasła
 

topsy

New member
Problem rozwiązany ::bober:
Przy niezmienionym standardowym haśle nie mogłem się zalogować poprzez ftp.
Pomogła zmiana hasła root na własne.Przez własne lenistwo straciłem ładnych parę godzin.:x
Wielkie dzięki za pomoc kolego bartula.
BTW
Teraz zamiast kupować badziewną apple iTV mam iWDTVLIVE
 
Ostatnia edycja:

pkucyk

New member
Ja mam trochę inne pytanie (jestem totalnie zielony, ale coś nieco wiem)

I dla tego baardzo proszę o cierpliwą odp.

Mój braciszek kupił sobie WD TV i jak na razie jest zadowolony.Co pewien czas przyjeżdża do mnie i zgrywam mu na dysk (też WD 2 TB) filmy.

Ponieważ jest to trochę uciążliwe to pomyślałem sobie że mu będę wysyłał filmy po necie.

U niego sieć wygląda następująco:

Net jest dostarczany do domu po stałym IP (TV TOYA - łódź)
Dalej jest router pod który jest podpięte kilka urządzeń :)

Ja chcę się dostać do jego routera , który by mnie przekierował na WD TV z którym jest podłączony dysk twardy.Chcemy aby jego router udostępniał tylko i wyłącznie WD TV wraz z dyskiem (dysk usb znajdę chyba w /tmp/media ? )

Proszę podajcie mi jak najlepiej to mam zrobić (jakim programami) na zasadzie wypunktowania krok po kroku
Czy na jego routerze trzeba ustawić Port Forwarding czy Port Triggering ???
 
Ostatnia edycja:
Do góry