WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

kubayashi

New member
witam forumowiczów!
wczoraj ku mojemu zdziwieniu player nie poradził sobie z dźwiękiem przy filmie:
Its.All.Gone.Pete.Tong.2004.1080p.BluRay.x264-CiNEFiLE
Release Date ......: 07/24/10
Video .............. x264 @ 8657
Audio .............. English DTS 1510 kbit/s
Subtitles .......... English
Length ............. 92 min
Size ............... 6.55 gigs

input description: 48000 Hz, 6 channels 1536 kbps dts (libdts)
output description: 48000 Hz, 7 chanels 16-bit integer

wcześniej nie miałem żednych problemów z dźwiękiem. Teraz cisza w głośnikach.
Dodam iż na innych plikach dźwięk jest.
wersja softu: 1.02.21

Proszę o pomoc
 

Bucek

Banned
Interfejs 100Mb/s nie jest żadnym ograniczeniem. Nie natrafiłem na film który by się zacinał na alternatywnym FW.

jest ograniczeniem i to ogromnym jesli ktos siec traktuje komleksowo i kompleksowo jej uzywa a nie tylko dlatego ,ze chce sobie obejrzec filmik to wszystki mw domu kaze wylaczac komputery i wszystko co z takiej sieci korzysta ....

sytuacja teoretyczna, bardzo czesta w wiekszych rodzinach gdzie kilka osob na raz moze zajmowac siec:

łącze (TPsa/Netia/kablówka itp.) 20Mbit/s i:

odpal sobie klienta torrent na full, dzieciak slucha radia netowego, żona przeglada www i youtube, w tle na 100Mbitowym routerze zintegrowanym ze switchem działa firewall, obsługa sieci wi-fi "n" z włączonym wpa-psk2 z długim hasłem (konkretnie to zjada zasoby CPU w takich routerach) ... a jak jeszcze router ma podlaczony dysk i obsluguje go jako nas i ma wlaczone DLNA to juz w ogóle kupa ....

spróbuj sobie wtedy przez taki router przepuścić BLuray-iso o bitrate 40Mbit/s lub MKV 25-30Mbit/s

jak Ci pójdzie płynnie to znaczy, że masz sieć nie z tej ziemi albo kable 2 metrowe :p ...

u mnie giazda sieci GIGABITOWEJ potrafia znajdować się na kablach po 40-60m od routera/switcha i dopiero właśnie GIGABIT Ethernet umożliwił mi sensowne korzystanie z sieci...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a mnie już zaczyna wkurzać player, coś się dzieje i czasem nic nie czyta tylko się kręci kółko, może za gorąco, chyba kupię popcorna albo diune
 

topsy

New member
witam forumowiczów!
wczoraj ku mojemu zdziwieniu player nie poradził sobie z dźwiękiem przy filmie:
Its.All.Gone.Pete.Tong.2004.1080p.BluRay.x264-CiNEFiLE
Release Date ......: 07/24/10
Video .............. x264 @ 8657
Audio .............. English DTS 1510 kbit/s
Subtitles .......... English
Length ............. 92 min
Size ............... 6.55 gigs

input description: 48000 Hz, 6 channels 1536 kbps dts (libdts)
output description: 48000 Hz, 7 chanels 16-bit integer

wcześniej nie miałem żednych problemów z dźwiękiem. Teraz cisza w głośnikach.
Dodam iż na innych plikach dźwięk jest.
wersja softu: 1.02.21

Proszę o pomoc




Niestety coraz więcej osób na forach piszę to tym problemie,jedyny sposób jaki znam to program mkvmerge GUI w wersji 4.1.1 (pisałem kilka postów wcześniej co i jak.)Z wersją 4.1.2 u mnie są jakieś problemy.
Chyba najlepszym rozwiązaniem dla mnie będzie kupno po wakacjach Popcorn Hour C-200.
 

wa2

New member
jest ograniczeniem i to ogromnym jesli ktos siec traktuje komleksowo i kompleksowo jej uzywa a nie tylko dlatego ,ze chce sobie obejrzec filmik to wszystki mw domu kaze wylaczac komputery i wszystko co z takiej sieci korzysta ....

sytuacja teoretyczna, bardzo czesta w wiekszych rodzinach gdzie kilka osob na raz moze zajmowac siec:

łącze (TPsa/Netia/kablówka itp.) 20Mbit/s i:

odpal sobie klienta torrent na full, dzieciak slucha radia netowego, żona przeglada www i youtube, w tle na 100Mbitowym routerze zintegrowanym ze switchem działa firewall, obsługa sieci wi-fi "n" z włączonym wpa-psk2 z długim hasłem (konkretnie to zjada zasoby CPU w takich routerach) ... a jak jeszcze router ma podlaczony dysk i obsluguje go jako nas i ma wlaczone DLNA to juz w ogóle kupa ....

spróbuj sobie wtedy przez taki router przepuścić BLuray-iso o bitrate 40Mbit/s lub MKV 25-30Mbit/s

jak Ci pójdzie płynnie to znaczy, że masz sieć nie z tej ziemi albo kable 2 metrowe :p ...

u mnie giazda sieci GIGABITOWEJ potrafia znajdować się na kablach po 40-60m od routera/switcha i dopiero właśnie GIGABIT Ethernet umożliwił mi sensowne korzystanie z sieci...

Z tego co piszesz to masz problem z ruterem. ;-)

Może ja mam mniej obciążoną sieć, choc jest troche rozbudowana:

Ruter to zwykly linksys wrt54 z tomato
(komp)serwer plikow na linuxie ubuntu (server NFS, cifs)
komputer - ubuntu (client-server NFS, cifs)
WDTV Live (client NFS, cifs)
DM800, VU+DUO (client-server NFS, cifs)
PS3 (client cifs)
laptop tu dla odmiany >WIN7 (client cifs)

Jak napisalem wczesniej nie mam problemow z WDTVLive i ogladaniem filmow przez siec (zawsze ogladam po przez protokol NFS).
 

drake79

New member
Witam wszystkich,

Posiadam WDTV 1 i chciałem się zapytać, jak to zrobić żeby móc połączyć tryby Thumbnail i List przy wyświetlaniu np. listy moich filmów. Widziałem coś takiego, na którymś z filmików youtube. Gdzie po prawej stronie była lista plikó, a po lewej wyświetlał się thumbnail. Czy istnieje może alternatywne firmware, które mi na to pozwoli?
Wielkie dzięki za ewentualne sugestie.
Pzdr

drake79
 

topsy

New member
Podobny efekt można uzyskać na alternatywnym fw. b-rada.
S00custom-options ( wall ).Tyle że dotyczy to wd tv live.
Czy istnieje alternatywa dla WD 1. ? ,zapytaj w dziale dla WD TV HD Media Player.
 
Ostatnia edycja:

Vonda

New member
1,5 tb Elements Desktop nie współpracuje

Świeżo zakupiony dysk zewnętrzny WD Elements Desktop 1,5tb nie chce współpracować z WD TV Live... WD Live go po prostu nie widzi - nie włącza się "znaczek" usb (czasem chwilę po włączeniu kabla usb mignie na ułamek sekundy), nie ma go w do wyboru w menu ... z dyskiem 120GB, czy pendrivami nie ma problemu ... Komputer oczywiście widzi w/w dysk 1,5 TB bez żadnych problemów - po prostu plug&play...
Czy ktoś miał podobny problem, ew jakieś pomysły co z tym zrobić ???

Dysk jest na liście kompatybilności z WD Live, do "odtwarzacza" wgrane najnowsze oprogramowanie ... co jeszcze można zrobić ?
Pomóżcie - dysk kupiony tylko i wyłącznie do współpracy z Wd Live i taka kicha ...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jesli ten dysk ma drugą, ukrytą partycję, to WD może go nie widzieć. Musiałbyś w takim przypadku usunąć ukrytą partycję i dysk powinien być widoczny.

Dziwne jest tylko to, że nawet dioda USB się nie zapala. Byc może przyczyna leży jednak w czymś innym?

ArtS :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a inny dysk Ci widzi, zmień kable, sprawdź dysk na innym WD, zrób ponowny format, zrób partycje podstawową.
Swoją drogą WD już mnie wkurza brak nowego FW, coraz więcej plików mi nie czyta.
 

jurgens.r

New member
a inny dysk Ci widzi, zmień kable, sprawdź dysk na innym WD, zrób ponowny format, zrób partycje podstawową.
Swoją drogą WD już mnie wkurza brak nowego FW, coraz więcej plików mi nie czyta.

Mnie bardziej wkurza iż do dzisiaj nie rozwiązano problemu konieczności zmiany synchronizacji dla filmów o różnym fps - 25fps i 23fps. W tej chwili już jest beta firmware o numerze 38.
 
Do góry