WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

mars28

New member
Zakupiłem niedawno WD Live (bo już miałem dość Asusa O!Play), wgrałem soft B-RADa, youtubeHD i moviesheet'y - wszystko ładnie pięknie, ale jest jedno "ale": po włączeniu odtwarzacza, przez pierwsze 2-3 minuty dioda zasilania pulsuje i chyba odtwarzacz skanuje dysk, sieć lub coś podobnego, bo przeglądanie menu/katalogów jest strasznie spowolnione. Dopiero jak dioda zacznie świecić na stałe odtwarzacz reaguje normalnie. Ktoś miał podobny problem, wie jak sobie z tym poradzić? Może trzeba wyłączyć jakąś zbędną funkcję działającą w tle po starcie? Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.
 

brandt78

New member
Jesli miga dioda zasilania to znaczy ze wd'ek skanuje moviesheet'y na podpietych dyskach. Dzieje sie tak tylko po odlaczeniu i podlaczeniu zasilania. Jak juz wszystko zostanie zeskanowane i wylanczamy/wlanczamy tylko pilotem to wszystko wraca do normy.
2-3 min to i tak nie zle, jak u mnie skanuje 1TB filmow z moviesheetami to dochodzi nawet do 15min i faktycznie wd'ek chodzi wtedy troche przymulony. Wiec jak ktos chce obsluge moviesheetow to musi sie z tym pogodzic i unikac odlaczania sprzetu od pradu^^
 

mars28

New member
Zapomniałem dodać, że u mnie dzieje się tak za każdym razem, nawet po włączeniu z pilota.

Z tymi moviesheet'ami to trochę kombinowałem, tworzyłem różne wersje, trochę nabałaganiłem przez to na dysku. Później pousuwałem te zbędne, ale śmietnik w samym odtwarzaczu może został. Bo o ile się zorientowałem, to wd'ek gdzieś sobie tam jakieś odnośniki tworzy, widziałem taki folder przez ftp'a, tylko nie pamiętam dokładnie ścieżki. Może jakbym wyczyścił wszystkie, tak żeby sobie to wczytał od nowa, to może by coś pomogło. Tylko czy wyczyszczenie tego katalogu wystarczy? Czy te pliki tworzone przez wd'ka na samym dysku też usunąć?
 

brandt78

New member
mozesz wyczyscic "msheets" na wd'ku i "wd_tv" na dysku, odpiac z pradu, podpiac i nie przeszkadzac mu poki miga dioda zasilania... moze pomoze...
 

wojtiz

New member
... po włączeniu odtwarzacza, przez pierwsze 2-3 minuty dioda zasilania pulsuje i chyba odtwarzacz skanuje dysk, sieć lub coś podobnego, bo przeglądanie menu/katalogów jest strasznie spowolnione. Dopiero jak dioda zacznie świecić na stałe odtwarzacz reaguje normalnie. ...

Ja to załatwiam poprzez "ubicie" procesów find -"killall find". Mam 4 partycje, a że proces uruchamia się szeregowo dla każdej z partycji, więc trzeba "ubić" cztery procesy -tak w odstępach 5 sek. W efekcie WD-ek przestaje się mulić :)
 

mars28

New member
Chyba znalazłem (na forum wdlxtv) przyczynę tego skanowania - mam włączoną opcję odcinającą napięcie na USB po wyłączeniu wd'ka z pilota (żeby dysk się wyłączał całkowicie), wtedy po włączeniu wd'k skanuje dysk (jakby został podpięty nowy) i odświeża ścieżki do moviesheet'ów. Przetestuję jak wrócę z pracy do domu.
 

jejek78

New member
Mi dioda przestaje mrugać jak odłączę dysk podłącze go do kompa i go zdefragmentuje i wtedy jest spokój przez jakiś czas ale niestety troszkę zabawy, jak mi mruga dioda strasznie długo kopiuje pliki.
 

mars28

New member
Po wieczornych testach mogę potwierdzić - pozostawienie napięcia 5V na USB po wyłączeniu wd'ka z pilota eliminuje skanowanie dysku w poszukiwaniu moviesheet'ów po włączeniu go, i odtwarzacz nie zamula. Tylko czy to jest zdrowe dla dysku jeśli nie wyłącza się on całkowicie?

Druga sprawa: odtwarzacz zakupiłem z FW 1.01.24, po krótkich testach wgrałem 1.02.21, następnie soft zmodyfikowany przez rezmusa z polskiego forum wd'ka, a niedługo później soft B-RADa. Nie wiem, w którym momencie, ale zniknęły mi z menu opcje wyboru ostatnio odtwarzanych, po dacie itp. Teraz jak wejdę w filmy, dyski lokalne, usb to na tym się kończy, później już tylko przeglądanie katalogów z filmami. Jestem na 100% pewny, że te opcje były dostępne w 1.01.24, ale już w 1.02.21 ich na 90% nie było. Czy faktycznie zostały one usunięte w nowszych FW, czy ja mam coś nie tak?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
LIVE to live nie ma Live 1

WD TV Live Media Player: WDBAAN0000NBK / WDBAAN0000NBK / WDBAAP0000NBK / WDBAAP0000NBK

PAN AMERICA (NTSC): WDBAAN0000NBK-NESN
JAPAN (NTSC): WDBAAN0000NBK-JESN
APAC (NTSC): WDBAAN0000NBK-PESN
APAC (PAL): WDBAAP0000NBK-PESN
EMEA (PAL): WDBAAP0000NBK-EESN
 

KKuba

New member
Bez reklam
Nowy soft 1.03.35. W sumie nic radykalnie nowego:
Resolved MP4 problems with seeking and audio stopping.
Resolved MP4 poor frame-rate and audio out of sync.
Resolved File Share group name – No longer requires all group names to be the same. (Reset
to factory defaults required)
Resolved various user interface translation issues.

Jak ktoś ma problemy z MP4 to warto się pochylić...
 

brandt78

New member
Czyli mamy juz dwie pre-release bety do testowania:
1.03.35 - poprawiona obsluga MP4
1.03.22 - wprowadzone DVD menu

Teraz pozostaje juz tylko czekac na oficjalny fw z tymi poprawkami...
 

majras

New member
wczoraj zrobiłem update do wersji 1.03.35 i jakie było moje zdziwienie, gdy po updacie na ekranie pokazały sie jakies bohomazy !
wyglądało to tak, jakby rozmazac namalowany obraz .....
Generalnie masakra, myslałem, ze uszkodził mi sie player,
ale okazało sie, ze problem występuje tylko na HDMI,
wiec przełączyłem sie na kabel rgb, zrobiłem downgrade do poprzedniej wersji FW i wszystko wróciło do normy.

Nie wiem co mogło byc powodem,
ale na pewno nie wróce do 1.03.35 :D
A u Was HDMI jest ok po updacie ?
 

majras

New member
zrobienie czegokolwiek było praktycznie nie możliwe, bo cały obraz był totalnie rozmazany,
przypominało to trochę, uszkodzenie karty graficznej w PC.
Ale robiłem próbę wyłączenie i włączenia do prądu i było to samo...
Może plik z FW był jakiś walnięty nie wiem,
jak będę miał chwilkę to ściągnę go jeszcze raz ...
 

marekjot

New member
movie sheets...? wszedzie o tym glosno ale nigdzie co i jak ...

moglbym prosic o pare słow wyjasnienia jak z tym zacząć?

mam wgrany ten soft bez zadnych modyfikacji
1.01.24_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.4.1.9-6
 
Ostatnia edycja:
Do góry