WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

kilkujadek01

New member
Podpowiedzcie jak to jest z tym ISO? Jedni piszą, że odtwarza bez problemów, a u innych nie odtwarza. Mam Avatara w tym formacie (ok 45 Gb) i za cholerę nie chce wystartować. Jakieś pomysły?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przepraszam, jesli już poruszaliscie te sprawy, ale zapytam:

1. Czy WDTV Live umozliwia obsługę wbudowanych napisów w obrazach Bluray lub w plikach m2ts?
2. Czy WDTV Live wysyła przez HDMI dźwiek w formatach HD?
3. Czy WDTV Live posiada już płynny zoom obrazu wideo?

Posiadam WDTV "Classic" i nie mogę tego sprawdzić.

ArtS :)
 

Arry

New member
Dzięki za odpowiedź :) a czy ktoś posiada może wiedzę, czy dysk Samsung Story 2TB również będzie bezproblemowo współpracował z WDTV Live?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Przepraszam, jesli już poruszaliscie te sprawy, ale zapytam:

1. Czy WDTV Live umozliwia obsługę wbudowanych napisów w obrazach Bluray lub w plikach m2ts?
2. Czy WDTV Live wysyła przez HDMI dźwiek w formatach HD?
3. Czy WDTV Live posiada już płynny zoom obrazu wideo?

Posiadam WDTV "Classic" i nie mogę tego sprawdzić.

ArtS :)
1 oczywiscie
2 nie ma takiej opcji, tylko HD true
3 nie wiem


moje pytanie, jak mam podpiete po optyku to widze ze dzwiek jest malutenko jakby niezsynronizowane, ale na TV jest OK, ktos moze to zauwazyl sprawdzalem na plikach mkv
 

ArtS007

New member
Bez reklam
1 oczywiscie
2 nie ma takiej opcji, tylko HD true
3 nie wiem
Rozumiem, że pisząc HD true masz na myśli Dolby TrueHD?

1. Wracając do pytania o pliki bluray. Czy zamiast dxwieku w formatach DTS HD MA i Dolby TruHD odtwarzacz wysyła rdzenne DTS oraz Dolby Digital?
2. Rozumiem, że napisy w plikach bluray moge wybierac podobnie, jak w przypadku plików VOB?

Jesli zaś chodzi o zoom, to chodziło mi o to, czy odtwarzacz powiększa obraz w stosunku 2x, 4x itd (co jest standardem), czy też bardziej płynnie, z mniejszymi skokami? WD obiecywał modyfikację tej funkcji i nawet gdzieś spotkałem się z opinia, że juz to zrobili. Jednak nie znalazłem żadnego potwierdzenia. Jesli posiadasz ten odtwarzacz, spróbuj sprawdzić. Klawisz Options, a nastepnie ikona lupy.

Zadaję te pytania, gdyż jestem posiadaczem dwóch WD "Classic" i nie chcę wydawac pieniędzy na trzeci, jeśli jego funkcjonalność będzie w tych kwestiach podobna.

Wielkie dzięki.

ArtS :smile:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ArtS007
tak pisalem o TrueHD

odp1 jakim cudem chcesz miec core z TrueHD?
z DTS HD wysyla core i jest OK, z Dolby TrueHD brak dzwieku na zew dekoder

odp2 mozna wybierac rozne

zoom jak dla mnie duze skoki, ale ja nie uzywam

ja Ci odpisalem a Ty mi nie chcesz, to jest wymiana na forum
jak kasowac szybko pliki?
 

Epidian

Member
To jest właśnie dziwne w plajerach HD, potrafią odtworzyć core z DTS HD a nie potrafią z Dolby TrueHD. Przynajmniej większość z tych tańszych nie potrafi: Asus, Ariva, WD TV Live.
A to chyba powinno działać na tej samej zasadzie:
Audio: English Dolby TrueHD 5.1, / 48 kHz / 3603 kbps / 24-bit (AC3 Core: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps)
Audio: English DTS-HD MA 5.1 / 48 kHz / 4146 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Nie wiem, czy to jest tylko kwestia oprogramowania, czy jednak jakieś ograniczenia sprzętowe? Wątpię żeby to były kwestie licencyjne.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Seba, dzięki za odpowiedź. Nie wiem, czy do mnie była ta uwaga o nieodpowiadaniu. Na pytanie o usuwanie plików nie odpowiem, gdyż jeszcze nie miałem WD TV 2.

Nie miałem, ale już mam. :)

Podłaczyłem i sprawdziłem na gorąco, jak to wygląda. Pliki m2ts z bluraya próbuje odtwarzać, ale przez sieć chyba nie pójdzie, gdyż zaczyna przycinać. Na wyświetlaczu amplitunera wyswietliło się Dolby Digital, czyli prawdopodobnie było DD lub Dolby TrueHD. Muszę to w wolnej chwili sprawdzić.

Powiekszenie obrazu jest: 1x, 1,1x, 1,2x, 2x, 4x itd. Niestety, napisy z DVD oraz (prawdopodobnie) z BD powiekszają się razem z obrazem, więc znikająz ekranu. :(

Wiecej testów późneij, gdyz nie mias\łem czasu na zabawę. :) Najważniejsze, że widzi mój NAS i odtwarza z grubsza to, co chcę. Najfajniejsze jest to, że widać to urządzenie w sieci.

Myslę, że bedę zadowolony.

ArtS :smile:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
filmy blu-ray u mnie sie tna po sieci, co do dzwieku to daj znac, ja nie mam amplitunera tylko zew dekoder DD i DTS

no jak juz masz to kasowanie plikow jest teraz do Ciebie :)
kasowanie jest, ale przyklad obejrzalem teledysk i chce go od razu skasowac, a nie latac po calym menu itd
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Takie podręczne kasowanie mam w nagrywarce DVD Sony oraz w odtwarzaczu MP4 Philips. Tutaj pewnie czegoś takiego nie ma. Ale oczywiście jestem na początku drogi. :)

Kwestię dźwięku oczywiście sprawdzę dogłębnie, a wynikami chętnie się podzielę, gdyż to kwestia, która mnie najbardziej w tym wszystkim interesuje. Jednak nie pogniewam się, jeśli zamiast DTS HD MA i Dolby TrueHD bedę miał ich tradycyjne odpowiedniki. Ważne, żeby było 5.1.

ArtS :smile:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sorki za kolejną wypowiedź bezpośrednio po sobie, ale po dwóch dniach chyba już wypada ;)

Mam na gorąco dwie sprawy i trochę sie rozpiszę (wybaczcie ;)):

Napisy, a funkcja zoom

Pisałem już o tym, że opcja zoom dla plików VOB powiększa obraz razem z napisami, co jest średnio sensowne, gdy chcemy się pozbyć czarnych pasów w formatach 2.40:1. Jednak pozytywną niespodzianką było to, że w przypadku pików m2ts z płyt Bluray, powiekszanie obrazu nie narusza napisów.

Jest to ciekawe, gdyż oznacza, że dla plików VOB renderowanie napisów następuje przed powiększeniem obrazu, a w przypadku plików m2ts po.

Podejrzewam, że dla plików MKV powinno być podobnie, jak w przypadku m2ts. Będę musiał zrobić plik MKV bezpośrednio z plików VOB i sprawdzić.

Odtwarzanie dźwięku HD

Zgodnie z obietnicą sprawdziłem dwa przykładowe pliki m2ts pochodzące z płyt Bluray.

1. Plik zawierajacy ścieżkę Dolby TrueHD:
– odtwarzacz wyświetla informację o tym, że jest to Dolby TrueHD;
– amplituner identyfikuje strumień jako Dolby TrueHD.

2. Plik zawierajacy ścieżkę DTS HD MA:
– odtwarzacz wyświetla informację o tym, że jest to DTS HD MA;
– amplituner identyfikuje strumień jako DTS.

Zatem moge potwierdzić informacje na temat tego, że Dolby TrueHD jest obsługiwany, zaś DTS HD MA jest widziany, jako DTS Core. Najwyraźniej w tym drugim przypadku odtwarzacz wysyła z założenia rdzeń w starszym formacie. Szkoda, że nie można tego zmienić, skoro Dolby TrueHD idzie poprawnie.

Oczywiście odtwarzacz jest połaczony z amplitunerem kablem HDMI.

Tak, czy inaczej jest to postęp w stosunku do WD TV 1, gdzie nie ma funkcji zoom w stopniu 1,1x i 1,2x oraz nie można wyswietlić napisów w plikach m2ts.

W zasadzie do szczęścia (przynajmniej mojego) brakuje uzupełnienia opcji zoom o kolejne małe przyrosty miedzy 1x, a 2x (czyli 1,3x; 1,4x itd.) przynajmniej do 1,5x. Poza tym dobrze byłoby, aby napisy w plikach VOB nie powiększały się razem z obrazem.

Generalnie zakup mogę uznać za udany. :)

ArtS :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no tak, ale u mnie po optyku brak dzwieku, mozesz sprawdzic po optyku

nastepne, po optyku jakby dzwiek a obraz bylo min brak synchronizacji
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
szkoda
wczoraj mialem ponownie problem, po obejrzeniu blu-ray chcialem odpalic inny film zwykly i dupa bylo krecace sie koleczka i klops, dopiero reset urzadzenia z menu pomoglo, ktos ma takie przypadki?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na forum WD sporo piszą o problemach z wysyłaniem cyfrowego dźwięku przez złącze optyczne. Możliwe, że będzie to wymagać poprawek w oprogramowaniu.

Sprawdziłem pliki MKV zrobione programem MakeMKV bezpośrednio z plików VOB. Okazuje sie, że napisy są wyswietlane, jako przeźroczyste (widac tylko obramowanie). Poza tym niektóre się nie pojawiają (są "dziury" w dialogach).

Po "wyjęciu" napisów do zewnętrznego pliku IDX/SUB ich kolor jest poprawny, ale i tak są "dziury" w dialogach.

Ta usterka jest znana na forum WD. Mam nadzieję, że to naprawią.

Jednak pisze o tym przede wszystkim dlatego, że okazuje się, iż uzycie fukcji zoom w tak przygotowanych plikach MKV nie powiększa napisów. I gdyby nie problem z przeźroczystością i "dziurami", to by mi wystarczyło.

Jeśli chodzi o "dziury" w dialogach, to musze to jeszcze przetestować, gdyż sprawdzałem jedynie na jednym pliku. Mozliwe, że odpowiednia obróbka pliku może zmienić sytuację na plus.

ArtS :)
 
Do góry