WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

prohibited

New member
Mam pytanko:
Po konwersji pliku HD (waga około 3GB) z formatu wmv do mkv programem WMV Converter. Plik odtwarza się ok ale gdy przewinę o kilka sekund do przodu i włączę play to odtwarzacz wraca do planszy z nazwą filmu. Dlaczego?
 

sspike

New member
Ja uzywam od poczatku fw alternatywnego.
Jak uzywasz orginala to moze sie zainteresujesz tym tematem >> Polskie forum WDTV • Zobacz wątek - WDTV Live FW 1.02.21.WDTV.ORG.0.0.1

HOWTO dla paczatkujacych troche juz nieaktualne(ma juz kilka miesiecy) ale podstawy mozna poznac przy zmianie na alt. FW >> Polskie forum WDTV • Zobacz wątek - [HOWTO] WD TV LIVE dla poczatkujacych v2.1.

Z napisami .txt tez mozna cos poradzic >> Polskie forum WDTV • Zobacz wątek - Pobieranie napisow za pomoca WDTV Live z Napiprojekt.

Wa2 widzę, że dobrze orientujesz się w tematyce wdtvlive. odpowiedz mi na pytanie
1. Z której wersji B-rada lepiej korzystać z tej instalowanej na USB czy bezpośrednio na pamięć WD.
2. Czy zamiast na pamięci USB można zainstalować B-rada na dysk podpięty pod USB,
3. Jak wd radzi sobie z torrentami warto czy sobie darować i kupić np Patiota Box office
4. jak wygladą upscaling sygnału SD kopie DVD, Divx

BTW nie rozumiem problemu napisów txt przecie z takie serwisy jak napisy24 czy napisyme umożliwiają wybór formatu napisów MicroDVD,TMPlayer,MPL2,SubRip
 
Ostatnia edycja:

wa2

New member
1. Jak chcesz korzystac z alt. fw na usb to we flashu tez musisz miec alt.fw (fw na usb jest rw - mozna edytowac czyli dla mnie lepsze:smile:).
2. Dysk musi byc podpiety do USB1 (ja uzywam pendriva)
3. W alternatywnym fw jest Deluge(wkrotce ma byc zamieniony na rtorrent), transmission 1.93.1 jest w postaci apt.bin.(beta 2.0b tez jest dostepna). Ja nie korzystam z torrentow.
4. Jest ok.
 
Ostatnia edycja:

BitTornado

New member
mam taki problem jak mam ustawiony WDTV na 1080p60hz albo 1080i60hz albo 1080p23,976hz to zrywa mi glos,ok jest tylko na 1080p24hz co jest grane?
 

RichiePL

New member
Witam !
Jeżeli temat był poruszany, przepraszam, ale nie znalałem.
Czy do WDTV Live można podłączyc sprzętową klawiaturę USB ? Na pewno ułatwiłoby to wprowadzanie znaków np. w YouTube. Jeżeli tak, to na jakim sofcie. Dziękuję i pozdrawiam. Richie
 

J_K

Member
Mam wpięte urządzonko po HDMI do wzmacniacza. Jest zarówno DTS jak TrueHD. Także te formaty których nie dekoduje urządzonko.

Dzięki za odpowiedź. Rzadko tu ostatnio zaglądałem bo (na ile czasu starczy) intensywnie, od tygodnia czasu testuję nabyty drogą kupna egzemplarz WDTV Live. Co do audio jest tak jak piszesz. Zarówno na HDMI jak na optyku jest równocześnie czysty niezdekodowany sygnał lub downmix do stereo zależnie co ustawimy w settingu (digital lub stereo). Swoją drogą trochę to głupio wymyślili. Wystarczyło oznaczyć opcje jako RAW i PCM i od razy było by wiadomo o co chodzi.

A tak w ogóle nie czuję się ani trochę zawiedziony; jak za te pieniądze to zabawka jest przednia. Użytkuję ją z dyskiem WD Book Essential 1,5TB. Rozczarowuje trochę długi czas bootowania i szybkość transferu w komunikacji się z komputerem. Mam zamiar pobawić się w instalację serwera NFS - podobno ma być nawet 3 razy szybciej. Poza tym jestem bardzo zadowolony - szczególnie z mooviesheet'ów :) .
 

sspike

New member
witam. Czytam forum ale nie robię się mądrzejszy a wiedza po 30 nie przychodzi łatwo. mam kilka pytań

1.) obecnie mam FW 1.02.21 czy w dalszym ciągu przed instalacją ext-3 potrzebna jest instalacja 1.02.21_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.4.2.0
2.) nie będę korzystać ze streamingu z PC czy mogę darować sobie edycje net.mounts

pozdrawiam
 

brandt78

New member
Pojawila sie juz wersja beta fw 1.03.22 z obsluga menu DVD

Beta v1.03.22

What's new:

  • DVD navigation support.
  • Mediafly network service.
  • .mov chapter support.
  • Wireless adaptor support for ASUS USB-N13.
  • Security when mounting a network share on password protected local drives.
Resolved issues:

  • File share group name – Network names must now match.
  • Aspect ratio issues.
  • Subtitle encoding for Big 5.
  • Resume remembering previous audio selection.
  • IDX +_SUB positioning issue causing video freeze.
  • PGS subtitle becoming frozen while using the delay function.
  • Network share intermittent detection issue.
  • Undetectable 4 TB My Book®.
  • Large capacity video file (.ts) unable to play.
  • DVR-MS video stop when fast forward at 6x.
  • Buffalo G300N not enumerating.


Poza tym w sprzedazy pojawil sie WDTV Live Plus z obsluga Netflix'a
 

topsy

New member
witam. Czytam forum ale nie robię się mądrzejszy a wiedza po 30 nie przychodzi łatwo. mam kilka pytań

1.) obecnie mam FW 1.02.21 czy w dalszym ciągu przed instalacją ext-3 potrzebna jest instalacja 1.02.21_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.4.2.0
2.) nie będę korzystać ze streamingu z PC czy mogę darować sobie edycje net.mounts

pozdrawiam

1. niestety w dalszym ciągu potrzebny jest 1.02.21_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.4.2.0 2. jeżeli nie będziesz oglądać filmów po wi-fi ,udostępniać zasobów,...itp, to również możesz sobie darować ex-3 i załadować tylko fw.1.02.21_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.4.2.0. Polecam :Polskie forum WDTV • Strona główna
 

topsy

New member
W sprzedazy pojawil sie WDTV Live Plus z obsluga Netflix'a

W Polsce wprowadzenie Netfixa nie ma żadnego znaczenia podobnie jak niemożność skorzystania z Pandory czyli kiszka.
 

sspike

New member
1. niestety w dalszym ciągu potrzebny jest 1.02.21_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.4.2.0 2. jeżeli nie będziesz oglądać filmów po wi-fi ,udostępniać zasobów,...itp, to również możesz sobie darować ex-3 i załadować tylko fw.1.02.21_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.4.2.0. Polecam :Polskie forum WDTV • Strona główna

dziękuje, stronę znam ale hdtv jest bardziej poczytalnym dziennikiem :)

jedyne z czego chce dodatkowo korzystać to transsmision 1.93 z tej strony transmission 1.93
 

brandt78

New member
W Polsce wprowadzenie Netfixa nie ma żadnego znaczenia podobnie jak niemożność skorzystania z Pandory czyli kiszka.

Pisalem ogolnie ze sie pojawil... Moze nawet nie bedzie w sprzedazy w europie...
Z tego co pisza to musieli zmodyfikowac hardware zeby wprowadzic Netfliksa (premium content protection).

A co do fw bety podobno wproadzili tez obsluge klawiatury na USB...
 

sspike

New member
zainstalowałem 1.02.21_B-RAD.CC_WDLXTV_LIVE-0.4.2.0 bez edycji net.mounts i S00custom-options wrzuciłem na pena transmmision 1.93 ale napotkałem na kilka problemów

1. wdtvL nie zawsze wzbudzał się z pilota
2. dysk nie wyłaczał się razem z wdtvl


narazie darowałem sobie b-rada i zainstalowałem Bete v1.03.22 różnic nie dostrzegłem ale sprawdzę jak już żona zwolni telewizor.
1. klawiatura faktycznie działa
2. jest cos takiego jak mediafly
3. filmy dvd automatycznie odtwarza bez menu ale są dostepne po wybraniu "options" na pilocie
4. widzi partycje ext3
5. w opcjach nie wyświetla pełnych informacj o filmie brak rozdzielczości i bitrate

ps. jestem zły na wd że 3 dni po moim zakupie wydał wdlive+ z sigma 8654 który ma macrovision i drm będzię pewnie można podłączyć blureya zewnęrznego i odtwarzać orginały blu-ray poza tym pewnie niedługo oleja aktulizacj wdtvl bez plusa
 
Ostatnia edycja:

wa2

New member
2. Jak masz dodatki na dysku np. osdmod, transmision itp to nie mozesz miec usypiania dysku
5. FW od WD nigdy nie mialo takiej opcji.

jestem zły na wd że 3 dni po moim zakupie wydał wdlive+ z sigma 8654 który ma macrovision i drm będzię pewnie można podłączyć blureya zewnęrznego i odtwarzać orginały blu-ray poza tym pewnie niedługo oleja aktulizacj wdtvl bez plusa
Plus jest kierowany na rynek w U.S.A. gdzie tylko dziala Netflix.
Popcorn jest chyba tez bez macrovision a mozna podlaczyc naped blu ray.

Nie martw sie za kilka miesiecy wydadza WDTV Live 2 z grafika w menu 3D na czipie SMP8656/7 :idea:;)
 
Ostatnia edycja:

Sasanki

New member
witam!

ja niestety z innej beczki tym razem...
od kilku dni mam problem z audio po optyku...po jakiejś 1h oglądania dochodzą z głośników metaliczne "trzaski" trwa to z kilka minut i wręcz audio zanika i teraz mam problem bo nie mam pojęcia czy to wina wudeka (wlasciwie temperatury jaka osiaga jego obudowa przy ostatnich upałach) czy amplituner się sypie. Jedynym sposobem żeby sprawa ustapila jest wylaczenie wdeka na kilka minut zeby jak mi sie wydaje ostygł troche, Przez 3 m-ce bylo ok a tu nagle cos takiego, oczywiscie rozne filmy, rozne twarde dyski i 2,5 i 3,5 calowe, firmware od ponad 2 m-cy ten sam 1.2.21, nic nie grzebane, ten sam optyk.
Czy może ktoś z użytkowników zaobserwował wzmożone grzanie się wudeka bądź jakieś dziwne przypadłości w audio po optyku?
aha...z obrazem nic a nic sie nie dzieje nadal idzie płynnie
jeszcze jedno mi przychodzi do głowy oba dyski od kilku dni mam zapełnione na grubo ponad 90%, moze byc przez zbyt małą iloś wolnego miejsca? Jeszcze powalczę z ampli ale skoro ustaje po chwilowym wylaczeniu wudeka to stawiam na niego bądź zapełnione dyski
pzdr
 
Do góry