WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

qbazzi

New member
widze ze problem zrywania połaczenia po LAN nadal nie rozwiazany. Z początku myslałem ze to mój schwitch ale widze ze wiele osób ma z tym problem.
ja czekam na poprawke tego w nowym firmware :), moze sie doczekam kiedys
a narazie ogladam filmy z pena i mysle nad zewnetrznym dysku
 

wa2

New member
Ja uzywam w WDTV live firmware WDLXTV i nigdy nie mialem problemow ze zrywaniem polaczenia po LAN.
A odtwarzalem po LAN pliki z bitrate 40Mbit.
 

0kili0

New member
A ja mam problem następujący. Mam amplituner ONKYO 606. Podłączony WD wszystko śmiga elegancko. Tylko jak wyłącze WD pilotem na dłuższy czas ( parę godzin) nie mam obrazu przez ampli i musze resetować WD przyciskiem reset ;/
 

mbigosinski

New member
Szanowni koledzy i koleżanki,
noszę się z zamiarem zakupu zestawu WD Live + Zyxel NSA 210. Podejrzewam, że raczej nikt tutaj nie dysponuje akurat takim zestawem, a co za tym idzie nie jest w stanie potwierdzić, czy taki zestaw będzie hulać.
Moje wątpliwości zasiał sprzedawca odpowiadając na moje pytanie cyt. "Obawiam się że nie będzie to działało prawidłowo na tyle żeby można płynnie oglądać filmy."

Dlatego proszę Szanowne Grono o potwierdzenie słuszności mojego toku myślenia i końcowych wniosków:
Założenia
1) Zyxel NSA 210 - wydajność max 150 Mbit/s (dla dużych plików)
(www_pcworld_pl/testy/testy/NAS00008-zyxel_nsa_210.html)
(www_pcpro_co_uk/reviews/storage-appliances/355213/zyxel-nsa210)
2) Połączenie po kablu (router Linksys WRT54GH)
3) Bitrate filmów .mkv zwykle poniżej 50 Mbit/s
Teza:
W większości przypadków nie będzie problemów z odtwarzaniem (teoretycznie wydajność jest większa od wi-fi b/g a z głosów na forum wynika że takie połączenie raczej działa).
 

jaca2

New member
noszę się z zamiarem zakupu zestawu WD Live + Zyxel NSA 210.
Teza:
W większości przypadków nie będzie problemów z odtwarzaniem (teoretycznie wydajność jest większa od wi-fi b/g a z głosów na forum wynika że takie połączenie raczej działa).

Nie powinieneś mieć praktycznie żadnych problemów. Mi po sieci 100Mb/s (share z windows xp) działają właściwie wszystkie "normalne" filmy. Próbki mkv o przepływności już 40Mb/s niestety się zacinają (przez USB działają dobrze).
 

morzin123

New member
Gdzieś na tym forum przeczytałem taka opinię:

"Jeśli masz ampli to WD Live jest dla ciebie, jeśli nie bierz co innego"

Mógłby sie ktoś odnieść do tego stwierdzenia i rozwinąc temat bo nie za bardzo wiem co piszący miał na myśli. Pomijając już fakt, że na tym sie za bardzo nie znam. To chodzi chyba coś o pliki .mkv, które mają dźwiek dts?
 

brandt78

New member
Nie wiem co autor tego cytatu mial na mysli, ale tak wyrwane z kontekstu to brzmi jak kompletna bzdura.
U mnie wdtv live puszcza dzwiek po hdmi na glosniki w TV i nie mam zadnych problemow. Oczywiscie w przypadku DTS'a jest downmix do stereo. Polecam...
 

0kili0

New member
A ja mam problem następujący. Mam amplituner ONKYO 606. Podłączony WD wszystko śmiga elegancko. Tylko jak wyłącze WD pilotem na dłuższy czas ( parę godzin) nie mam obrazu przez ampli i musze resetować WD przyciskiem reset ;/
 

luki77gd

New member
Wracając do kwestii zrywania połączenia ...
Zauważyłem, że u mnie problem ten występuje (powtarzalnie) gdy mam obciążone łącze. A gdy zasysam na pełnej dziurze (~ 3,2 MB/s), to Live nawet nie potrafi dobić się routera po właściwe dane z DHCP. Po zakończeniu downloadu, wszystko wraca do normy.
Druga rzecz - gdy Live zrywa połączenie, to tylko te w sieci lokalnej. Dostęp do zasobów w internecie (YouTube, radio) jest nadal.
Pomaga dopiero wyłączenie/włączenie playera.
.

Odnośnie WD TV Live i zrywania połączenia sieciowego. Podobno jest wyjście, właśnie to wygooglałem... otoż rozwiązaniem jest podobno wyłączenie opcji "Share WDTV on your network".
Znajdziecie to w Settings | Network setting.
Właśnie sprawdzam czy to zadziała...
W moim przypadku trzeba bylo po zmianie tego ustawienia wylaczyć i włączyć WD TV Live, bo nie chcial widzieć Network Shares wogóle. Teraz testuję... jak sie zerwie to dam Wam znać :)

*** 2h później ***
nie zerwało ani razu jak dotąd ;))) pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

garbo

New member
Odnośnie zrywania połączenia sieciowego.

U mnie pomogło takie działanie na Windows XP pro :
START> PANEL STEROWANIA> Wydajność i konserwacja> Narzędzia administracyjne> Usługi> Usługi(lokalne) :
DDE sieci > prawe kliknięcie>> właściwości > typ uruchamiania Automatyczny> zastosuj> OK
DSDM DDE sieci - takie samo działanie jak wyżej.
Zrestartować komputer i WD TV HD Live.
Powodzenia...(po powyższych ustawieniach przez ponad 2 miesiące nie było zrywania połączenia sieciowego).

Cytat poprzednika - poprawiłem
 

ghost123

New member
Pojawila sie nowa beta dla Live. Dodano pozycjonowanie napisow.
Lista zmian: www,wdc,com/wdtvlive_prerelease/releasenotes/WD_TV_Live_Release_Notes_1_02_19.pdf

Beta dostepna pod: www,wdc,com/wdtvlive_prerelease/

(Zmienic przecinki na kropki)
 

KKuba

New member
Bez reklam
Poprawiono start odtwarzania po sieci - to duży plus. Nawigacja po pliku z media serwerami dalej słabo działa - znaczy prawie wcale.
 

qbazzi

New member
U mnie pomogło takie działanie na Windows XP pro :
START> PANEL STEROWANIA> Wydajność i konserwacja> Narzędzia administracyjne> Usługi> Usługi(lokalne) :
DDE sieci > prawe kliknięcie>> właściwości > typ uruchamiania Automatyczny> zastosuj> OK
DSDM DDE sieci - takie samo działanie jak wyżej.
Zrestartować komputer i WD TV HD Live.
Powodzenia...(po powyższych ustawieniach przez ponad 2 miesiące nie było zrywania połączenia sieciowego).

Cytat poprzednika - poprawiłem

Działa :D , przynajmniej jak narazie, niewidze problemów, i wykrywa mi siec odrazu po uruchomieniu wd :)
 

phantomwd

New member
Witam
Mógłby mi ktoś powiedzieć czy odtwarzacz wd trzeba jakoś ustawić żeby się jeszcze lepiej oglądało czy się zostawia tak jak jest?:p
 
Do góry