WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

danteusz

New member
sa jakies problemy z synchronizacja dzwieku DTS ale odtwarzanego na stereo po chinczach?
czy ten problem dotyczy tylko 5.1 i ampli?
chce przejsc ze starego wd na live tylko dla obslugi dts i jesli maja byc jakies problemy zostane przy ac3
 

Robert_em

New member
Witam!

Zastanawiam się właśnie nad zakupem dysku do WDeka.

I teraz - 3,5'' czy 2,5"? Chyba raczej 2,5" - mniej prądu zużywają chyba i są wygodniejsze w użyciu. Nie mogę się tylko zdecydować na konkretny model.

Po pierwsze nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi czy WDek ma jakieś ograniczenie co do maksymalnej pojemności dysku USB?

Myślałem o jakimś 500GB lub więcej, ale zależy mi żeby był szybki i niezawodny.

Polecicie coś?
 

meszrum

Member
Witam!

Zastanawiam się właśnie nad zakupem dysku do WDeka.

I teraz - 3,5'' czy 2,5"? Chyba raczej 2,5" - mniej prądu zużywają chyba i są wygodniejsze w użyciu. Nie mogę się tylko zdecydować na konkretny model.

Po pierwsze nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi czy WDek ma jakieś ograniczenie co do maksymalnej pojemności dysku USB?

Myślałem o jakimś 500GB lub więcej, ale zależy mi żeby był szybki i niezawodny.

Polecicie coś?

używam WD Elements 1TB [najprostszy model WD 3.5] oraz Lacie 2TB NPDesign i oba działają prawidłowo.

kup najtańszy, jak największy model renomowanego producenta - najlepiej WD [gdyż są dyski na USB innych producentów, które nie działają z WD Live].



U mnie to nie wystepuje. Ampli (5.1) podłączony optykiem, tv plazma panasonika S46 poprzez hdmi, ustawienie audio: digital. Żadnego opóźnienia sygnału.

sprawdzałeś na filmie, czy na koncercie [z wokalem]?
o ile na filmie tego praktycznie nie widać, o tyle na koncercie już wyraźnie. ustawienie opóźnienia na 68ms w ampli pomaga, ale brak pełnego synchro pozostaje.
 

kg100

New member
Wwybierałem między WD a Seagate, kupiłem Seagate 320GB 2,5" 5400 bo tańszy i pobiera znacznie mniej prądu od WD. Jak na razie sprawuje się dobrze żadnych problemów, dodatkowych kabli i cisza - max transfer jest ograniczony przewodem USB i jest porównywalny do innych dysków 2,5 " ,
3.5 " jest dużo tańszy, ale dość niewygodny w przenoszeniu z kablami zasilacza. Wybór należy do ciebie
 

meszrum

Member
Sam sobie odpowiem:
Live olewa menu, jak również i podział na chapter'y. Można więc spokojnie wrzucać na twardziela tylko ten jeden plik *.m2ts z filmem ... zawsze to jakaś oszczędność miejsca na dysku ;).


czy mógłbyś napisać, czy jest [jakakolwiek] różnica pomiędzy dobrym 1080p x264 a nieskompresowanym blu-ray'em pod względem jakości obrazu?

pytam, gdyż na LCD '52 nie widzę, na dobrą sprawę, różnicy pomiędzy 1080p x264 a 720p x264 [ripy tych samych grup tego samego filmu], widzę natomiast niewielką różnicę na projektorze [HD Ready, szerokość ekranu 3.2m] w przypadku takiego materiału.
widzę natomiast różnicę pomiędzy 1080i a 720p/1080p na LCD - na korzyść 720p/1080p.

już od dłuższego czasu korci mnie, by pociągnąć pełen blu-ray, ale wizja całonocnego ściągania 40GB jakoś mnie odstrasza... :p
[tak, wiem - kiedyś XviD 700mb ciągnął się 7 dni i też byłem zadowolony]
 

grucha06m

New member
problem

Kilka dni używałem WD TV Live i wszystko działało ok ale kiedy teraz podłączyłem do TV to na wyświetlaczu WD cały czas miga lampka stand-by i w telewizorze widnieje napis WD TV LIVE i logo WD (czyli jak przy starcie). Cały czas nic się nie zmienia. Nie instalowałem żadnego firmware.

Proszę o pomoc!
 

bartiko

New member
Witam i mam pytanko odnośnie napisów. Czy jest możliwość zmiany koloru czcionki? (wolę nieco bardziej szarą od intensywnej białej).... i czy jest możliwość przesunięcia napisów nieco wyżej lub niżej?
 

bebbop

New member
Witam i mam pytanko odnośnie napisów. Czy jest możliwość zmiany koloru czcionki? (wolę nieco bardziej szarą od intensywnej białej).... i czy jest możliwość przesunięcia napisów nieco wyżej lub niżej?
Niestety nie ma takiej mozliwosci. Dlatego tez skreslilem WD TV z listy potencjalnych zakupow.
 

adamo64

New member
Koledzy napiszcie jakie dyski zewnętrzne wspólpracują z WD LIVE ,chciałbym swój stary wymienić i nie za bardzo wiem co kupic aby nie było problemów (1,5-2TB);)
 

bartiko

New member
Napisał bartiko
Witam i mam pytanko odnośnie napisów. Czy jest możliwość zmiany koloru czcionki? (wolę nieco bardziej szarą od intensywnej białej).... i czy jest możliwość przesunięcia napisów nieco wyżej lub niżej?

Napisał bebbop
Niestety nie ma takiej mozliwosci. Dlatego tez skreslilem WD TV z listy potencjalnych zakupow.
A czy konkurencja w podobnej cenie oferuje takie funkcje?

ps. wyczytałem na wdtvhd.com ze jedna z najnowszych poprawek do pierwszej generacji WD, dodaje mozliwość pozycjonowania napisów w pionie, więc może Live także się doczeka. :cool:
 
Ostatnia edycja:

jejek78

New member
Napisy

Witam mam te czarne małe pudełeczko od wczoraj nie wiem co ustawic żeby były polskie znaki w napisach i jescze jedno czy dysk o pojemności 1TB musi mieć swoje zasilanie czy przez USB bedzie działać Pozdrawiam.
 

Tommy76

New member
Kilka dni używałem WD TV Live i wszystko działało ok ale kiedy teraz podłączyłem do TV to na wyświetlaczu WD cały czas miga lampka stand-by i w telewizorze widnieje napis WD TV LIVE i logo WD (czyli jak przy starcie). Cały czas nic się nie zmienia. Nie instalowałem żadnego firmware.

Proszę o pomoc!

Miałem tak samo. Po kilku dniach kombinowania wysłałem go na gwarancji. Jak go dostanę z powrotem i będzie pisało co mu było to dam znać.
 
Do góry