WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

voles

New member
Mam takie małe pytanie, w opisie WD TV Live HD Media Player jest napisane, że czyta on także format VOB, czy mógłby ktoś potwierdzić, czy nie ma problemu z odtwarzaniem filmów DVD z podpiętego twardego dysku zewnętrznego?
 
Ostatnia edycja:

chato.pl

New member
voles napisał:
Mam takie małe pytanie, w opisie WD TV Live HD Media Player jest napisane, że czyta on także format VOB, czy mógłby ktoś potwierdzić, czy nie ma problemu z odtwarzaniem filmów DVD z podpiętego twardego dysku zewnętrznego?
Odpisałem Ci na priva:
---------------------
Nigdy tego nie próbowałem (bo tuż obok WD'ka stoi u mnie odtwarzacz DVD :))
. . .
Zrzuciłem jakąś płytę na twardziela.
Niestety, mój WD Live nie radzi z tym sobie. Co prawda wszystkie pliki widzi, identyfikuje nawet domyślną ścieżkę dźwiękową, a licznik pokazuje upływający czas, ale ... nie jest wyświetlany obraz (ekran jest czarny) i w głośnikach nic nie słychać.


.
 

voles

New member
chato.pl napisał:
Odpisałem Ci na priva:
---------------------
Nigdy tego nie próbowałem (bo tuż obok WD'ka stoi u mnie odtwarzacz DVD :))
. . .
Zrzuciłem jakąś płytę na twardziela.
Niestety, mój WD Live nie radzi z tym sobie. Co prawda wszystkie pliki widzi, identyfikuje nawet domyślną ścieżkę dźwiękową, a licznik pokazuje upływający czas, ale ... nie jest wyświetlany obraz (ekran jest czarny) i w głośnikach nic nie słychać.


.

@chato.pl: czytałem Twoją wiadomość i dziękuję Ci za nią, ale napisałem to dla ogółu, bo być może komuś chodzą VOBy, skoro pisze, że czyta, to coś musi być nie tak. A kupując to zależy mi też, aby czytał DVD.
 

tetsuo

New member
chato.pl napisał:
Odpisałem Ci na priva:
---------------------

Zrzuciłem jakąś płytę na twardziela.
Niestety, mój WD Live nie radzi z tym sobie. Co prawda wszystkie pliki widzi, identyfikuje nawet domyślną ścieżkę dźwiękową, a licznik pokazuje upływający czas, ale ... nie jest wyświetlany obraz (ekran jest czarny) i w głośnikach nic nie słychać.


.

To dziwne bo mój czyta VOBy doskonale. Mam parę zripowanych płyt na dysku sieciowym i czyta bez zająknięcia. Można wybierać ścieżkę dźwiękową i napisy. A te VOby na komputerze Ci się odtwarzają?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
tetsuo napisał:
...Mam parę zripowanych płyt na dysku sieciowym i czyta bez zająknięcia. Można wybierać ścieżkę dźwiękową i napisy...
Czy podczas odtwarzania całego filmu, przy przejściach pomiędzy poszczególnymi plikami .VOB wcześniej wybrane ścieżki dźwiękowe i napisów pozostają aktywne, czy odtwarzacz samodzielnie przełącza się na domyślne; czy te przejścia są płynne, czy odtwarzania się mniej lub bardziej zacina w tym momencie? I druga kwestia, czy działa odtwarzanie struktury DVD, folder VIDEO_TS lub plik VIDEO_TS.IFO? Nie pamiętam czy było to już poruszane... :|
 

chato.pl

New member
Ja nie ripowałem filmu, tylko zgrałem prosto z płyty na dysk. Co prawda wybrałem jakiś polski film zakładając, że jest w R0 ale przyznaję, że tego nie sprawdziłem.
Na komputerze pliki się odtwarzały.


.
 

luzik33

New member
WD TV Live

Witam!

nie będę się rozpisywał jakie to mam rozmyślania na temat Playerów HD i ile topiców na tym innym forum przeczytałem.
Zostały dwa: 1. WD TV Live (początkowo skłaniałem się do WD TV ver. 1 ale nie mam ampka <póki co> więc bezpośrednio pod głośniki nie mogłem podpiąć a ten teraz mogę - kompozyt) 2. Xtreamer.

Oczywiście chcę oglądać jak najwięcej filmów w HD, odtwarzać Muzę itp. Wiem że oba są bardzo podobne.

Minusy Xtreamera to głośne chlodzenie - które można wymienić za ok 79 PLN ekstra. Ale firmware ma lepiej dopracowany. A obawiam się że w WD na takowy czeka się dosyć długo.
Ceny podobne. Brałem pod uwagę jeszcze Egreat'a ale o tym mało na forach i mało speców.

Mam LCD LE-37A615 Samsunga, głośniki 5.1 bez żadnego wzmacniacza ale na razie mi wystarczą.

Proszę o pomoc.

Dzięki i pozdrawiam
 

actchris

New member
luzik33 napisał:
Witam!
Oczywiście chcę oglądać jak najwięcej filmów w HD, odtwarzać Muzę itp. Wiem że oba są bardzo podobne.
Mam LCD LE-37A615 Samsunga, głośniki 5.1 bez żadnego wzmacniacza ale na razie mi wystarczą.

Dzięki i pozdrawiam

ja wybrałem WD dla tego że można go kupić w Polsce i nie trzeba czekać na wysyłkę z zagranicy .. nie mówiąc już o tym że tu mam gwarancję, paragon/fakturę .... teraz xtreamer się rozlicza z gwarancji ale co będzie za dwa lata ?? tego nie wiem ... wiem na pewno że WD będzie w Polsce i będzie bez problemu realizować gwarancie.
 

takelick

New member
actchris napisał:
ja wybrałem WD dla tego że można go kupić w Polsce i nie trzeba czekać na wysyłkę z zagranicy .. nie mówiąc już o tym że tu mam gwarancję, paragon/fakturę .... teraz xtreamer się rozlicza z gwarancji ale co będzie za dwa lata ?? tego nie wiem ... wiem na pewno że WD będzie w Polsce i będzie bez problemu realizować gwarancie.


Xtreamer'a też możesz kupić w Polsce z fakturą i gwarancją.
 

Pietia1

New member
voles napisał:
@chato.pl: czytałem Twoją wiadomość i dziękuję Ci za nią, ale napisałem to dla ogółu, bo być może komuś chodzą VOBy, skoro pisze, że czyta, to coś musi być nie tak. A kupując to zależy mi też, aby czytał DVD.

Moje doświadczenia odnośnie dvd:
1. WD tv live czyta dvd iso (bez dostępu do menu).
2. Czyta pliki vob, przy czym rozpoznaje zgrany film. Chodzi o to, że którykolwiek vob wybierzesz, zacznie od początku filmu. Po stopie zapyta, czy chcesz kontynuować od miejsca, w którym przerwałeś. Czy daje tą samą ścieżkę dźwiękową nie pamiętam. Również brak menu, ale tak naprawdę to na chusteczkę to menu? Jak ten sam dysk (iso) odtworzyłem w tradycyjnym odtwarzaczu, było ze 3 reklamy i 2 razy menu, a tak lecisz od razu z meritum.
Osobiście brakowało mi szybkiej informacji o czasie filmu w tym pudełku, ale w końcu przypadkiem odkryłem, że kryje się pod klawiszem enter.
Pozdrowienia dla uczestników forum
 

kolunio

New member
Witam
A jak panowie niestety ale mam problem z tym urzadzeniem i nie wiem czy czasami nie ulegl uszkodzeniu...
Wd posiadam od 5 dni i wszytko bylo Ok czyli czytal wszystkie pliki, dvx, dvd matroska itp ale niestety dzisiaj nie moze otworzyc zadnego pliku DVD ISO. Obraz robi sie czarny, niby idzie pasek postepu ale nic sie nie wyswietla...
Dodam, ze przed wczoraj zaktualizowalem soft na najnowszy, sam sobie pobral z internetu ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie...Moze ktos sprawdzic czy czasami ten soft nie ma jakiegos buga i czy przez niego nie dziala odtwarzanie plikow DVD

Poza tym wszystkie inne pliki sa poprwanie wyswietlane i nie ma z nimi jak najmniejszego problemu...
Co proponujecie zrobic???
Pozdrawiam
Paweł
 

chato.pl

New member
A tak próbowałeś?
___________________

Problem:

When browsing the WD network drives as media servers through the User Interface of the WD TV Live Media Player, ISO files are not viewable.

Cause:
When searching for videos to view from WD network drives through the WD TV Live Media Player, there are two options: Media Servers and Samba Servers. If you attempt to search for and play ISO files through the Media Server, you won't be able to play them. The Media Server uses Twonky Media to play its files. That's because it's DLNA compliant; and no DLNA Compliant media server, such as Twonky Media, plays ISO files.

Solution:
In order to play the ISO files, you will need to search for them through the Samba Server. Then you should be able to view them.





.
 

chato.pl

New member
Dostałem w końcu te Shreki (część I i III), które nie chciały mi się poprawnie odtwarzać na WDTV1.
Miło mi donieść, że Live radzi sobie z nimi doskonale
j00u4hqd2l0ip8ht.gif





.
 
Do góry