WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

coolkrzychu

New member
Niestety Panowie musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż będzie dostępny u jakiegoś wiarygodnego dystrybutora (Vobis, Komputronik).
 

pionier123

Member
Dzisiaj byłem w Vobisie i na 99% będzie w sprzedaży przedświątecznej ( taki chwyt marketingowy sklepu) czyli w grudniu
Wiadomo pod choinkę łatwiej coś sprzedać tym bardziej z hasłem PROMOCJA !!!
 

actchris

New member
coolkrzychu napisał:
Niestety Panowie musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż będzie dostępny u jakiegoś wiarygodnego dystrybutora (Vobis, Komputronik).

Ja jestem wiarygodnym pośrednikiem (dystrybutorem) i WD na razie nie wysyła na Europę .....
 

zetor88

New member
Sprzęcik został już dodany do oferty komputonika oraz karen pl lecz obecnie nie jest dostępny. Cena 549PLN. Mam nadzieje, że pojawi się wcześniej...
 

chato.pl

New member
Pixmania najwyraźniej ma Live'a na stanie:

442108.jpeg


.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A dlaczego mieliby nie mieć?
Duża firma z oddziałami w 26 krajach rządzi się troszkę innymi zasadami niż pozostali.

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Brytyjczycy mają nierzadko podobny problem. A Pixmania, jak juz wyżej wspomniałem, ma siedzibę we Francji.

Zapominamy, że produkcja nowego urządzenia zaczyna sie od zera, więc nie można od razu zapewnic dostaw wszędzie. Najczęściej jest tak, że nowościami cieszą się najwcześniej Amerykanie i Japończycy. Wiele z produktów trafia wcześniej do nas, a dopiero póxniej do Wielkiej Brytanii. Ostatni przykład to bluray LG BD390.

ArtS :)
 

coolkrzychu

New member
Ja również otrzymałem dziś ten odtwarzacz. Po wstępnych testach muszę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony. Jestem zaskoczony że takie małe urządzonko potrafi tak wiele za tak niewiele ;)
Odtwarzałem dziś kilka filmów mkv w rozdzielczości 1080P. Sprzęt spisał się wyśmienicie odtwarzając je bez najmniejszych problemów. Film który ciął mi sie na laptopie z kartą geforce 8400M GS poszedł super płynnie. Odtwarzacz w pełni wspiera tryb 24P. Natomiast musimy ręcznie ustwić w ustawieniach WD TV Live rozdzielczość wraz z odświeżaniem 23.976Hz bądź inną w zależności od pliku który chcemy odtworzyć. Niestety na ustawieniach AUTO odtwarzacz sam nie dostosuje odświerzania w zależności od źródła. To nie jest duża wada ale mam nadzieję że z czasem w aktualizacjach firmware zostanie to poprawione.
Jeśli chodzi o jakość obrazu na mkv 1080P to jest ona niesamowita. Nie widzę różnicy między odtwarzaniem z WD TV Live a stacjonarnym odtwarzaczem blue-ray. Poprostu widać głębię kolorów i czerni. Kontrast nie jest przesadzony i widać szczegóły nawet w ciemnych scenach.
Co do dźwięku to również nie mam żadnych zastrzeżeń. Niestety nie posiadam amplitunera więc dźwięk odtwarzany był na telewizorze oraz podłączonej do niego mini-wierzy Sony wraz subwooferem. Dodam jednak iż był od znacznie lepszy niż z laptopa na którym do tej pory oglądałem filmy. Odtwarzacz dokonuje downmixa DTS do Stereo bez żadnego problemu. To narazie tyle po wstępnych testach.
 

chato.pl

New member
To ja trochę uzupełnię:
- pilot (gabarytowo i funkcjonalnie idealny jak w poprzednim modelu) ma chropowatą obudowę / WD reaguje szybciej na jego polecenia
- pojawił się menedżer plików (pozwala kopiować, przenosić, kasować pliki ... ale uruchomić, już nie)

448755.jpeg


- obsługa sieci, po LANie: miodzio. WD bez problemu widzi wszystkie udostępnione dyski i zasoby (po wi-fi jeszcze nie sprawdzałem)
- przy napisach jedna zmiana (można zmienić grubość obramowania: cienkie lub grube), nadal nie widzi *.txt
- przeglądanie zdjęć wyraźnie przyspieszyło (fotki 10MPix)
- dostęp do zasobów YouTube'a (w tym i własnego konta): ok
- radio internetowe Live365 - dostęp testowy na 5 dni / Pandora - nie mam tam konta
- upgrade firmware'u - przez sieć

Zobaczymy co wyjdzie podczas normalnego użytkowania.

.
 
Ostatnia edycja:
Do góry