WD TV HD Media Player

hans09

New member
@loras
DTS odtwarza bez problemu przez hdmi,moje pytanie dotyczy DTS-u HD MA.
Jak zapodałem film z dzwiękiem DTS HD MA to na wyświetlaczu amplitunera wyświetla się tylko dts.
 

loras

New member
@hans09
Mam WD (gen. 1) od 5 lat podpięty bezpośrednio tylko do TV przez HDMI. Zawsze dotychczas pliki z dźwiękiem dts odtwarzane były bez dźwięku. Potrzebna była konwersja do ac3. Może napiszesz więcej odnośnie konfiguracji?

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka
 

hans09

New member
Mój WDgen.1 jest podpięty bezpośrednio do amplitunera kablem hdmi.
Amplituner posiada dekodery dts-u i wszystkie pliki z dts-em puszczone z WD bezproblemowo odtwarza.Problem jest tylko z plikami DTS HD MA,których chyba WD w tym formacie nie może przesłać do amplitunera.
Chyba tylko zmiana odtwarzacza pomoże, tylko na jaki?
 

klolik

New member
Wolne uruchamianie, uszkodzone pliki video

Witam
Dawno tu nie zaglądałem, a widzę wątek się znacznie rozrósł. To dobrze, ale też i źle bo ciężko tu coś znaleźć.

Do rzeczy. Problemy z moim WDTV (soft po aktualizacjach):

1. Powolne uruchamianie - już od jakiegoś czasu po włączeniu odtwarzacza można spokojnie iść na kawę a ten jeszcze nie zakończy pełnego uruchamiania. Kiedyś uruchamiał się wręcz błyskawicznie (ok 50-60sek), teraz nie wiem dlaczego dioda odczytu dysku (na WD) miga i miga, i tak ok 3-4 minut. Dopiero gdy wszystko świeci na stałe widoczny jest podpięty dysk. Indeksowanie zawartości multimediów wyłączone. Więc to raczej nie to.

2. Zawsze gdy przerywałem jakiś nieskończony film to po ponownym uruchomieniu odtwarzacz pytał czy uruchomić film od początku czy od ostatniego miejsca (i tak dla wielu filmów nawet skończonych a wyłączonych przed końcem pliku)...teraz nie pyta tylko zawsze włącza od początku.

3. Zaczeły się problemy z plikami - niektóre odtworzone filmy są uszkodzone tzn. Z pliku np *.avi robi się katalog (a przynajmniej tak jest widoczny ten plik). Niestety to samo jest z tym plikiem gdy podpinam dysk do kompa - widoczny jako folder, pusty bez objętości, nie otwieralny. Innymi słowy straciłem film (i to nie jeden). Dobrze że mam jeszcze w innym miejscu ich kopie ale wydawało mi się, że to jest odtwarzacz a nie uszkadzacz plików.

4. Nie wiem czy to wina ostatniego czy też poprzedniego firmware ale próba odnalezienia sieci WiFi po upgrade (dawno z niej nie korzystałem) nie daje rezultatów. Wpisuję wszystko ręcznie tak jak przy poprzednich upgrade'ach (co przy 64 znakowym haśle jest bardzo żmudne) ale nie łączy się z routerem.

5. O plikach z brakiem dźwięku czy też czarnym obrazem to już nawet nie wspominam, bo prędzej znajdę inną wersję pliku niż nauczę się przerabiać ten, który mam. To akurat najmniejszy z problemów

Jeżeli ktokolwiek tutaj dysponuje wiedzą co z tym dziadem można zrobić żeby wszystko wróciło do dawnej sprawności to będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi. W przeciwnym wypadku z pudełka robi się złom.
 

th0rn999

New member
Witam a ja od wczoraj mam taki problem z moim wd tv. Mam go chyba ze 4 lata i wszystko dzialalo do tej pory jak nalezy. Jednakze od wczoraj jak puszczam filmy na tv to film leci leci...a po paru minutach zaczyna sie przycinac i klatkowac. Czasami znow rusza leci bardzo szybko tak jakby gonil wyswietlanie i od pewnego momentu znow leci normalnie lub poprostu jak sie zatnie to juz stoi i wszystko zamrozone do tego stopnia ze moge odlaczyc dysk od wd tv i urzadzenia z pilota nawet sie nie da wyłączyć i trzeba wyjąć mu zasilanie. Ktoś coś? bo ja jestem trochę w kropce. Zadnych ustawien nie zmienialem a jakies kwiatki dziwne sie dzieją...aaa problem wystepuje na trzech różnych dyskach więc to nie problem z dyskami bo nie są zepsute...
Dzieki z gory za pomoc..
pzdr
 

prezy

New member
Bez reklam
Serwis. Jezeli nic nie zmieniales spróbuj zrobic reset a jak to nie pomoże to zostaje serwis. Przychodzi mi do glowy jeszcze jeden pomysl - moze robiles ostatnio aktualizację?

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

Placek

Member
Panowie, Prezy

Wydaje mi sie ze mam problem podobny do powyzszego.
Filmy niezaleznie od wielkosci po prostu zacinaja sie czyt jest stopklatka i koniec jedyny ratunek to wyjac kabel zasilania i twardy reset.

Z ciekawych rzeczy to odtwarzacz wszystko ciagnie z NAS po skretce 1Gbit.
Po dotknieciu jest bardzo cieply, wrecz goracy.
Tylko serwis mi zostal? Jezeli tak to orientujecie sie ile to moze kosztowac, chocby diagnoza, pytam bo sprzet ma juz ze 4 lata i nie wiem czy jest sens i to oplacalne.
 
Do góry