WAŻNE! Seria E - Oficjalne firmware z błędem!

bluebob

Member
21.11.2013 na serwerach Samsunga pojawiło się firmware w wersji T-MST10PDEUC-1041.0.

NIE INSTALUJCIE tej wersji!

Niestety to firmware jest uszkodzone i po jego wczytaniu telewizor rebootuje się mniej więcej co minutę lub półtorej. Winę za to ponosi opcja w menu system "Kanał z danymi" czyli popularne m.in. HbbTV.
Jeśli ktoś zaktualizował swój TV do wersji 1041.0 to aby poradzić sobie z restartem telewizora należy wejść do menu następnie wybrać system i przejść do pozycji kanał z danymi i wyłączyć tą opcję. Od tej chwili nasz TV nie będzie się restartował co minutę.

Na infolinii Samsunga znają ten problem, ale dzwoniąc do nich nie dowiedziałem się nic co mogło by mi pomóc w usunięciu tej usterki. Opisany wyżej sposób znalazłem przypadkiem na jakiejś niemieckiej stronie, bo Niemcy też psioczą i ktoś wpadł na pomysł jak to tymczasowo naprawić.

UPDATE!

Samsung usunął dzisiaj (22.11.2013) wadliwe firmware ze swojej strony i powrócił do wersji T-MST10PDEUC-1040.2.
 

bluebob

Member
Mam 1041.0 i nie mam problemu z restartami - naszczescie !

TV to ES6100

Pewnie nie masz włączonego kanału z danymi, a jeśli masz to masz ogromne szczęście. Ja niestety go nie miałem. Sporo ludzi u naszych zachodnich sąsiadów też ma ten problem. Dzwoniłem na infolinię Samsunga i potwierdzili wadliwość tego firmware. Pan konsultant mnie przeprosił, że tak się dzieje i tyle :( Kazali czekać na patcha, którego niby mają na dniach opublikować. Ciekawe czy się wywiążą z obietnicy ;)
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Pewnie nie masz włączonego kanału z danymi, a jeśli masz to masz ogromne szczęście. Ja niestety go nie miałem. Sporo ludzi u naszych zachodnich sąsiadów też ma ten problem. Dzwoniłem na infolinię Samsunga i potwierdzili wadliwość tego firmware. Pan konsultant mnie przeprosił, że tak się dzieje i tyle :( Kazali czekać na patcha, którego niby mają na dniach opublikować. Ciekawe czy się wywiążą z obietnicy ;)


Mam kanal z danymi a takze zainstalowane HBB TV. Z tego co widzialem byly 2 wersje 1041, wersja majaca 100MB i ta majaca 150MB.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
wersja 100MB zwracala blad pliku przy 100% wypakowania :p

Ciesze sie ze nie mam problemu z TV pomimo nowego softu.
 

bluebob

Member
U mnie wersja softu 150MB nie zwracała błędu przy wypakowywaniu, zarówno poprzez wbudowany instalator, jaki i przez zewnętrzny program wypakowujący.

No to super masz. Ja muszę teraz czekać na nowy, mam nadzieję dobry, soft od Samsunga.
 

bluebob

Member
UPDATE!

Samsung wypuścił poprawione firmware w dniu dzisiejszym o nazwie T-MST10PDEUC-1042.0. Po jego wgraniu, jak na razie, brak problemów. Kanał z danymi działa i TV już się nie restartuje co minutę :D.
 

phil7008

New member
Bez reklam
przynajmniej szybko reaguja , nie to co w philu ludzie zglaszaja dziesiatki problemow i tak splywa po nich jak po kaczce
 
Do góry