Wasze spostrzeżenia na temat trybu"kinowego"

Matxxx

New member
Witam , co uważacie o ustawieniach kinowy w plazmach np. Panasonica :

1.Czy sprawadzają się tak samo dobrze w audycjach sportowych(piłka nożna) jak w filmach
2. Czemu biel nie jest bielą ? Czy tylko mi się tak wydaje ?
3.Czemu generalnie większość poleca ten tryb od "normalnego"
4. Temp.barw NORMALNA CZY CIEPŁA?
Liczę na wymianę spostrzeżeń , może ktoś ma ustawienia po skalibrowaniu i to jednak nie kinowy jest tym "naj":hmm:
 
Ostatnia edycja:

fotokrak

New member
ja mam samsuga taki jak w stopce, zauważyłem że do programów przyrodniczych dobrze jest właczyć tryb standard, a do filmów tryb filmowy.
dryb standard do przyrody, nie mam na myśli xxxprzyrody :) dlatego że sa kolory bardziej żywe i naturalne.
tryb filmowy nieco wygasza, jednocześnie wszytko jest takie bardziej miękkie, bardziej estetyczne, cieplejsze, co niezbyt dobrze wygląda gdy oglądamy programy czy filmy popularno naukowe a w filmie właśnie jak w kinie :)
Sportu nie oglądam to nie wiem :)

tryb max praktycznie nie włączam, bo za jasny, a do programów publicystycznych przełączam na eco, bo kto tam się wpatruje, zazwyczaj wtedy TV chodzi sam dla siebie :)
 
Ostatnia edycja:

Toshi

New member
Odp.nr. 2 - Niestety ale biel na plażmie nigdy nie będzie prawdziwą bielą. Taki już urok plazm :)
 

don111

Banned
w Panasonicu (seria PY) tryb kinowy = najbardziej "biała" biel, najwięcej przejść tonalnych (zwłaszcza najwięcej odcieni szarości), obraz najbardziej jednolity, do oglądania w nocy bardzo dobry ale w dzień czasem jakby nieco "zamglony", widać trochę mniej nasycone kolory (ja i tak w tym trybie podbijam) i chyba trzeba zmienić na tryb normalny - a'la lcd - mniej pośrednich barw, bardziej wykontrastowane główne barwy
inne tryby mają inną gammę dla czerni,znika trochę szczegółów a biały jest bardziej matowy (mi to akurat nie przeszkadza, mniej męczy oczy)
 

boby7

Member
Mój telewizor to Panasonic 42s10 (wiem że za mały, hehehe).
Na początek muszę podkreślić, że to co poniżej jest absolutnie subiektywną wypowiedzią. Nie roszczę sobie praw do posiadania prawdy tajemnej lub objawionej, ani tym bardziej do jej głoszenia ;)
Witam , co uważacie o ustawieniach kinowy w plazmach np. Panasonica :
1.Czy sprawadzają się tak samo dobrze w audycjach sportowych(piłka nożna) jak w filmach
IMHO nie. Można się pewnie przyzwyczaić, ale "newsy" i sport oglądam na normal.

2. Czemu biel nie jest bielą ? Czy tylko mi się tak wydaje ?
Na mój gust dużo tu zależy od adoptowania się wzroku do konkretnego obrazu. Definicja "czystej bieli" kojarzy mi się lekko z próbą określenia zawartości cukru w cukrze. Można to pewnie zmierzyć, ale zdolność postrzegania, to nie miernik.

3.Czemu generalnie większość poleca ten tryb od "normalnego"
Nie wiem dlaczego, ale tryb kinowy na mojej s10 całkiem dobrze oszukuje moje oko i daje wrażenie oglądania filmu wyświetlanego na prawdziwym ekranie kinowym. Na kilku filmach wyraźnie to zauważyłem. W skrócie: obraz zdaje się być trochę mnie ostry, bardziej stonowany w wyświetlaniu kontrastów.

4. Temp.barw NORMALNA CZY CIEPŁA?
Do filmów ciepła. Po przełączeniu z normalnej na ciepła wydawać się może, że TV trochę przesadza z przesunięciem temperatury barwy światła. Już po chwili następuje zaadaptowanie się wzroku do tego koloru i jest ok, nawet bardzo ok.
 

Toshi

New member
@boby7 Istnieje coś takiego jak definicja czystej bieli. Bodajże tlenek tytanu jest najbielszą substancją ze wszystkich. No i świeży śnieg chyba też :)
 
Ostatnia edycja:

boby7

Member
@toshi ma recje jak komus zalezy na bialej bieli a nie odcieniach szarosci to bierze dobre LCD.
Hmmm... Ja to inaczej zrozumiałem. Jeżeli komuś zależy na "białej bieli" to sobie pastę wybielającą kupuje, albo śniegu świeżego do chaty naniesie ;)
Ty pisząc o białej bieli na lcd masz na myśli jasność paneli lcd, w porównaniu do pdp, czy może masz na myśli odcień bieli? Bo wiesz... Już chyba ustaliliśmy, że nic bardziej białego nie będzie od elcedeka wystawionego na Saharze na słonce i wysmarowanego bielą tytanową. Taki, kurde tuning. Infinity White. Można by się jeszcze pospierać o markę tego lcd, ale to już byłaby chyba przesada.
Ja się śmieję, ale po prawdzie to ostatnio umniejszałem lekko kontrast na moim s10, bo obraz za bardzo walił mi w oczy podczas wieczornej transmisji z igrzysk. Gdyby sprawa miała miejsce w świetle dnia, pewnie bym podkręcał w górę.
Tyle, z przymrużeniem oka o zawartości cukru w... Tfu! Bieli w bieli.
 

don111

Banned
tylko na co komu śnieżnobiała biel jak tego się nie da oglądać ? przynajmniej ja bym od razu zmieniał odcień na bardzo ciepły, który kiepsko wygląda tylko chwilę, a potem oczy same się adoptują i nic nie razi
swoją drogą biały kolor w trybie "kinowym" i przy temperaturze normalnej (przynajmniej w serii Panasonica PY) jest lepiej niż bardzo dobry, zbliżony do mojego LCD, ale mimo wszystko bardziej preferuję ustawienie na barwę ciepłą
 

kapsell

New member
Bez reklam
Nie zgadzam sie zupelnie. Da sie ogladac i jest tak jak byc powinno i nie potrzeba zadnych filozoficznych akrobacji dla ogladania szorosci i tlumaczenia wszystkim ze jest super.
Idac tym torem: po co wyraziste odcienie czerwonego, niebieskiego, zoltego, zielonego itd. przeciez na pewno razi i nie da sie ogladac...paranoja.
A brak klarownej bieli rzutuje po prostu na jasne sceny, i to widac!
 

boby7

Member
Nie zgadzam sie zupelnie. Da sie ogladac i jest tak jak byc powinno i nie potrzeba zadnych filozoficznych akrobacji dla ogladania szorosci i tlumaczenia wszystkim ze jest super.
Idac tym torem: po co wyraziste odcienie czerwonego, niebieskiego, zoltego, zielonego itd. przeciez na pewno razi i nie da sie ogladac...paranoja.
A brak klarownej bieli rzutuje po prostu na jasne sceny, i to widac!
Ja też się z Tobą zupełnie nie zgadzam! :)
Próbuję Wam wytłumaczyć, że macie pretensje do JASNOŚCI plazmy, a nie do czegoś co teraz nazywasz "klarowną bielą". Co to kurde, jest klarowna biel? Inaczej pisząc: jasność jest przez wzrok postrzegana, a nie mierzona. Przecież przed mózgiem mamy oko, które działa, między innymi jak automatyczna przesłona w foto. Przecież wyświetlana biel na lcd też nie jest jakaś super w porównaniu do światła słonecznego odbitego od np. bieli tytanowej (hehehe), ale jest sporo większa od bieli na pdp. Jeżeli się zgadzamy z powyższym, to wytłumaczcie mi co macie na myśli pisząc o "bielszej bieli" na lcd? O jej odcieniu?
Żeby się nie kłócić tak zupełnie bez sensu, to przyznać mogę, że plazma kuleje przy dużej jasności światła zastanego, w jakim wyświetla obraz. Zwyczajnie będziemy jej jasność porównywać do jasności otoczenia i wypadnie to gorzej w porównaniu do lcd, który potrafi jaśniej wyświetlać obraz. Przy małym świetle mój s10 świeci wystarczająco dobrze. Bylem ostatnio u znajomych i przy zgaszonym świetle odpaliliśmy demka na ich nowym lcd 46 cali. Pierwsze, co przyszło nam na myśl, to konieczność pokombinowania z parametrami, by tak bardzo nie waliło po oczach. Obraz wyglądał, jakby był mocno przepalony. Średnio mi to wyszło, bo o ile po tym zabiegu oko już się nie męczyło, to i tak plastyczność obrazu daleka była od tego co widzę na plazmie.
Daję głowę, że gdyby sytuacja się powtórzyła w jasny dzień, to efekt subiektywnej oceny obrazu mógłby być odwrotny!
 

kapsell

New member
Bez reklam
Boby7
Sa ludzie ktorzy twierdza ze najlepszy i tak jest crt, mozna i tak.
Postaw sobie w domu (nie sklepie, moze byc wieczorem zeby dac fory plazmie) plazme i lcd wlacz ten sam sygnal w dobrej jakosci gdzie sa sceny z duza iloscia bieli (chmury, czy snieg - i nie pisz tylko ze snieg i tak jest i tak w "przyrodzie" szary, bo akurat wygladam przez okno :) )- i wtedy bedziesz wszystko wiedzial. Uprawianie teorii po prostu nie ma sensu.
A jak jestes zadowolony ze swojej plazmy to najwzniejsze tylko nie tlumacz ludziom myslacym ze biel na lcd i plazmie to w zasadzie to samo...
I jeszcze jedno: skalibrowany LCD nie ma prawa "walic po oczac" to ozywista oczywistosc - jak mawia boss.
 

boby7

Member
Boby7
tylko nie tlumacz ludziom myslacym ze biel na lcd i plazmie to w zasadzie to samo...
Przepraszam, ale nie chce mi się już tłumaczyć tego samego raz jeszcze. Odpadam pod ciężarem Twojej argumentacji :)
Od dziś będę tłumaczył ludziom myślącym, że istnieją dwa rodzaje bieli. Jedna w wersji lcd, a druga w wersji plazmowej. Ta wyświetlana na lcd jest oczywiście lepsza.

PS1: Nie wiem jeszcze jak zakwalifikować biel crt. Tak na oko to lepiej ona wygląda na monitorze PVM-14M4E niż na lcd Sharp LC-37XD1E (stary lcd), ale Samsung 204B i tak bije oba. Na stojącym obok JVC TM-1500E to już w ogóle jest bieda, bo się w boju wypalił. Zmienię jeszcze świetlówki na żarówki i sprawdzę jak to wtedy wypadnie. A co do kalibracji... Gdzieś w firmie stoi jeszcze chyba Barco, ale o ile pamiętam, to on raczej jest mniej jasny od zeszłorocznego śniegu, więc się nie liczy.

PS2: Jak ktoś jeszcze nie skumał, to ta dyskusja nie ma większego sensu :D
 

hojlo1

New member
Bez reklam
boby7 - chyba czegoś nie rozumiesz?

Ustawiasz w LCD biel na maksa (żadna plazma nie da rady) i potem ....rozdajesz okulary z "UV".
Teraz oglądając filmy przyrodnicze z np. Arktyki (itp. = śnieg) masz niezapomniane wrażenia.
Naturalność odbioru = czujesz się jak zdobywca.
(są specjalne modele okularów dla tych, co na biegun się wybierają).
W ten oto sposób każdy jest zadowolony (jest biel i nie szkodzi na oczy). :p:D
 
Do góry