Warto pakować się w dźwięk HD?

Axl2000

New member
Temat kontrowersyjny, bo wiadomo, że warto. Jednakże rozchodzi się o to, iż moje "kino domowe" znajduje się w pokoju co ma 11m2 i raczej prędko się z niego nie wyniesie do dużego pokoju a i głośniki (Magnat Monitor 200 i zestaw do nich) to najniższa sensowna półka, i do tego 5.1 i więcej nie będzie przez najbliższych parę lat.
Czy w takim wypadku warto zmieniać amplituner co mam w sygnaturce na jakiś z HD czy jeśli już uprę się na wymianę to np. na wysoki starszy model SONY z serii QS?
 

Bartos81

Member
Bez reklam
wg mnie warto bo kupisz raz i zostanie ci już na jakiś czas a skąd wiesz czy czasami kiedyś nie będziesz fanem BR

Ja jak kupowałem TV gdzieś w pod koniec 2008r to każdy polecał HDready bo Fullhd i tak nie wykorzystam, teraz praktycznie każdy mówi o FullHD i BR
(tak jak mi wtedy kiki poradził FullHD tak ja mówię kup z dźwiękiem HD)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Axl2000 napisał:
Temat kontrowersyjny, bo wiadomo, że warto. Jednakże rozchodzi się o to, iż moje "kino domowe" znajduje się w pokoju co ma 11m2 i raczej prędko się z niego nie wyniesie do dużego pokoju a i głośniki (Magnat Monitor 200 i zestaw do nich) to najniższa sensowna półka, i do tego 5.1 i więcej nie będzie przez najbliższych parę lat.
Czy w takim wypadku warto zmieniać amplituner co mam w sygnaturce na jakiś z HD czy jeśli już uprę się na wymianę to np. na wysoki starszy model SONY z serii QS?

Z mojego doświadczenia mogę napisać, że częściej się wymienia amplituner niż kolumny (kiedy chcesz zmienić kolumny? :D)

A tak zdroworozsądkowo - jeśli na obecnych kolumnach usłyszysz różnicę, to warto zmienić (chociaż dźwięk HD to tylko z BD i PS3)...
 

Axl2000

New member
BD mam, i filmów na BD mam też naście...stąd pytanie.
Co prawda sprzedaje go (BD) właśnie na allegro, ale mam zamiar kupić nowy.

Inna sprawa, że nie mam możliwości sprawdzić różnicy w dźwięku między DTS a DTS HD itd. i to mnie "boli" najbardziej, bo mam możliwość kupić np. SONY 1070QS w stanie idealnym za 600-650zł, albo kupić Yamaszkę bodaj 465 za 1400zł z dekoderami HD.

Kolumny to ja zmienię za parę lat dopiero...

a co do HD Ready i Full HD to ja zaczynam widzieć różnice mimo, że kiedyś wydawało mi się, że przy 42" nie ma różnicy...a jest i to znaczna :)
 

Axl2000

New member
J-B napisał:
Wielu ludzie na tym forum pisało że słyszy znaczną różnice w dźwięku HD a zwykłym DD

Hmh cóż, to jest pewne, że różnica jest, tak jak między SD, HDR i FHD...ale co z dźwiękiem na tanich kolumnach, raczej nikt tutaj nie ma takich nędznych kolumienek jak ja, więc cały czas się zastanawiam. Szczegolnie ze ta Yamaha tylko jest w zasięgu mojego portfela, bo znalazłem ją w mojej miescinie za 1390zł a ma dekodery Dolby HD i DTS HD
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Axl2000 napisał:
Hmh cóż, to jest pewne, że różnica jest, tak jak między SD, HDR i FHD...ale co z dźwiękiem na tanich kolumnach, raczej nikt tutaj nie ma takich nędznych kolumienek jak ja, więc cały czas się zastanawiam. Szczegolnie ze ta Yamaha tylko jest w zasięgu mojego portfela, bo znalazłem ją w mojej miescinie za 1390zł a ma dekodery Dolby HD i DTS HD

U mnie było łatwiej - kupiłem Yamahe 6060 (vel 661, za 1300PLN), która nie ma dekoderów HD, ale za to ma multi channel przez HDMI po czym połączyłem to z PS3, która ma wszystkie współczesne dekodery dźwięku HD, dzięki czemu mogłem porównać HD z DTS, czy DD (na Dali Ikon 6 + reszta uzupełniona Conceptami). Moge napisać jedno - dźwięk wymiata - jednym słowem: warto.
 

timbot

New member
Bez reklam
proponuje prościutki test, skoro wątpisz w swoje kolumny i warunki odsłuchu - znajdź zwykły film dvd z DTS i puść sobie ścieżkę dzwiękową DD i DTS - jeśli będziesz się wahał czy słyszysz różnicę, to oszczędź sobie kasy i poczekaj aż będziesz miał i na kolumny lepsze
 

Axl2000

New member
timbot napisał:
proponuje prościutki test, skoro wątpisz w swoje kolumny i warunki odsłuchu - znajdź zwykły film dvd z DTS i puść sobie ścieżkę dzwiękową DD i DTS - jeśli będziesz się wahał czy słyszysz różnicę, to oszczędź sobie kasy i poczekaj aż będziesz miał i na kolumny lepsze
Na tych kolumnach różnica między DD5.1 a DTS jest jak dla mnie kolosalna na + dla DTS'u i to nie z powodu tego, że jest głośniejszy. Tylko dźwięk jest klarowny, miły dla ucha...nie taki zamulony jak w DD5.1

Kaszan napisał:
A nie lepiej pomyśleć o lepszych kolumnach? Wtedy polepszysz dźwięk nie tylko materiału HD ale generalnie wszystkich.
Jak mi odpalisz z 2000zł to z miłą chęcią zmienię kolumny ;)))
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
Nie bardzo rozumiem. Nie możesz po prostu przeznaczyć tej kasy z amplitunera na kolumny? za 1500zl da juz sie kupic naprawde dobre fronty (Dali Concept 6) albo niezle 5.0 (QQ 500)
 

Axl2000

New member
Kaszan napisał:
Nie bardzo rozumiem. Nie możesz po prostu przeznaczyć tej kasy z amplitunera na kolumny? za 1500zl da juz sie kupic naprawde dobre fronty (Dali Concept 6) albo niezle 5.0 (QQ 500)

No nie bardzo mi się uśmiecha teraz zmiana nowych w sumie, bo rocznych, głośników. Szczególnie ze w pokoju mogę sobie pozwolić tylko na podstawkowe a nie na kolumny podłogowe.
Teraz w grę nie wchodzi zmiana głośników, tylko amplitunera.
Dodatkowo mój pokój ma 11m2.
 

Kaszan

New member
Oczywiście jest to Twój wybór. Ja tylko odnosze się do wątku głównego tego tematu, czyli pytania czy warto pakować się w dźwięk HD. Moim zdaniem, jeśli ten dźwięk HD miałby grać z tych kolumn to nie warto. Róźnica będzie niewielka. Kupiłbym te Yamahę tylko wtedy gdy w zamierzeniu miałbym wymianę kolumn za jakis czas. No i nie kupowałbym jej z Audioświata (link z allegro)- swego czasu gdy kompletowałem sprzęt dla siebie, był to chyba najdroższy sklep jaki znalazłem w sieci.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Axl2000 napisał:
Na tych kolumnach różnica między DD5.1 a DTS jest jak dla mnie kolosalna na + dla DTS'u i to nie z powodu tego, że jest głośniejszy. Tylko dźwięk jest klarowny, miły dla ucha...nie taki zamulony jak w DD5.1

pakuj sie w HD ! roznica miedzy starymi a nowymi formatami jest znaczna, chociaz niektorzy jej nie slysza, nawet na zestawie kolumn za kilka tysiecy...
 
Do góry