warto miniDV zamienić na HD w komórce?

profesorekzsl

New member
Witam!
Od lat użytkuję kamerę SONY MV900 miniDV. Generalnie jestem zadowolony choć bywa że taśma jest uszkodzono niwecząc jakość filmu. Wkrótce żona będzie przedłużać umowę i wybierać aparat telefoniczny i tutaj narodził się pomysł...Otóż samsung wave to aparat który ma funkcję nagrywania filmu w rozdzielczości HD. Sample wyglądają zachęcająco. Czy warto zainteresować się tego typu rozwiązaniem? CZy jakość będzie lepsza? Poprostu pomyślałem że przy jednej okazji będę miał nowy kom i kamerę HD i wygodę obsługi jednak.
Co sądzicie?
 

aztec

New member
Pomyśl. Komórka nagrywająca przyzwoitej jakości materiał HD. ;-\
Może za 5-7 lat.
Pozdrawiam
AntresolkaProfesorkaNerwosolka :)
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
Mam podobne dylematy i z moich analiz wynika, że:
- komórka nie zastąpi kamery
- niektóre komórki mają b. przyzwoity poziom filmów HD (zwłaszcza iPhone4)
- można też robić film hd za pomocą tanich aparatów foto (Sony HX5, Pansonic Lumix TZ10)

nt. możliwości Wave'a nie wypowiem się, ale napewno nie jest on "zamiast" ale "obok" kamery/aparatu foto.
 

aztec

New member
Mam podobne dylematy i z moich analiz wynika, że:
- komórka nie zastąpi kamery
- niektóre komórki mają b. przyzwoity poziom filmów HD (zwłaszcza iPhone4)
- można też robić film hd za pomocą tanich aparatów foto (Sony HX5, Pansonic Lumix TZ10)

nt. możliwości Wave'a nie wypowiem się, ale napewno nie jest on "zamiast" ale "obok" kamery/aparatu foto.
- right
- zgadza się, ale iPhone 4 32GB kosztuje 3500-4000 czyli tyle ile wiodące kamery na rynku (panas xx700)
- i być może tu jest pies pogrzebany, ale przyzwoity aparat też swoje kosztuje... więc w przyrodzie nic nie ginie
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam!
Od lat użytkuję kamerę SONY MV900 miniDV. Generalnie jestem zadowolony choć bywa że taśma jest uszkodzono niwecząc jakość filmu. Wkrótce żona będzie przedłużać umowę i wybierać aparat telefoniczny i tutaj narodził się pomysł...Otóż samsung wave to aparat który ma funkcję nagrywania filmu w rozdzielczości HD.?

Zależy do czego i zależy kiedy. Na wesele syna nie zbierałbym jej. Na wycieczxke do Japonii jednak chyba kamera.
Ale, jak jedziecie do lasu na polanę. Całą paczką. Po kilku drinkach, córka wspólnika wskakuje na stół, rozbiera się do goła. To wtedy ten Samsung jest jak znalazł.

Ile moze być śmiechu, przy wspólnym z nia ogladaniu tego filmu w bardziej miastowych warunkach.
 
Do góry