Warto kupić ???

mako1993

New member
Witam interesuje mnie model samsunga UE40EH5300 warto go kupić ??? ma to co potrzebuje full hd,40 cali,100hz Clear Motion Rate,dekoder MPEG-4,odtwarza prawie wszystkie jak nie wszystkie ;) formaty video i można oczywiscie ogladac z pendrivea filmy na czym zależy mi bardzo;) jednak odstraszył mnie filmik na youtubie o tak zwanym problemie blue ghosting;/moje pytanie brzmi czy rzeczywiście ten problem wystepuje w kazdym tv tego modelu i czy ten telewizor ma dobra jakość obrazu ? A może macie jakieś inne propozycje które spełniają wyżej wymienione parametry.Mój budżet na telewizor wynosi 1900zl.Z góry dziekuje i proszę o szybka odpowiedz
 

deywies

New member
Bez reklam
No ale jeżeli priorytetem jest odtwarzacz USB to w te TV bym się nie pchał.
Chyba ze dopuszczasz możliwość dokupienia sobie czegoś zewnetrznego, to jak najbardziej.
 

mako1993

New member
kiki dzieki za propozycje ;) ale nadal nie otrzymałem odpowiedzi na temat tego problemu blue ghosting ;/ był ten temat poruszany u was na forum ale nic z tego nie wynika czy kazdy tv tak ma czy tylko ten jeden facet trafil na felerny model
 

tdx

New member
Bez reklam
To wystepowalo tylko w 1 rodzaju matrycy. Wiec nie ma za bardzo czym sie przejmowac na testowalem na matrycach samsunga i tego problemu nie ma.

Wysłane z mojego GT-I9100
 

mako1993

New member
deywies czyli co nie sprawdza sie to odtwarzanie przez usb ;/ narazie wlasnie nic nie bede dokupywał i dlatego chcialem sobie ogladac z pendrivea
 

mako1993

New member
noi wlasnie o takie odpowiedzi mi chodzilo ;) dzieki wielkie ;) pojade dzisiaj do media markt i zobacze jeszcze jak z obrazem ;d z opini krążących po necie jest ładna jakość obrazu tylko trzeba się pobawić w ustawieniach ;)
 

mako1993

New member
jeszcze takie małe pytanko skad moge sciagnac jakis trailer full hd najlepiej filmu akcji>>??>> chcialem wrzucic go na pendrive i sprawdzic w sklepie bo podobno lwasnie ten tv samsung nie wyrabia jak jest szybka akcja i zostawia ta niebieska poswiate.Wiem ze to byl jednorazowy problem ale wole sprawdzic przed kupnem niz pozniej bawic sie w oddawanie tv
 

mako1993

New member
zastanawiam sie jeszcze nad modelem lg 42LS5600 co sądzicie ?? lepsza jakość obrazu od UE40EH5300 wgl czy ten LG jest lepszy pod względem oglądania filmów full hd przez usb i zwykłej telewizji analogowej
 

kormoranmen

New member
Witam serdecznie,

też miałem problem z zakupem telewizora, miałem na ten cel ok. 1800 zł. Najpierw wypatrzyłem na promocji w dużym hipermarkecie w cenie 1850 zł. Zdecydowany pojechałem po niego, ale jak sie okazało już go na magazynie nie mieli. Następnego dnia miałem zamówić przez internet ale usłyszałem o promocji bez vat w MM, telewizor kupiony 22 października za cenę ok. 1750 zł.

Podłączony jest do anteny naziemnej (okolice Krakowa, chyba 21 programów), DVD, dekodera sat (Ariva 100E). Po przeskanowaniu programów cyfrowych byłem pozytywnie zaskoczony. Jedynka i Dwójka (te w HD) bardzo ładne, wydawało mi się tylko że kolory są nieco za mocne. Trochę pobawiłem się ustawieniami i wyglądało to od razu lepiej.

Obraz z dekodera oceniłbym na 5. Wiadomo programy HD wyglądają dużo ładniej niż SD, ale te ostatnie nie wyglądają jakoś tragicznie. Na prawdę można spokojnie oglądać.

AllShare również elegancko się sprawuje (po instalacji na komputerze i udostępnieniu zasobów). Filmy i seriale w HD na prawdę bardzo ładnie wyglądają. Napisy pierwsze lepsze ściągnięte i dopasowane przez Napi Projekt poprawnie wyświetlają się na telewizorze. Wyjście optyczne (po przestawieniu w opcjach na wyjście Dolby Digital) również działa przesyłając dźwięk DD.

Internet - po podłączeniu do sieci lokalnej od razu poprawnie się skonfigurował, pobrał aktualizację oprogramowania. Obejrzałem już kilka filmów, seriali i innych produkcji dostępnych za pomocą IPLA, tvn.player czy vod.tvp.pl, filmów z Youtuba czy stacji radiowych z Tuby. Jak gdzieś czytałem jedynym mankamentem lub inaczej dobrym udogodnieniem była by możliwość wygaszenia ekranu przy słuchaniu radia.

Co do niebieskich poświat - również przeczytałem że występują, później doczytałem że widoczne jest to głównie przy podłączeniu konsol do gier - ja takowych nie używam i raczej nie będę nigdy ich podłączał. Powiem krótko - przez ponad tydzień nie zaobserwowałem żadnej takiej poświaty. Dodam, że na razie nie sprawdzałem jaka jest tam matryca (nie widzę nigdzie naklejek na nim ;-) a do menu serwisowego na razie nie wchodzę).

Podsumowując - za takie pieniążki telewizor ma wszystko to co potrzebowałem, obraz po drobnych korektach jest bardzo ładny, dźwięk - po przestawieniu na tryb filmu lub muzyki też jest nie najgorszy (jak potrzebuję lepszej jakości włączam amplituner), funkcje internetowe sprawują się bardzo dobrze. Ogólnie rzecz mówiąc mogę polecić ten telewizor wszystkim niezdecydowanym.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry