Warto dopłacić do takich LCD ?

maxloo

New member
Witam wszystkichZastanawiam się nad nowym TV do domu. Obecnie używaliśmy starego 21' "pudełko" i trochę rodzinnego Samsunga LE32C650, z którego jesteśmy zadowoleni i byśmy mogli kupić podobny.

Nie potrzebujemy technologii 3D, ani surfowania po internecie, więc zastanawiamy się na modelami z grupy bez smarta:

- Samsung UE39F5000 (1645zł)
- LG 39LN5400 (1699)

Czy te modele będą tak samo dobre (jakoś obrazu, brak klatkowania, szybkie menu i szybko zmieniające się kanały TV jak drożsi bracia:

LG 39LN575S (1999zł)
Samsung UE39F5300 (1934zł)
Samsung UE39F5500 (2100zł)

Czy warto dopłacić ?

W skrócie to najważniejsze jest:
- dobry obraz na pokojowej DVB-T
- odświeżanie (brak klatkowania)
- w miarę szybkie menu, szybka zmiana kanałów
 

maxloo

New member
Lepszą ? Można konkretniej ?
Samsung na stronie nie podaje żadnych różnice w obrazie między modelami 000, 300 i 500 w serii UE39F5xxx. Dla mnie te TV mają "chyba" te same procesory, oprogramowanie - a różnice są w dodatkach takich jak smart, wi-fi nie wpływających na jakoś obrazu.
Jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi ? :roll:

Poważnie zastanawiam się, czy jeśli nie będę korzystał z internetu to czy warto dopłacać 300zł do modelu f5300, czy nawet te 450zł do modelu 5500, który ma tylko w cenie 100zł dorzucone WI-FI ?

Czy odczuje na jakości obrazu z DVB-T, DVIX jeśli wezme niższy model z ww ? Czy menu, zmiana kanałów będzie wolniej działało ?

edit
Przejrzałem jeszcze raz modele LG 39LN5400 (1699) i LG 39LN575S (1999zł)
I tutaj na korzyść droższego coś przemawia: panel IPS (dobre kąty widzenia i lepsze kolory), Resolution Upscaler (poprawa rozdzielczości słabego materiału).

Pytanie czy te funkcje dają coś ? Czy nie zobaczę żadnej różnicy w obrazie między LG 39LN575S, które ma te funkcje a Samsung UE39F500, który ich nie ma ? Czy to tylko zwykły marketing ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz obraz bardziej klarowny.
Podobnie działa jak przyśpieszenie w samochodzie. Możesz jeździć i masz 14 s do "stówki", a możesz 8s - co wybierasz ?
 

slaweczko129

New member
witam rowniez mam taki problem, szukam tv bez internetu. Bedzie słuzył tylko do dvbt oraz filmów w hd z laptopa w kinie domowym. Co wybrac z 39cali i led:
- Samsung UE39F5000
- LG 39LN5400
- SHARP LED LC-39LD145V
- Philips 39PFL3807
ktos mi polecal samsung f5300 ale czym sie konkretnie równi od f5000?
ktopry z tych tv byłby najlepszym rozwiazaniem.
 

slaweczko129

New member
Jakos sharp mnie najbardziej przekonuje do siebie a tez jest tani wiec pewnie jego kupie, absolutnie nie interesuja mnie odtwarzanie filmów z usb i 3d oraz jakies smart tv, wiec chyba nie ma co przepłacac za opcje co mi sa zbedne
 
Do góry