Warner Bros porzuca HD-DVD

Paweł U.

New member
Czyżby koniec HD-DVD?

In response to consumer demand, Warner Bros. Entertainment will release its high-definition DVD titles exclusively in the Blu-ray disc format beginning later this year, it was announced today by Barry Meyer, Chairman & CEO, Warner Bros. and Kevin Tsujihara, President, Warner Bros. Home Entertainment Group.

"Warner Bros.' move to exclusively release in the Blu-ray disc format is a strategic decision focused on the long term and the most direct way to give consumers what they want," said Meyer. "The window of opportunity for high-definition DVD could be missed if format confusion continues to linger. We believe that exclusively distributing in Blu-ray will further the potential for mass market success and ultimately benefit retailers, producers, and most importantly, consumers."

Warner Home Video will continue to release its titles in standard DVD format and Blu-ray. After a short window following their standard DVD and Blu-ray releases, all new titles will continue to be released in HD DVD until the end of May 2008.

"Warner Bros. has produced in both high-definition formats in an effort to provide consumer choice, foster mainstream adoption and drive down hardware prices," said Jeff Bewkes, President and Chief Executive Officer, Time Warner Inc., the parent company of Warner Bros. Entertainment. "Today's decision by Warner Bros. to distribute in a single format comes at the right time and is the best decision both for consumers and Time Warner."

"A two-format landscape has led to consumer confusion and indifference toward high definition, which has kept the technology from reaching mass adoption and becoming the important revenue stream that it can be for the industry," said Tsujihara. "Consumers have clearly chosen Blu-ray, and we believe that recognizing this preference is the right step in making this great home entertainment experience accessible to the widest possible audience. Warner Bros. has worked very closely with the Toshiba Corporation in promoting high definition media and we have enormous respect for their efforts. We look forward to working with them on other projects in the future.

Odpowiedź Toshiby:


Toshiba is quite surprised by Warner Bros.' decision to abandon HD DVD in favor of Blu-ray, despite the fact that there are various contracts in place between our companies concerning the support of HD DVD. As central members of the DVD Forum, we have long maintained a close partnership with Warner Bros. We worked closely together to help standardize the first-generation DVD format as well as to define and shape HD DVD as its next-generation successor.

We were particularly disappointed that this decision was made in spite of the significant momentum HD DVD has gained in the US market as well as other regions in 2007. HD DVD players and PCs have outsold Blu-ray in the US market in 2007.

We will assess the potential impact of this announcement with the other HD DVD partner companies and evaluate potential next steps. We remain firm in our belief that HD DVD is the format best suited to the wants and needs of the consumer.

Źródło: www.xbox-scene.com
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wreszcie jest jakiś kierunek :D - tym bardziej że inne firmy też przechodzą lub deklarują przejscie na stronę bluraya / a trzeba przypomnieć że niebieski laser to technologia myśli polskiej/ .
 

kber81

New member
Za Warner'em poszło ostatnie studio - New Line. Wszystkie karty są już rozdane i na dzisiejszy (a raczej od czerwca) Blu Ray ma 75% Hollywood. Przepuszczam, że wkrótce rozpocznie się efekt domina i wielkie sieci sklepów w USA wycofają się z HD-DVD (Walmart etc.). To koniec i Toshiba musi się wycofać. Jeśli nie teraz to wkrótce akcjonariusze nie pozostawią wyboru. Im szybciej zrezygnują tym mniej stracą. Lepiej niech zaczną robić odtwarzacze Blu-Ray. Sony wiedziało co robi jak zaimplantowało BR w PS3. W lipcu szacowałem, że do końca roku uda się sprzedać 7 milionów PS3. Pomyliłem się. Na dzień dzisiejszy jest niemal 9 milionów konsol w domach. Sukces.

Sytuację trafnie ocenił analityk Richard Greenfield z firmy Pali Research

"We expect HD DVD to 'die' a quick death"
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
A ja i tak poczekam na combo samsunga. Bo tak szybko to nie umrze. Będzie konało ale wolnu :) Trochę szkoda, bo co konkurencja to konkurencja.

Autorus
 

rosi

New member
No bez przesady z tą konkurencją. Dwa niekompatybilne formaty, które nie są ze sobą zgodne wprowadzały jedynie więcej zamieszania i spowolnienie rozpowszechniania się formatu HD niż pożytku. Przecież teraz wszyscy którzy kupili odtwarzacz HD-DVD będą musieli go schować i czeka ich kolejny wydatek z nowym napędem Bluray.
 

autorus

New member
Nie przesadzajmy z tymi cenami blu ray :) Dopóki toshiba nie zaczęła obniżać cen to faktycznie były kosmiczne, ale teraz to już naprawdę niewielki wydatek. Niestety nie można tego powiedzieć o filmach. Czemu te blu ray są takie drogie?

Autorus

rosi napisał:
No bez przesady z tą konkurencją. Dwa niekompatybilne formaty, które nie są ze sobą zgodne wprowadzały jedynie więcej zamieszania i spowolnienie rozpowszechniania się formatu HD niż pożytku. Przecież teraz wszyscy którzy kupili odtwarzacz HD-DVD będą musieli go schować i czeka ich kolejny wydatek z nowym napędem Bluray.
 

darek_k

New member
Widac SONY ma świetny PR że wszyscy cieszą się że BR będzie standartem , ale niezapominajcie że jeżeli SONY będzie monopolista to ceny wszystkich elementów będą kosmiczne , czy myslicie że SONY jak już wygra wojne to bedzie obniżać ceny , bo raczej widząc ich polityke w zakresie telewizorów PS3 nawet płyt muzycznych i gier że ceny ma kosmiczne.
Tak więc reasumując mimo że SONY jest najdroższe to wszsyscy pokazuja tabele i cieszą sie że wygra nawet pomimo braku PIP'u w filmach czyli oznacza to że nie jest najbardziej zaawansowane.
Przejżyjcie na oczy jeżeli standard byłby najlepszy to mogę zrozumieć ale w tym wypadku to chyba profesjonalizm SONY manipulowania ludźmi.
 

Holt_

New member
Bez reklam
darek_k napisał:
Widac SONY ma świetny PR że wszyscy cieszą się że BR będzie standartem


bzdura. Zadowolenie płynie tylko stąd, że standart będzie JEDEN.

darek_k napisał:
ale niezapominajcie że jeżeli SONY będzie monopolista to ceny wszystkich elementów będą kosmiczne

mhm...a w przypadku monopolu Toshiby ceny byłyby jak za zapałki.

darek_k napisał:
, czy myslicie że SONY jak już wygra wojne to bedzie obniżać ceny


ale co ci po obniżaniu cen za filmy skoro musisz mieć DWA odtwarzacze????

darek_k napisał:
Przejżyjcie na oczy

spróbuję p-r-z-e-j-r-z-e-ć

darek_k napisał:
jeżeli standard byłby najlepszy to mogę zrozumieć ale w tym wypadku to chyba profesjonalizm SONY manipulowania ludźmi.


a na czym wg Ciebie polega ta wielka przewaga HD-DVD?????
 

darek_k

New member
Holt_ napisał:
bzdura. Zadowolenie płynie tylko stąd, że standart będzie JEDEN.
TAK ja tez jestem za jednym standartem ale dlaczego droższym
Playery BR są droższe od HDDVD


Holt_ napisał:
mhm...a w przypadku monopolu Toshiby ceny byłyby jak za zapałki.
Porównaj ceny lcd Toshiba - SONY np: posortuj na allegro po cenie i u góry listy najdroższe będą lcd SONY a jak poczytasz to na obu forach każdy wie że cena lcd SONY nie idzie w parze z ich jakością obrazu w porównaniu z Sharp, Toshiba, Philips.

Holt_ napisał:
ale co ci po obniżaniu cen za filmy skoro musisz mieć DWA odtwarzacze????
dwu formatowe sa już za 299$ ale masz racje chodzi mi o to aby filmy były tańsze przy takiej samej jaości
Ceny playerow HDDVD są o połowę niższe.

The cost of HD players at Wal-Mart:
  • Blu-ray at Wal-Mart: Sony ($488), Phillips ($498) and Samsung ($448 and very limited; not in all stores)
  • HD DVD players at Wal-Mart: Toshiba ($198) and RCA ($298)
http://bigtech.blogs.fortune.cnn.co...wal-mart-offers-toshiba-player-for-under-200/


Holt_ napisał:
spróbuję p-r-z-e-j-r-z-e-ć
Po prostu postaraj sie być obiektywny


Holt_ napisał:
a na czym wg Ciebie polega ta wielka przewaga HD-DVD?????
Jeżeli przyjmiemy że jakościowo i technicznie filmy moga byc takie same to np:
za HDDVD mnie akurat przekonuja dwa elementy

1) Brak regionów , mogę kupic na amazonie lub gdziekolwiek indziej i nie musze sie martwić że po odberaniu nie odtworze na playerze

2) Mozliwość interaktywności czyli:
-PIP,
-networking ,
-komentarzy zagnieżdzonych
W filmie możesz oglądać film z podglądem tego filmu bez efektów w okienku, lub z komentarzem w ) przez producentów, dodatkowo w trakcie filmu możesz połaczyć sie z internetem i pobrać dodatkowe materiały i informacje.
Natomiast playery BluRay w sprzedaży wspierają format 1.0 bez tych dodatków , nowe playery z standaretem 1.1 dopiero będą najlepiej oczywiście mają się konsole PS3 które będa mogły byc uaktualnione ale co z tymi ktorzy kupili już stacjonarne playery BluRay, no coż SONY takimi rzeczami sie nie przejmuje wszak liczy sie zysk.

Dzisiaj dodatkowo wyjasniło się że Warner otrzymał od "chłopaków" Blu-Ray (BDA) 500 milionów za przejście na ich stronę, mam nadzieje że Ci którzy tak krzyczeli że microsoft przekupił Uniwersal za przejście do obozu HDDVD teraz będa mówili o przekupstwie SONY na rzecz Warnera, ale ...nie tak nie będzie ponieważ Ci którzy maja PS3 to są fanboje SONY i nie będą pluli na siebie są skazani na technologie BR i jak sony będzie pluło na wszsytkich to oni będą mówili że to deszcz. Taki juz jest ten swiat

Powód przejścia Warnera za 500 mln
http://www.engadgethd.com/2008/01/04/the-real-reason-why-warner-went-blu/
http://formatwarcentral.com/index.php/2008/01/04/warner-swayed-by-500-million-from-the-bda/





 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
darek_k napisał:
TAK ja tez jestem za jednym standartem ale dlaczego droższym
Playery BR są droższe od HDDVD

nie ma najmniejszego sensu takie porównywanie w okresie wojny technologicznej, kiedy dumping jest na porządku dziennym i nocnym.




darek_k napisał:
1) Brak regionów , mogę kupic na amazonie lub gdziekolwiek indziej i nie musze sie martwić że po odberaniu nie odtworze na playerze


coraz więcej Bd będzie Region Free, Disney ostatnio to zapowiedział.

darek_k napisał:
2) Mozliwość interaktywności czyli:
-PIP,
-networking ,
-komentarzy zagnieżdzonych
W filmie możesz oglądać film z podglądem tego filmu bez efektów w okienku, lub z komentarzem w ) przez producentów, dodatkowo w trakcie filmu możesz połaczyć sie z internetem i pobrać dodatkowe materiały i informacje.

i to ma być atrakcja?????

Szkoda że jeszcze śmieci nie wyrzucasz w trakcie filmu.

Ja akurat już taki dziwny jestem, że w trakcie oglądania filmu oglądam film. Dodatki potem. A tych akurat na płytach BD zmieści się ciut więcej.......
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
kber81 napisał:
Wszystkie karty są już rozdane i na dzisiejszy Blu Ray ma 75% Hollywood. Przepuszczam, że wkrótce rozpocznie się efekt domina i wielkie sieci sklepów w USA wycofają się z HD-DVD (Walmart etc.). To koniec i Toshiba musi się wycofać. Jeśli nie teraz to wkrótce akcjonariusze nie pozostawią wyboru. Im szybciej zrezygnują tym mniej stracą (...)
Sytuację trafnie ocenił analityk Richard Greenfield z firmy Pali Research
"We expect HD DVD to 'die' a quick death"
W takim razie skoro dni HD-DVD sa policzone, to może ktoś tanio mi odsprzeda odtwarzacz EP-35 (może być używany) ?
Oferty proszę na PM (czyli po naszemu PW)... :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Holt_ napisał:
nie ma najmniejszego sensu takie porównywanie w okresie wojny technologicznej, kiedy dumping jest na porządku dziennym i nocnym.
Otóż to. Swój pierwszy odtwarzacz DVD kupiłem za 1699 złotych. I nie był to topowy model a cena była atrakcyjna wtedy.
Holt_ napisał:
coraz więcej Bd będzie Region Free, Disney ostatnio to zapowiedział.
Jedne wytwórnie uwalniają regiony na Blu-ray'u inne wydają tylko na BR dlatego własnie, że są te regiony.
Holt_ napisał:
i to ma być atrakcja?????

Szkoda że jeszcze śmieci nie wyrzucasz w trakcie filmu.

Ja akurat już taki dziwny jestem, że w trakcie oglądania filmu oglądam film. Dodatki potem. A tych akurat na płytach BD zmieści się ciut więcej.......
Ja to chyba dziwniejszy bo mnie dodatki na płycie wszelakie po prostu totalnie zwisają.
 

lbk

New member
darek_k napisał:
2) Mozliwość interaktywności czyli:
-PIP,
-networking ,
-komentarzy zagnieżdzonych
Wszystko ładnie, tylko po co? z doświadczenia wiem, że z takich bzdetów i tak bym nie korzystał. Znaczna większość pewnie też nie.

darek_k napisał:
Natomiast playery BluRay w sprzedaży wspierają format 1.0 bez tych dodatków , nowe playery z standaretem 1.1 dopiero będą najlepiej oczywiście mają się konsole PS3 które będa mogły byc uaktualnione ale co z tymi ktorzy kupili już stacjonarne playery BluRay, no coż SONY takimi rzeczami sie nie przejmuje wszak liczy sie zysk.
Kupią sobie za 2 lata nowy. W czym problem. Istotne, żeby filmy się odtwarzały. Ja pierwszy odtwarzacz DVD kupiłem na raty za 2299 (tak się składa, że Sony) a gdy ceny spadły i pojawiły się bardziej rozbudowane modele, wymieniłem go na Panasonica, którego następnie zastąpiłem Onkyo. Normalna kolej rzeczy w szybko rozwijającej się dziedzinie. Standard HDMI też ma różne wersje - jakoś nie płaczesz (chyba) z tego powodu. A zysk liczy się dla każdego. Microshit i Toshiba działają charytatywnie, tak?

darek_k napisał:
...nie tak nie będzie ponieważ Ci którzy maja PS3 to są fanboje SONY i nie będą pluli na siebie są skazani na technologie BR i jak sony będzie pluło na wszsytkich to oni będą mówili że to deszcz. Taki juz jest ten swiat

LOL. Chyba Cie troszkę poniosło. To, że mam PS3 nie oznacza żadnego fanboystwa a jedynie to, że był to świadomy wybór konsoli z możliwością odtwarzania filmów, który automatycznie skierował mnie do zwolenników/użytkowników BR. Tak na prawdę istotne jest, aby został jeden format (mniejsza o to który) i aby na naszym rynku coś w końcu się ruszyło, bo na razie jest dramat.
 
Do góry