Wadliwa matryca w 46HX750

mario.79

New member
Witam. Posiadam tv KDL-46HX750 i mam pewien problem. Po lewej stronie ok 10-12 cm od krawędzi na jasnym tle, gładkim tle (błękit nieba, woda morska, trawa na boisku) pojawia się cień z góry na dół ekranu. Poza tym obraz jest ładny (cienie po rogach ale to chyba specyfika LED krawędziowego). Dzwoniłem do serwisu i chcieli mi wymienić matrycę (przyjechali rozebrali tv ale nie taką przywieźli więc nie założyli nowej). Skręcili ponownie i pojechali z obietnicą że przyjadą po świętach. Od następnego dnia po ich wizycie cień na matrycy zniknął (tak jakby rozkręcenie i skręcenie od nowa tv pomogło). I teraz nie wiem czy wymieniać tą matrycę czy dać sobie spokój bo może być gorzej. Co mi radzicie ?
 

qwerty44

New member
Trochę mało przecyzyjnie określiłeś co to znaczy "cień" po lewej stronie ekranu ? Ale sądząc po stwierdzeniu: "cienie w rogach" to masz chyba na myśli tzw. clouding czyli nierównomierne podświetlenie matrycy (przypadłość 99 % TV LED).
Jeśli po wizycie serwisu (rozkręceniu i skręceniu tv) wada ustąpiła (znacząco zmniejszyła się) proponuję na razie wstrzymać się z wymianą matrycy i obserwować TV.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
wklej na imageshack.us i daj tutaj link.

PS : Jeśli jest teraz ok to nie wymieniaj, bo możesz pogorszyć, a gwarancję jeszcze trochę masz :p
 
Do góry