w905a - zle spasowana ramka

kozlos

Member

Karpaj

New member
Bez reklam
W sumie mam coś podobnego. Widać tylko jak się podejdzie do tv na 0.5m. Tam po prostu nie było gdzie śrub użyć, stąd pewnie czasem tak ramki odstają.
Jeśli Ci to przeszkadza (bo piszesz że Ci mocniej tam świeci, u mnie widać jedynie podświetlenie), to reklamuj. Przy tej wielkości masz chyba DTD.
 

kozlos

Member
Zauwazylem ze ramka na dole, lewa strona od srodka (logo) jest jakby zle spasowana. Ramka w calosci odchodzi od matrycy pod wplywem nacisku (bardzo delikatnego), a w wyzej wykazanych dwoch miejscach dzieje sie tak bez nacisku.

W TV to widac tez tylko stojac nad tv, jednak ramka ewidentnie odchodzi-jest wypukla, nie trzyma sie matrycy/szkla po tej stronie.

Z pozycji mojej sofy (miejsca ogladania) kompletnie tego nie widac, jednak dajac tak duze pieniazki (dla mnie) za tv oczekuje, wymagam poprawnego wykonania i dzialania sprzetu.

Czy myslisz, ze nie powinni robic problemu z naprawa/wymiana tv? Boje sie, ze zostane na ponad miesiac bez tv.

Komu zglaszac reklamacje? Bezposrednio do sony czy do sprzedawcy- Media Markt?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Czy myslisz, ze nie powinni robic problemu z naprawa/wymiana tv? Boje sie, ze zostane na ponad miesiac bez tv.

Komu zglaszac reklamacje? Bezposrednio do sony czy do sprzedawcy- Media Markt?

Jak nie wziąłeś od nich rozszerzonej gwarancji to tak może się stać. Oddać możesz i tu i tu, ale zazwyczaj serwis oddaje szybciej - mniej pośredników.
 

SDman

Banned

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie , czy to widać na ekranie?
I czy to przeszkadza przy oglądaniu ?
 

kozlos

Member
Dopiero teraz to dostrzeglem na zdjeciu, pi waszych uwagach.

Musze sprawdzic jak bardzo jest to widoczne przy ogladaniu tv


I co to jest "wybuch karla"? :)czy to podlega gwarancji?
 

kozlos

Member
Teraz lapie:)

Z tego co wyliczylem mam jeszxze prawo zwrotu tv do mm (nie minelo 14 dni od daty zakupu) czy warto isc ta droga? Zadac zwrotu kasy, albo wymiany na produkt pelnosprawny?
 

SDman

Banned
Teraz lapie:)

Z tego co wyliczylem mam jeszxze prawo zwrotu tv do mm (nie minelo 14 dni od daty zakupu) czy warto isc ta droga? Zadac zwrotu kasy, albo wymiany na produkt pelnosprawny?

Absolutnie tak !
Te odchylenia na ramce może są odpowiedzialne za clouding -ogólnie widać,
że Pan "xing xiong" do tego egzemplarza się nie przyłożył.

Pozdr.
 

kozlos

Member
Witam

Otoz bylem dzis w media markt. Wymienilem TV w miare bez problemow. Zostalem jednak uprzedzony, ze w tych modelach to calkiem "normalne" i .... i chyba to prawda.

W nowym (wymienionym tv) ramka odstaje takze w dolnej czesci, ale po prawej stronie od logo. Troszke chyba mniej, ale na wiekszej dlugosci. Rzeczywiscie widac to tylko pod odpowiednim katem i z dosc bliskiej odleglosci, jednak bardzo mnie to irytuje. 7500zl to dosc sporo jak dla mnie i ciezko mi zaakceptowac taka jakosc wykonania.

czy rzeczywiscie to moze byc "normalne" w przypadku tych tv? * w sklepie tlumaczyli mi, ze to to, to tamto, to aluminiowa ramka itp etc.


Fakt, nie widac tego przy korzystaniu z tv, a dopiero pod odpowiednim katem w bliskiej odleglosci. Ramka sie dosc mocno ugina w tym miejscu i przy nacisku czuc ze matryca (szklo) delikatnie od niej odchodiz

nie wiem co robic, dzis minal juz termin zwrotu/wymiany tv w MM, wiec na kolejny juz nie wymienie. Pozostaje mi tylko gwarancja, ale jak znow mi wymienia na to samo? Trace sily, nie spodziewalem sie, ze tv za tyle kasy moze sprawiac takie klopoty:/

Karpaj, jak to u Ciebie wyglada? I co o tym myslisz?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie widzę - nie tworzy cloudingu (choć u mnie to full led, u Ciebie na krawędziówce niestety może powodać) - nie przeszkadza. Mebel meblem, ale tv się kupuje dla jakości obrazu. Zwłaszcza że w recenzjach za jakość wykonania akurat był trochę mój model zjechany - plastik fantastik ramka w tv za 18tyś zł to było śmieszne :D

Sprawdź dokładnie czy ten nowy nie sprawia jakiś kłopotów jeśli chodzi o jakość obrazu. Jeśli nic - ja bym zostawił i pod koniec gwarancji spróbował do serwisu - a nuż wymienią na nowy model :D. Jeśli powoduje to jakieś prześwity - oddał bym do serwisu i tak, do bólu. O ile wytrzymasz bez tv, bo na 100% będą go trzymać tyle czasu ile mogą zgodnie z prawem.
 

SDman

Banned
...jednak bardzo mnie to irytuje. 7500zl to dosc sporo jak dla mnie i ciezko mi zaakceptowac taka jakosc wykonania.

czy rzeczywiscie to moze byc "normalne" w przypadku tych tv? * w sklepie tlumaczyli mi, ze to to, to tamto, to aluminiowa ramka itp etc.

Witam,
przytoczę Ci rozmowę w jednym z salonów z SC w telegraficznym skrócie:
"Tylko w SC mają najlepiej wykonane TV Sony, sprzedawane w marketach mogą się różnić"
Może tędy droga udaj się do SC i tam wykonaj obdukcję w końcu to nie 750, a 7500.

Pozdr.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Witam,
przytoczę Ci rozmowę w jednym z salonów z SC w telegraficznym skrócie:
"Tylko w SC mają najlepiej wykonane TV Sony, sprzedawane w marketach mogą się różnić"
Może tędy droga udaj się do SC i tam wykonaj obdukcję w końcu to nie 750, a 7500.

Pozdr.

Dostają ten sam sprzęt co inni, ale muszą kłamać żeby klientów do siebie przyciągnąć?
PS "te ich najlepiej" wykonane Soniacze coś chyba nie do końca wychodzą, bo oglądając HX920 55" w SC miał on prześwity przy ramce z podświetlenia tylnego :D
 

SDman

Banned
Dostają ten sam sprzęt co inni, ale muszą kłamać żeby klientów do siebie przyciągnąć?
PS "te ich najlepiej" wykonane Soniacze coś chyba nie do końca wychodzą, bo oglądając HX920 55" w SC miał on prześwity przy ramce z podświetlenia tylnego :D

Witam,
też mi się tak wydaje,powiem więcej nawet wciskali kit, że maja inne podzespoły :blagam:.
No ale zobaczyć można -spory wydatek i należy się jakość.

Pozdr.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No w tym przypadku jak najbardziej - skoro konkurencja już nie odbiega jakościowo to rywalizacja na jakość wykonania też ma znaczenie :p

PS : Tak zupełnie obiektywnie, jak dla mnie to chyba Panasonic ma najlepiej wykonane modele na rynku. Dobra fabryka? Czy po prostu nie oszczędzają :D
Poza plexi w WT60 w podstawie oczywiście ^^
 

kozlos

Member
Siedze i rozwazam, czy probowac wymienic na kolejny? Jednak w mm zapowiedzieli mi, ze juz wymiany nie zrobia, ew. Zwrot kasy.

Oddac na gwarancje? Gdzies znalazlem podobny watek. Zabrali do serwisu, reklamacja nie uwzgledniona, powod: taka technologia wykonania. Ramki nie mozna dociskac, by nie zaburzac pracy matrycy, stad moze ona odchodzic w pewnych miejscach.

Pierwszy tv byl z 12/2013r. Ramka odchodzila na dole po lewej str od logo. Tv wymieniony (01/2014) ramka odchodzi takze na dole, ale po prawej stronie.

Chcialbym zostac przy tym tv, wiec zwrot kasy mnie srednio interesuje. Wymieniac na inny? I znow dostac z tym samym defektem. Szczerze to nie chce mi sie odlaczac tv od sprzetu, sciagac ze sciany, pakowac, odwozic itp nie majac gwarancji, ze wymienia mi tv na "lepsze-poprawne".

Wiec czemu marudze? Powtorze. Nie moge przebolec, ze TV za tyle kasy ma gorsze wykonanie niz produky X za polowe tej kwoty.
 

prezy

New member
Bez reklam
Zgadzam się z kolegą powyżej.
Źle zrobiłeś od razu wymieniając tv. Było trzeba tego drugiego podpiąć w mm i sprawdzić ten defekt i wtedy zadecydować.
Swoją drogą Tv za tyle, ktoś lecie w śnieżne kule mimo, że jest wiosna.
Na fotach rzeczywiście defekt jest mocno widoczny ale były również pod ostrym kątem.
Moja propozycja zrób dwie foty z pozycji z której oglądasz najczęściej Tv, następnie zrób sondę na tym forum i wtedy okaże się czy to tylko Twoja fanaberia czy rzeczywiście "paskudna" wada.
 

kozlos

Member
Wlasnie dzis konczy mi sie termin mozliwego zwrotu jesli dobrze pamietam, a do 20stej jestem w pracy :/

Dodam, ze raczej nie wplywa to na ogladanie tv. Widoczne jest tylko, gdy chce sie to zobaczyc. Pod ostrym katem, w bardzo bliskiej odleglosci (do pol metra). Naciskajac.matryce w tym miejscu doslownie.slychac, ze ekran odkleja sie.od ramki (uszczelka??).

W korzystaniu z tv raczej nie przeszkadza. Gdybym kupil go np w promocji 500zl taniej to bym to olal, ale zaplacilem za niego standardowa cene.

Boje sie tez czy nie bedzie tam gromadzil sie kurz czy inny syf, ktory.moze jakos negatywnie wplynac na tv
 
Do góry