W905A Kontra DT60/ WT60

Szadzik

New member
Witam,

Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze telewizora. Wprawdzie miałem w planach zakup dopiero latem przyszłego roku, ale okazuje się, że obecny telewizor trzeba oddać, więc mogę albo być bez TV i czekać do przyszłego roku na nowe modele, albo kupić coś teraz.

Wymagania:

Cena do 12000zł.
55"-65"
3D nieistotne
Media Player na USB - odtwarzane formaty wideo i dźwięku
Jakość obrazu co najmniej dobra
Nagrywanie innego kanału, a więc 2 tunery
Dzielenie obrazu z innym urządzeniem

Mile widziane dodatki:
Dzielenie obrazu ze smartfona
Dodatkowy pilot



Przebrnąłem przez trochę recenzji i specyfikacji i oto co zostało:

Sony KDL-W905A - Recenzje świetne. Brak niestety drugiego tunera i opcji oglądania na drugim urządzeniu innego programu, która wydaje mi się bardzo przydatna.

Panasonic TX-L60DT60E/ TX-L55WT60E - WT60 daje lekko lepszy obraz niż DT60, ale jest o 5" mniejszy. Odległość oglądania to 3-3.5m, więc nie wiem, czy te 60" mi potrzebne w tym przypadku. Drugi tuner to dobra rzecz, nawet bardzo.

Co sądzicie?
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Żaden LED tylko plazma Panasonic TX-P65VT60 i to jest jakość a ten W905 wygląda przy nim jak monitor do pc a nie do kina domowego.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
60dt60 bedzie super. Ja bym tu jeszcze dodal sharpy 60le857 lub 70le835, bez tych dodatkow, ale z bardzo dobra jakoscia obrazu.
 

Szadzik

New member
60dt60 bedzie super. Ja bym tu jeszcze dodal sharpy 60le857 lub 70le835, bez tych dodatkow, ale z bardzo dobra jakoscia obrazu.

Zarówno L60DT60 jak i 60LE857E brałem pod uwagę. Sharp odpadł ze względu właśnie na brak funkcji łatwego rzucenia ekranu smartfona na niego. 60DT60 to dobra opcja, za te sam pieniądze dostaję leciutko gorszą jakość obrazu, ale większy TV.

Sharp ma natywne odświeżanie 240Hz, a to dużo więcej niż reszta, alew funkcjach multimedialnych mniej ciekawie i brak opcji PIP/ PAP/ PAT etc.

Sony też ma z tym problem, a do tego moje doświadczenia z Sony sątakie, że nie mają tak wielu unwiersalnych kodeków do odtwarzania ediów z USB jak Samsung i inni producenci.

Panasonic zdecydowanie prowadzi pod względem multimediów i dzielenia obrazu ze smartfonem w obie strony. Kwestia decyzji czy brać 60DT60 czy 55WT60.
 

SDman

Banned
Sharp odpadł ze względu właśnie na brak funkcji łatwego rzucenia ekranu smartfona na niego.

Witam,
jeśli bierzesz pod uwagę Panasonica to tylko plazmy, LCD nie są warte kasy.
Obraz kiepsko oceniany na każdej stronie testującej TV.
Bez problemu po kalibracji wygrają z nimi Philips 8008, Sony W905, Samsung
serie F8000 i F7000 ten ostatni jest w 60" i mieścisz się w budżecie.
Wczoraj sporo siedziałem przy F7000 i porównywałem go z Panasonic VT60 -jak dla mnie remis.
F7000 po kalibracji jest w extra klasie.
Oczywiście Sharp LE857 to klasa sama w sobie obrazy testowe -rzucają na kolana -Łódź MM w Galerii jest 70" .
Kupując Sharpa dostajesz jeden z najlepszych obrazów na rynku, a za jedyne 450zł. dokupujesz
Blu Samsunga BD F6500 i masz najlepszy smart TV -miracast itd.
Jest jeszcze jedna ciekawostka jak dorzucisz 2000zl. masz innowacyjny 4K Samsunga F9000 .
Obrazem na stronie Samsung UE55F9000 review - in-depth Samsung 4K TV review pokonał Sonego X9 4K.

Pozdr.
 

Szadzik

New member
Witam,
jeśli bierzesz pod uwagę Panasonica to tylko plazmy, LCD nie są warte kasy.
Obraz kiepsko oceniany na każdej stronie testującej TV.
Bez problemu po kalibracji wygrają z nimi Philips 8008, Sony W905, Samsung
serie F8000 i F7000 ten ostatni jest w 60" i mieścisz się w budżecie.
Wczoraj sporo siedziałem przy F7000 i porównywałem go z Panasonic VT60 -jak dla mnie remis.
F7000 po kalibracji jest w extra klasie.
Oczywiście Sharp LE857 to klasa sama w sobie obrazy testowe -rzucają na kolana -Łódź MM w Galerii jest 70" .
Kupując Sharpa dostajesz jeden z najlepszych obrazów na rynku, a za jedyne 450zł. dokupujesz
Blu Samsunga BD F6500 i masz najlepszy smart TV -miracast itd.
Jest jeszcze jedna ciekawostka jak dorzucisz 2000zl. masz innowacyjny 4K Samsunga F9000 .
Obrazem na stronie Samsung UE55F9000 review - in-depth Samsung 4K TV review pokonał Sonego X9 4K.

Pozdr.

Dzięki za podpowiedzi.

Trochę jestem niezdecydowany nadal. Nie mogę zdecydować, na czym mi bardziej zależy.

Z jednej strony jest Samsung, ale jakoś za nimi nie przepadam, więc odpadł.
Sharp, ale multimedialnie leży.
Sony z super obrazem, ale jedym tunerem a do tego kiepściutkie oglądanie przy szerszych kątach.
Panasonic ze średnim obrazem, ale za to 2 tunerami i możliwością oglądania 2 rzeczy na raz na TV i tablecie/ telefonie.

4K mnie nie interesuje. Budżetowo mógłbym dołożyć i 10k, to nie problem, ale po co? Law of diminishing returns - za 50% extra kasy dostajesz 10-15% jakości.

Problem też polega na tym, że jestem strasznym gadżeciarzem i rzezy takie jak dzielenie ekranu ze smartfonem z TV mnie niesamowicie kręcą, stąd też Panasonic mi się podoba.

EDIT:

Czy jeśli podobają mi się funkcje Panasonica, to powinienem zamiast na LCD patrzeć na ich plazmy? Czy to będzie dobre rozwiązanie?
 
Ostatnia edycja:

Szadzik

New member
Patrzę na plazmę, ale koszty energii są kosmiczne w porównaniu z LED. Patrzę na 4K i mimo, że fajnie to brzmi, to w rzeczywistości nie widzę sensu, bo nie sądzę abym TV miał mieć dłużej niż 5 lat a za 5 lat to będziemy mieli tyle materiału 4K ile teraz mamy FHD - za mało.

Muszę się jeszcze zastanowić, ale raczej pójdę w LED a nie plazmę z kilku powodów:

- Tewizor wisiał będzie na ścianie na wprost okna a plazma w takich sytuacjach się mniej sprawdza
- Nie lubię oglądać w zaciemnionym pomieszczeniu ze względu na wzrok
- Bzyczenie plazmy to coś, czego nie jestem w stanie zaakceptopać.
 

SDman

Banned
- Tewizor wisiał będzie na ścianie na wprost okna a plazma w takich sytuacjach się mniej sprawdza
- Nie lubię oglądać w zaciemnionym pomieszczeniu ze względu na wzrok

LCD Panasonica ma najbardziej lustrzana matrycę -kiepsko na wprost okna.
Co do zaciemnionych pomieszczeń Philips 8008 z Ambilight jest bezkonkurencyjny.
Ogólnie obraz i dźwięk w nim sporo lepszy niż na DT60

Philips 8008 review - FlatpanelsHD
vs
Panasonic DT60 review - FlatpanelsHD

Moje odczucia ze sklepu Euro RTV 46" vs 47" potwierdzają wyższość Philipsa
w obrazie i dźwięku.

Pozdr.
 

Szadzik

New member
LCD Panasonica ma najbardziej lustrzana matrycę -kiepsko na wprost okna.
Co do zaciemnionych pomieszczeń Philips 8008 z Ambilight jest bezkonkurencyjny.
Ogólnie obraz i dźwięk w nim sporo lepszy niż na DT60

Philips 8008 review - FlatpanelsHD
vs
Panasonic DT60 review - FlatpanelsHD

Moje odczucia ze sklepu Euro RTV 46" vs 47" potwierdzają wyższość Philipsa
w obrazie i dźwięku.

Pozdr.

Na Philipsa już patrzyłem i odpadł. Ja mam JASNE pomieszczenie a nie zaciemnione więc ambbilight nie pomaga, do tego jakoś mi się wyaje, że po pierwszych 15 minutach zostałoby wyłączone.

Szukam porządnego testu WT60, ale jak na razie nic nie znalazłem. Jeśli nie WT60, to pewnie Sony mi zostanie, bo Samsunga jednak nie chcę.

Czy coś jeszcze pomijam?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Zarówno L60DT60 jak i 60LE857E brałem pod uwagę. Sharp odpadł ze względu właśnie na brak funkcji łatwego rzucenia ekranu smartfona na niego. 60DT60 to dobra opcja, za te sam pieniądze dostaję leciutko gorszą jakość obrazu, ale większy TV.

Sharp ma natywne odświeżanie 240Hz, a to dużo więcej niż reszta, alew funkcjach multimedialnych mniej ciekawie i brak opcji PIP/ PAP/ PAT etc.

Sony też ma z tym problem, a do tego moje doświadczenia z Sony sątakie, że nie mają tak wielu unwiersalnych kodeków do odtwarzania ediów z USB jak Samsung i inni producenci.

Panasonic zdecydowanie prowadzi pod względem multimediów i dzielenia obrazu ze smartfonem w obie strony. Kwestia decyzji czy brać 60DT60 czy 55WT60.


Z tym odtwarzaniem filmów z usb to rożnie może być. Kup lepiej jakiś player HD i funkcjonalność będzie lepsza. Sharpa też bym odrzucił ze względu na słabego smarta. Sony ma matryce 200 HZ, później z tego jest niby robione 800 XR, Panasonic jeszcze bardziej fantazjuje i podaje większe wskaźniki płynności.
 

Szadzik

New member
Z tym odtwarzaniem filmów z usb to rożnie może być. Kup lepiej jakiś player HD i funkcjonalność będzie lepsza. Sharpa też bym odrzucił ze względu na słabego smarta. Sony ma matryce 200 HZ, później z tego jest niby robione 800 XR, Panasonic jeszcze bardziej fantazjuje i podaje większe wskaźniki płynności.

Nie chcę dodatkowych urządzeń, kupując telewizor z tą funkcjonalnością, oczekuję co najmniej dobry rezultatów. Jak dokupię BR to też na pewno będzie to miał i się uzupełnią a kupowanie g***nianego boxa za 300zł do TV za 100k zł się z celem mija.
 

pantomima

Banned
Ja podpowiem Ci z mej strony tylko tyle abys uciekał od porad SDman'a i zdał sie na kogoś naprawdę kompetentnego na tym forum .

Główną przesłanką jest tutaj porównywanie ' stawianie na tym samym poziomie dwoch obrazów wyswietlanych przez f7000 i vt60 . To są zupełnie 2 różne klasy tv , wiec samo tego typu skojarzenie jest już podstawą do braku szerszej orjentacji w temacie .
No co Ty stary - f7000 i vt60 to ta sama jakość ?! , nie bądż śmieszny . Te 2 modele nie maja wspólnego mianownika .
 
Ostatnia edycja:

Szadzik

New member
Ja podpowiem Ci z mej strony tylko tyle abys uciekał od porad SDman'a i zdał sie na kogoś naprawdę kompetentnego na tym forum .

Główną przesłanką jest tutaj porównywanie ' stawianie na tym samym poziomie dwoch obrazów wyswietlanych przez f7000 i vt60 . To są zupełnie 2 różne klasy tv , wiec samo tego typu skojarzenie jest już podstawą do braku szerszej orjentacji w temacie .
No co Ty stary - f7000 i vt60 to ta sama jakość ?! , nie bądż śmieszny .Obraz vt60 może być nawet gorszy(oczywiscie nie jest) od f7000 ale nie bedzie taki sam - nie ma wspólnego mianownika .

Tak to już bywa na forach.

Plazma super, ale buczenie? Coś tutaj nie halo jeśli ktoś się na takie cośgodzi w salonie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
8008 jest na innym typie matrycy niz dt60, stad czern i nasycenie barw bedzie lepsze niz na jakim kolwiek ips. Zwlaszcza ze dt60 w 60" ma matryce chyba auo, a nie lg. Ale multimedialnie super. Ew moze zt60?
 

SDman

Banned
Ja podpowiem Ci z mej strony tylko tyle abys uciekał od porad SDman'a i zdał sie na kogoś naprawdę kompetentnego na tym forum .

Ty zapewne kompetencją bijesz konkurencje na głowę.
Wspólnych mianowników F7000 i inne LCD premium z plazmą mają wiele.
Wiele również można do wyboru LCD vs Plazma określić kryteriów. I nie we wszystkich wygra plazma.
Najważniejsze kolega zapomniał, że na samym początku kierowałem pytającego właśnie na plazmę
Panasonica, ale on woli LCD.

Więc swoje porady i spostrzeżenia pisz sobie w dziale plazm.

PS.
najlepiej aby porad udzielał Ci @digitalus on przekona Ciebie, że nawet najtańsza plazma
jaką możesz dostać na rynku wygra z LCD -pełna kompetencja.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Pisze tutaj bo wprowadzasz kogoś w bład twierdzac że f7000 i vt60 to ta sama jakość generowanego obrazu ... przede wszystkim to 2 rozne technologie i juz jest niemozliwoscia uzyskanie podobnych parametrow a Ty dajesz remis jeszcze ?!
F8000 nie może konkurować z vt60 a co dopiero f7000 .

Zastanów sie co Ty w ogóle opowiadasz .... Poczytaj troche jaki jest wspolczynnik kontrastu, czerni itp itd dla tych 3 modeli , moze wtedy dasz spokój z tego typu osadami jak wyzej .
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Pisze tutaj bo wprowadzasz kogoś w bład twierdzac że f7000 i vt60 to ta sama jakość generowanego obrazu ... przede wszystkim to 2 rozne technologie i juz jest niemozliwoscia uzyskanie podobnych parametrow a Ty dajesz remis jeszcze ?!
F8000 nie może konkurować z vt60 a co dopiero f7000 .

Zastanów sie co Ty w ogóle opowiadasz ....
Przepraszam zapomniałem się i obraziłem niechcący Waszą :krol: Plazmowość.
 
Do góry