W Krakowie DVB-T z większą mocą!!!

spajker

New member
TVP Kraków chyba nie ma, dźwięk jest wydaje mi się ok. Napewno jakość duża lepsza niż te same kanały analogowo. Szkoda, że nie ma np TVP HD heh
 

wikanna

New member
spajker napisał:
TVP Kraków chyba nie ma, dźwięk jest wydaje mi się ok. Napewno jakość duża lepsza niż te same kanały analogowo. Szkoda, że nie ma np TVP HD heh

Może Kraków pojawi sie za jakiś czas . Mam nadzieję:)

Co do HD, to fakt, szkoda, że nie ma. Chętnie bym przetestowała mój nowy telewizorek z MPEG4 :D

Ja odbieram cyfrową z anteny na dachu (zbiorcza dla wszystkich mieszkańcw bloku). Nasze osiedle jest na małym wzniesieniu, więc sygnał jest super:)
 
Ostatnia edycja:

Gonzo_k

New member
Nie ma co gdybać kiedy Kraków będzie miał swój TVP Info, wystarczy wejśc na forum Emitel-a tam jest wszystko na ten temat a póki co, nie wiedzieć czemu, Kraków jest traktowany bardzo prowincjonalnie i oficjalnie wejdzie w telewizję cyfrową w ostatnim etapie. Tak więc pozostaje nam jakość testowa bez EPG, bez lokalnej TVP Info i ze zmniejszoną mocą.
 

pan_popej32

New member
Ja w Proszowicach łapę DVB-T ze zwykłej anteny siatkowej ze wzmacniaczem z dachu bloku. 7 programów (TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN, TV4, Puls) w tym TVP1, TVP2, Polsat i TVN z Dolby Digital! Sam byłem zaskoczony jak zeskanowałem kanały i mi wykryło. W informacji o kanale podaje: Jakość 10, Siła sygnału 10. Nie wiem w jakiej skali (Plazma Panasonic) jak złapałem to była jakość 4 a po godzinie wbiła się na 10 i tak zostaje na razie. Pozdrawiam.
 

santomi

New member
brak wszelkich usług

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum.

Czy może ktoś mi wyjaśnić czemu jeszcze wczoraj odbierałem 7 stacji przez dvb-t a dzisiaj wywala mi komunikat "brak wszelkich usług"?

Dodam, że przy skanowaniu wykrywa mi na 506 mhz na ch25 wszystkie 7 stacji przy jakości 8 i sile sygnału 7.
 

prezes.sns

New member
Witam jestem nowym posiadaczem plazmy od dzisiaj, i czytam wasze posty i się zastanawiam, czy to DVB-T to ma odbierać samo programy cyfrowe czy trzeba podpiąć jakąś antenę, ja osobiście mam C+ ale niestety nie mogę wyłapać żadnego programu poprzez DVB, czy ktoś może pomóc świeżemu nabywcy TV? jestem z krk.
 
J

Judash

Guest
Antene kierunkowa skieruj na nadajnik TV i zrob wyszukiwanie kanalow.O ile w Krakowie nadaja DVB-T mpeg4, to znajdziesz.
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam
W Krakowie, trzecim do do liczebności mieście w Polsce, obecnie nie ma testów DVB-T. Najlepiej podłącz zwykłą antenę i jeśli znajdujesz się w dobrym miejscu to masz szansę złapać coś ze Skrzycznego a może nawet coś z Czech. Ale to musiałbyś mieć duże szczęście.
 

Adax01

Member
DVB-T ze Skrzycznego?

Witam! Też jestem z Krakowa i ciekawi mnie, czy ktoś z Was w Krakowie rzeczywiście znalazł sposób na chwycenie sygnału ze Skrzycznego? To chyba ze 100 km -czy to w ogóle możliwe?
 

moras86

New member
Warunki tropo dla DVB-T

Odbiór DVB-T z odległości ponad 100 km jest możliwy. Mi na zwykłej antenie siatkowej parokrotnie udało się odbierać sygnał z mocą do 75% z nadajnika w Warszawie (odległość ok 110km). Niestety nie jest to przejściowe i w znacznym stopniu zależy od warunków tropo (przydatny link - Tropospheric Ducting Forecast for VHF & UHF Radio & TV). Na szczęście od końca marca ruszają nowe nadajniki DVB-T.

W twoim przypadku nie ma szans ze względu na niską moc nadajnika (0,5kW). Będziesz musiał poczekać na start innego z nadajników (najwcześniej Wisła - koniec marca -> mapka)
 

dawid63

New member
DVB-T Wadowice odbiór Kraków, Katowice, Wisła

Witam w Wadowicach odbieramy dvbt najlepiej na katowice w ten czas ustawiamy antenę mniejwięcej w strone parku na zachód natomiast na kraków to w kierunku pomiędzy maspex a most skawy, wisła to na dzwonek. katowice na kanale 49 lub 51.
 
Do góry