W końcu nowe Roth Oli! :)

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli naprawami gwarancyjnymi nadal zajmuje się RAFKO? Trochę to dziwna polityka i uważam że nie jest to dobre zarówno dla dystrybutora jak i producenta. Nie rozumiem postępowania właśnie producenta?, bo po co kończyć produkcję kolumn dzięki którym tak naprawdę zaistniało Roth na rynku. To taki strzał w stopę, bo jak coś się dobrze sprzedaje to działać do końca. Teraz tak naprawdę nie wiadomo które kolumny lepsze, czy nowa wersja RA czy jakby nie było "podróbka" starych Oli - Melodika. Który z producentów się bardziej przyłoży i co bedzie lepsze? Pewnie na testy przyjdzie jeszcze trochę poczekać.
P.s. Z tego co czytam suche parametry starszych Oli 30 i nowych RA 3, to starsze wypadają lepiej. Większa dynamika 90dB vs 85dB, większa moc 150W vs 120W, niższe zejście 45Hz vs 55Hz.
 
Ostatnia edycja:

DeeBass

New member
Bez reklam
zawsze chodzi o kasę, może stare oli sprzedawały się głównie u naszego dystrybutora a roth pewnie chce bardziej zaistnieć też na innych rynkach a nasz dystrybutor wykorzystał okazję i b.dobre opinie użytkowników w naszym kraju i będą lecieć na opinii dokąd się da, takie renault by dacia lub GM by deawoo...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krzysiek tylko pytanie czy to będzie podróbka starych Oli czy dokładnie te same kolumny tylko z innym znaczkiem? Bo wyglądają tak samo (z tego co czytałem będą tylko czarne) i są te same parametry.

Co do cen nowych Roth Audio w Hornie to z tego co kojarzę to w Rafko były podawane trochę wyższe ceny detaliczne.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wyglądają tak samo, ale czy tylko różnica to znaczek? A tak na marginesie, to z jednej strony rozumiem Rafko i cenię za chęć produkcji tych kolumn po inną nazwą, a z drugiej ludzie już mają zaufanie do Roth Oli a nie Melodika. Nie wiem czy to przyniesie zysk? Nowe Roth wdł parametrów papierkowych gorsze od poprzednika, a te Rafko do końca nie wiadomo czy to faktycznie to samo, no i już inna nazwa która pewnie poza kablami nic nie mówi znawcom audio. Żeby jeszcze do tego nie doszło, że potencjalny klient oleje te ich spory i kupi kolumny zupełnie innej dobrej marki np. MA, Dali itd. Trzeba chyba poczekać na oficjalne testy. Nawet ta nazwa "Melodika BL Back in Black" pasuje raczej do jakiś kolumn za 500zł, a nie już marki co wyrobiła sobie reputację na rynku. Jak pierwszy raz przeczytałem tą nazwę, to pomyślałem że to jakiś żart:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktem jest to, że taka sytuacja nie wzbudza zaufania. Roth Oli to moim zdaniem była bardzo udana konstrukcja. Spokojnie mogły rywalizować z takimi firmami jak MA, Dali, JBL itp. Firma nie była bardzo znana, ale nadrabiała brzmieniem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie. Dlatego nie wiem co producent chciał osiągnąć wycofując je z produkcji i zastępując nowym modelem? Jak obserwuję inne znane marki, to dopiero po długim czasie jest wystawiana nowa seria, a tutaj tak ucięte znienacka. To teraz wychodzi na to że Rafko opłaca się kontynuacja produkcji, o ile oczywiście jest to w 100% jak oryginał, a Roth się nie opłacało? O co w tym chodzi? Mam nadzieję że Rafko nie poczyniło jakiś oszczędności w budowie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś wszedłem na stronę Roth Audio i widzę że zmienili przetworniki bądź tylko ich kolor. To ciekawe czy zaczęli już produkcję skoro zmieniają kolumny. Coś mi się wydaje, że mogą tak szybko nie wejść na rynek. Speakers and Monitors
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Nie wiem jak wam, ale mi ta nowa seria sie w ogole nie podoba. Wiem, to kwesta gustu, ale wygladaja one jak takie plastikowe pierdziawki :p
 

HILUX

New member
może stare oli sprzedawały się głównie u naszego dystrybutora a roth pewnie chce bardziej zaistnieć też na innych rynkach a nasz dystrybutor wykorzystał okazję i b.dobre opinie użytkowników w naszym kraju i będą lecieć na opinii dokąd się da

Też mi się tak wydaję :) Roth za granicą szału nie zrobił. Na Whathifi.com Roth 50 dostał 2 gwiazdki na 5 a Podstawkowy Roth 30 - 3 gwiadki. U nas Roth Oli wypromowało kilka osób na forach. Nie słuchałem tych kolumn to się nie wypowiem na ich temat.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A mnie się wydaje że ich nikt nie wypromował na forum. Pamiętam jak nie były jeszcze tak znane, a i chyba chłopaki nie mieli ich w sprzedaży. Mnie zachęcił prywatnie pewnien forumowy kolega, później odsłuch i wybór. Uważam że w pewnym przedziale cenowym są świetne. Ja wcześniej za komplet 5.0 Oli 30 dałem 2700zł ( pewnie jak bym się potargował to i niżej by dało radę zakupić). W tej chwili gdybym miał wybierać między nimi a np. MA BX5/6 to miałbym ciężką zagwozdkę, bo Roth są bardziej uniwersalne i da się na nich posłuchać jakiegoś rocka czy metalu, a na BX już nie koniecznie. Już pisałem że z suchych danych technicznych nowe Roth wypadają gorzej niż stare, więc nie wiem czy producent nie strzelił sobie w stopę? Są marki które u Nas są mało znane, za to w Stanach bardzo popularne i na odwrót. A te gwiazdki to sobie mozna ( wiecie co?:)) Już czytałem tyle ochów i achów na temat kolumn, które grają delikatnie mówiąc przeciętnie, że wszelkie recenze traktuję tylko jako ciekawostkę a nie wyrocznię. Zawsze jak coś nowego wchodzi to trzeba zachęcić klienta, w tym wypadku była to cena, solidność wykonania i dość dobre brzmienie. Później jak już jest jakaś renoma, to z tą solidnością może być różnie. Obym się mylił. Poczekamy na niezależne opinie tych nowych:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dlaczego?:) Posiadaczy Roth jest tu sporo. Pewnie przy okazji jak będę w Łodzi to wstąpię do salonu. Sam jestem ciekaw jak to zagra. Nawet nie pamiętam kiedy miały juz oficjalnie wejść do sprzedaży?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Chyba jako jedyny testowałeś różne wzmaki pod Roth'ami :) wiesz jak potrafią różnie zagrać, to i jestem ciekaw Twoich wrażeń z nowej serii :)
Ciekawe czy jak Ci się spodobają to będzie zmiana? ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zamiana raczej nie, bo wątpię żeby brzmienie było lepsze. A po drugie brak funduszy:) Przecież nie będę każdej zarobionej złotówki odkładal na sprzęt i wymieniał co pół roku. To by było już lekkie przegięcie:razz: Gdyby tak było że człowiek mógłby sobie pozwolić na zmianą sprzętu, za każdym razem jak spodoba się coś nowego, to by była piękna sprawa.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
moim zdaniem 5 lat to powinno się trzymać kolumny zazwyczaj taki jest okres gwarancji:). Kolumny się tak szybko nie starzeją. Dźwięk w niektórych przypadkach nigdy się nie starzeje jedynie obudowa;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na wymianę sprzętu składa się na ogół Nasza sytuacja finansowa i życiowa. Jeśli ktoś zarabia średnio 3k/brutto i ma rodzinę, kredyty, mieszkanie do remontu oraz inne wydatki, to nawet za te 5 lat podejrzewam że nie wymieni całego osprzętu:) Na ile kupek z takiej pensji można odłożyć? Coś kosztem czegoś, a nie oszukujmy się że rodzina, mieszkanie, kredyt mają pierwszorzędne znaczenie niż sprzęt stereo. Mnie tam udało się coś uciułać i jestem zadowolony, ale teraz nie szybko zmienię bo są już w glowie inne wydatki:( Mam znajomych którzy dopiero po weselu pozwolili sobię na zmianę samochodu, wakacje za granicą czy konkretny remoncik.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no ja posiadam już 2 lata sprzęt i na pewno przez kupe lat niczego nie wymienię, jedynie sprawie sobie poszczególne klocki, ale to za parę lat, a o wymianach nawet nie myślę:). Mimo że bym mógł sobie pozwolić bo jestem jeszcze kawalerem, ale planując własny kąt i jakąś pociechę też nie można tego pogodzić. To co w ostatnich 2 latach nabyłem to i tak naginka heh
 
Do góry