w końcu kupiłem TV LCD :-)

amrcin

New member
Witam serdecznie :)

W końcu, po kilku miesiącach kupiłem LCD: JVC LT-32S60.
Jest to pierwszy tv z którego jestem zadowolny oglądając kablówkę i dvd.
Do tej pory przetestowalem sobie w domu na swoim sygnale antenowym z lokalnej kablówki kilka różnych tv dzięki uprzejmości pracowników kilku sklepów.
Hmm... przetestowałem to możę za dużo powiedziane bo na raz to mialem zwykle jeden :) (oprócz jvc, plazmy i sharpa - które grały razem)
Nie mniej jednak pozwoliło mi to na ostateczny wybór.

Miałem:
- Panasonic 32LX50 (LCD),
- Panasonic 37PA50E (plazma),
- Sony S32A10E,
- Loewe Concept L32 (ten z dwoma tunerami),
- Grundig VISION 32 LXW 82-8510 TOP,
- Sharp 32GA6E,
- JVC 32S60

Panasonic (LCD) i Sharp: koszmarny obraz na kablówce, kasza na ekranie
Grundig: najladniejszy design :) z kabla jakosc nawet ok ale slaby czas reakcji (smugi przy piłce na eurosporcie, nie wspominając o bilardzie czy tenisie :( )
Loewe: z kabla lepiej niz Panasonic i Sharp ale jeszcze nie tego oczekiwalem za 6k zl no i ta słaba czern.... :(
Sony: sygnał z kabla super ale nie ma za wiele możliwości do regulacji obrazu.. no i znowu ta czern....
...a JVC rewelacja... z kabla super no i w koncu mam czern.... na czarnym garniturze wreszcie widac czarne guziki :)

Najlepiej grała plazma Panasonica (tu dopiero jest czern) ale to co czytalem o wypalaniu, pobór mocy o 100W wiecej niz LCD jakos mnie bardzo do niego zraziły.... a ze Żoncia powiedziala że do naszego pokoju jest za duży to już wiadomo jak się skończyło...

Na razie (odpukać) jestem zadowolny :)
Podłączyłem dvd przez component (gra super) i mam nadzieje na miłe zimowe wieczory....

pozdrawiam
- amrcin
 

Bakrzych

New member
Witam Wszystkich!
Widzę, że grono posiadaczy 32s60 systematycznie się powiększa. Ja rownież posiadam ten LCD już ponad 4 m-ce i naprawdę mój zachwyt nie zgasł po dziś dzień.
Mam tylko jeden problem nie mogę dostac wieszaka do niego.
Dzwonilem do JVC Polska, mają jakiś wieszak uniwersalny G66 ale nie są do końca pewni czy bedzie pasował. Może ktoś wie gdzie znajdę coś co będzie pasowac.
 

braavoo

New member
Witam wsród posiadaczy jvc 32s60. :)
Moze poprosimy Admina o stworzenie osobnej kategorii na forum dotyczacej poszczegolnych serii LCD.
Ja proponuje serie s60. Bedzie można dzielić sie wszelkimi opiniami i radami na forum HDTV.
Co wy na to ???
 

Jussi

New member
Bez reklam
Witam. Zgadzam sie w zupelnosci co do osobnego dzialu poswieconego telewizorom, w koncu co raz wieksza rzesza ludzi sie w nie zaopatruje.

A co do telewizorow... mam bzika na ich punkcie i ogolnie na punkcie calego cudownego HDTV (milo ze po ponad 50latach sie obudzili ze PAL to jednak nie standard 21 wieku :) Jesli chodzi o mnie obecnie zrobilem sobie jednoroczna przerwe i siedze w UK i po powrocie mam zamiar sprawic sobie jakis LCDek. Widzialem tu w sklepie podlaczonego pod prezentacje HDTV LGka 37 calowego z XD Enginem i jestem nim podekscytowany. Poki nastawilem sie wlasnie na niego, co myslicie o serii LG z XD, prosze o jakies opinie, wiem ze na HDTV wyglada to niewuobrazalnie i nic wiecej mi nie byloby potrzebne (obraz czysty jak lza ostry jak zyleta, zero smuzen itp) nie wiem natomiast jak wyglada sprawa z kablowka na takim odbiorniku, wiadomo wszakze ze HDTV jeszcze jakis czas nie zawita na polski rynek wiec pozostaje Cyfra badz kablowka. Czy ktos moze napisac kilka slow o podlaczeniu sygnalu analogowego do tych LGikow no i swoja opinie na temat jakosci obrazu prezentowanego na nich? Bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam wszystkich
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jutro wszystki nowe telewizory /w tym LCD LG/ będą testowane we współpracy z Komputerem
Nowa seria LG to pierwsza seria tej Firmy która można brać pod uwagę w klasach cenowych.
Dobre czasy reakcji i duże możliwości powodują że więcej osób interesuje się tymi modelami.
Ale w dalszym Ciągu JVC - bije wszyskie lcd - w tej klasie cenowej.
Przypominam jeszcze ,że do kablówki jeszcze lepiej gra 32 C 50 - JVC /Znakomity -pozwala skracać odległość o pół metra , a to ma najwieksze znaczenie w mniejszych pokojach/.

JVC jest najczęściej samodzielnie /przez klientów wybieranym LCD w prezentacjach domowych w każdej kategorii rozmiaru.
/Przepraszam tych którym to nie pasuje/
pozdrawiam
 

Jussi

New member
Bez reklam
Rozumiem entuzjazm na temat JVC, niestety nie moge nic powiedziec na jego temat poniewaz nie mialem z nim do czynienia, ale co moge powiedziec to to ze kosztuje on okolo 6500zl zas LG 32" z XD kosztuje okolo 4500zl, a sadze ze to 2000zl bedzie sporym mankamentem dla wiekszosci uzytkownikow. No ale czekam na wyniki waszych testow no i prosilbym o drapniecie kwestii LG vs JVC jesli mozna by bylo.

Pozdrawiam
 

Jussi

New member
Bez reklam
No napisalem przeciez ze chodzi o "ten" LG :p Mowa tu o LG RZ-32LZ50 (tyle ze sa dwa modele tych 32"-ek i nie wiem ktorego widzialem, bo jedna jest za 4500 druga juz za okolo 6000 wiec sprawdze w sklepie i dam znac). Poza tym z niecierpliwoscia czekam na wyniki testow kiki'ego :)

Pozdrawiam
 

RoMi

New member
Jussi nie czekaj na wyniki testów kiki'ego. Podpowiem ci - że wygra na 100% firma na 3 litery. To jest bardzo monotematyczne forum. :p
 

Jussi

New member
Bez reklam
Ehh wlasnie przeczytalem topic Jakuba.P i otworzylo mi to oczy ze ten LGik Z50 (jak i 55) nie maja interfejsu HDMI, wiec potyczka moze sie odbyc pomiedzy LGkiem LP1R a to juz cena ta sama co JVC... tak sie wlasnie domyslam ze to forum entuzjastow JVC :) no ale sadze ze LG mimo wszystko nie zawiedzie...
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Zgadzam się z Koleżeństwem.
Prośmy Wielkiego Admina, żeby pozakładał wątki dotyczące poszczególnych telewizorów a wtedy Towarzystwo szukające porady czy zamierzające zakupić konkretny model poczyta sobie opinie użytkowników.
Tak jest np. na AV forums (UK).

Ja dużo czasu tam spędziłem ale właśnie wątki pod konkretne modele ograniczyły szukanie i pozwoliły poczytać co użytkownicy odkryli w już zakupionych TV. Czytam to zresztą dalej.

Bardzo, bardzo przydała by sie też tu wyszukiwarka.

Pozdrawiam,
----------------------------------
37PF9830
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
obiektywizm bierze się z tysięcy wypowiedzi osób które uczestniczą na pokazach u nas bądź u siebie w domu.
Wątpliwości Twoje może rozwiać jedynie pokaz u Ciebie. Może opowiadać tu niesamowite historie , a Ty wybierzesz ten który TOBIE pasuje.
Sprawdź na własne o czy LG i JVC . i napisz własne wrazenia. najgorsze jest to ,że najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy lecą z TORII, bo na oczy tego nie widzieli.
Oceny mamy z pokazów na bieżąco - od pracowników i od osób u których są prezentacje.
Poproś o pokaz , sprawdź i napisz własne wrażenia.
Staniesz sie doradcą dla wielu osób które lecą z teorii.

co do tmatów podzielam.-o ile wiem moderator nad tym pracuje.
pozdrawiam
pozdrawiam
 
Do góry