W czym telewizory OLED są lepsze od telewizorów QLED?

Status
Zamknięty.

Manarino

Banned
Odpowiadaj na postawione pytania , argumenty :

Co ty wiesz o poprawnej kalibracji wyswietlaczy ?
Jakie kursy ukończyłeś, jakie certyfikaty posiadasz ?

Pokaż mi choć jeden test i notę końcową, gdzie led dostał referencję, co utweirdziło by wszystkich w tym, co tak silnie za wszelką cenę uskuteczniasz, że generowany obraz przez flagowe ledy jest na tym samym poziomie, co obraz oledów?

Pokaż mi choć jeden wpis użytkownika tego forum, który skarży się na " koszmarne odbicia " ?

Wytłumacz mi, dlaczego inżynierowie z Sony tworząc referencyjny studyjny monitor Sony użyli matrycy oled a nie led ?Zastosowali matrycę oled, zamiast matrycy led, która to według ciebie ma lepsze paramtery ,by uzyskać jak najlepszy obraz ?

Jeśli tego nie zrobisz, to jesteś zwykłym oszustem.
 

Manarino

Banned
Mam pojęcie jak wygląda obraz na profesjonalnie skalibrowanych oledach, ponieważ z dwoch takich korzystam na codzień.
Wiem jaki obraz generuje plazma vt60 profesjonalnie skalibrowana, ponieważ mam taką w sypialni .
Wiem jak świeciły plazmy Kuro, ponieważ lata na jednej takiej siedziałem.

No wiec jeszcze raz : nie odpowiedziałeś na postawione pytania :

Co ty wiesz o poprawnej kalibracji wyswietlaczy ?
Jakie kursy ukończyłeś, jakie certyfikaty posiadasz ?

Pokaż mi choć jeden test i notę końcową, gdzie led dostał referencję, co utweirdziło by wszystkich w tym, co tak silnie za wszelką cenę uskuteczniasz, że generowany obraz przez flagowe ledy jest na tym samym poziomie, co obraz oledów?

Pokaż mi choć jeden wpis użytkownika tego forum, który skarży się na " koszmarne odbicia " ?

Wytłumacz mi, dlaczego inżynierowie z Sony tworząc referencyjny studyjny monitor Sony użyli matrycy oled a nie led ?Zastosowali matrycę oled, zamiast matrycy led, która to według ciebie ma lepsze paramtery ,by uzyskać jak najlepszy obraz ?

Tym samym przyznałeś oficjalnie, że jesteś kłamcą oszustem dyletantem .
 

SDman

Banned
Twoje wypociny stają się śmieszne -pomyśl, wiele osób się nie skarży bo zwyczajnie zrezygnowało z zakupu takowych, a inni się pogodzili i przedkładają np. wieczorne seanse z OLED niż dzienne odbijanie.
Grzecznie proszę nie przeginaj...
 

filcek

Member
Jest to niezaprzeczalna prawda, czyżby Q90T zdrożał ? Zawsze wyceniałeś go na 3600 ?
Można się bez problemu ogolić używając OLED`a jako lustra.

Kolejny raz powielasz bzdury odośnie odbić , nawet budżetowy oled odbicia ma mniejsze od twojego Qleda

Q70r:

average-room-large.jpg

vs
Lg Oled B9:

average-room-large.jpg


Porównanie obu modeli : https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70-q70r-qled-vs-lg-b9-oled/782/915?usage=1&threshold=0.10
 

SDman

Banned
Powiedz, proszę co ma kalibracja do refleksów, które są i nikt i nic tego nie zmieni nawet ty, a zwłaszcza ty.


PS.
nie posiadam Q70R tylko Q90T
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
Czy ja napisałem gdzieś, że tv po kalibracji ma mniejsze refleksy ??? Podałem jedynie przykład w postaci testu dwóch modeli tzn. Q70r kontra B9 wynik testu, okazał się jednoznaczny B9,ma mniejsze refleksy !!!! Oczywiście nie twierdzę, że każdy oled ma mniejsze odbicia od qleda, lecz wszystko zależy od konkretnego modelu. Proszę więc Ciebie o niepisanie ciągłych bzdur oraz ignorowanie faktów popartych profesjonalnymi testami fachowców, o większej wiedzy od forumowych krzykaczy i zaklinaczy prawdy.
 

SDman

Banned
Tak zgadzam się z tobą Q70R ma bardzo lichą powłokę i nie jest to w żadnym wypadku poziom Q90T, który ma świetną powłokę antyrefleksyjną, czegoś takiego jak na załączonym obrazku

nie jestem w stanie u siebie doświadczyć.
I wiesz gdzie możesz sobie te profesjonały wetknąć ....
 

Attachments

  • OledLuM.jpg
    OledLuM.jpg
    18,7 KB · Wyś: 20
Ostatnia edycja:

filcek

Member
Widzę, że kultura osobista jest ci obca. Okazujesz tylko kompletny brak szacunku dla każdej osoby, której opinia jest inna od twoich wypocin. Czy nie lepiej jest wypowiadać się za pomocą argumentów, a nie uszczypliwości.? Wetknąć to możesz,wiesz gdzie swoje teorie i chamstwo.
 
Status
Zamknięty.
Do góry