W czym telewizory OLED są lepsze od telewizorów QLED?

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W czym telewizory OLED są lepsze od telewizorów QLED?
[FONT=&quot][FONT=&quot][FONT=&quot]
[FONT=&quot]
sony_xr-65a80j_blk_blk_outsidel_cw.jpg
[/FONT][/FONT]
[/FONT][/FONT]
Faktem jest jednak, że każdy telewizor OLED jest ogromnym krokiem naprzód w stosunku do zwykłego telewizora LED, dlatego zalecamy wybór telewizora z najlepszych ofert telewizorów OLED wybierając
A) Żądany rozmiar.
B) Jeśli telewizor znajduje się na szczycie twojego budżetu. W ten sposób możesz mieć pewność, że uzyskasz najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki

Jak stwierdziliśmy w naszym porównaniu QLED i OLED , telewizory OLED są lepsze niż telewizory QLED. Ale co sprawia, że ​​telewizory OLED są la crčme de la crčme? To proste — telewizory OLED mają lepsze kąty widzenia, mogą osiągnąć bardziej obsydianowy poziom czerni i zużywają znacznie mniej energii niż telewizory QLED. Charakteryzują się również szybszym czasem reakcji, mniejszym opóźnieniem wejściowym i wyższą częstotliwością odświeżania.


Ale co to oznacza w prawdziwym świecie? Oglądasz film akcji w szybkim tempie lub najnowsze wydarzenie sportowe? Poziomy czerni przypominające obsydian, szybszy czas reakcji i wyższa częstotliwość odświeżania zapewniają realistyczny obraz. Masz kilku przyjaciół, żeby obejrzeć The Mandalorian ? Docenią doskonałe kąty widzenia. Prąd nie będzie kosztować fortuny.


Czy telewizory OLED mają HDR?

Znalazłeś telewizor OLED bez HDR? Po pierwsze, weź ten medal, bo osiągnąłeś to, co nie do pomyślenia. Po drugie, biegnij na wzgórza. Telewizory OLED zostały zaprojektowane tak, aby reprezentować to, co najlepsze, co mają do zaoferowania producenci, więc po prostu nie znajdziesz takiego, który nie jest dostarczany z HDR . W końcu to właśnie one wydobywają z danej sceny bogatsze szczegóły i dokładniejsze kolory, ożywiając obraz.
Digitaltrends
 

Ruter19

New member
Nie są i może kiedyś będą. Co mi po czerni jak coś jest ciemniejsze to na OLEDzie od razu jest czarne. Jak rozszerzą przejście z białego do ciemnego to można mówić że są lepsze póki co biel to 50% Qleda. Kolory jaskrawe Nie Nie Nie
 

SDman

Banned
Koniecznie również trzeba napisać o wadach TV OLED to silne odbicia oraz możliwość wypaleń co wiąże się z brakiem pełnego komfortu przy dowolności oglądania.
Wypalenia mogą się przytrafić każdemu, to tylko mały wycinek z tego forum:
@sajmer, @remi83, @pitos, @Malediwyps x2, @Kombitbis ,@edek103, @mazbog, @AtroJ ,@Andreyou
@Spili, @heca66, @mnemonic2, @shexbeer, @szajtiis, @Donny, @promil_one, @dareksu, @Kulunis, @krashu
@Mariusza, @misiekz, @raf2007, @mati_luk, @Adrslo, @hope_1, @KTM250sx-f
 

Manarino

Banned
Koniecznie również trzeba napisać o wadach TV OLED to silne odbicia oraz możliwość wypaleń co wiąże się z brakiem pełnego komfortu przy dowolności oglądania.
Wypalenia mogą się przytrafić każdemu, to tylko mały wycinek z tego forum:
@sajmer, @remi83, @pitos, @Malediwyps x2, @Kombitbis ,@edek103, @mazbog, @AtroJ ,@Andreyou
@Spili, @heca66, @mnemonic2, @shexbeer, @szajtiis, @Donny, @promil_one, @dareksu, @Kulunis, @krashu
@Mariusza, @misiekz, @raf2007, @mati_luk, @Adrslo, @hope_1, @KTM250sx-f

Kompleks oleda - to nic innego , jak lęk , niepokój przejawiajacy się w różnego rodzaju obawach, zahamowaniach . Praktycznie każdy twoj post, jest przykładem, dowodem tego zjawiska, które Cię dotknęło.
Dochodzi jeszcze podśwosdomy wstyd . Wstyd wywołany brakiem możliwości zakupu oleda, potęgowany faktem, że gdyby już udało Ci się kupić takiego oleda i pojawiły by się na nim wypalenia po upływie gwarancji ( co może się zdarzyć- wszystko zależy od częstotliwości wyswietania na nim statycznych obrazów) , to musial byś żyć z nimi kolejne 8 lat, zanim kolejny raz ciężkim nakladem uzbierał byś te 3.800 zł na nowy tv .

Posiadam 2 oledy , dwie plazmy . Plazmy w stosunku do oledów mają naprawdę błyszcząca matrycę , co jest efektem dużo słabszego anty refleksu, ponadto świecą słabiej a i tak w oswietlonym pomieszczeniu generowany przez nie obraz jest na tyle jasny do oglądania, by nie tworzyć dyskomfortu . Oledy świecą duzo jaśniej a przy tym mają lepszy anty refleks .Twoje opowiadania o " koszmarnych odbiciach oledów " są zwykłym kłamstwem. Potrafisz kłamać w nieskończoność o odbiciach oledów, ale nawet raz nie byłeś w stanie zająknąć się w swych postach na temat koszmarnych odbić w plazmie st60, z ktorej korzystałeś. Nawet raz ! Model vt60 posiada super powłokę anty refleksową jak na plazmę a i tak wszystko się w niej odbija .O odbiciach w st60 z duzo gorszym anty refleksem nawet nie warto wspominać.
Gloryfikujesz to co posiadasz, tv na który finamsowo jesteś sobie w stanie pozwolić. Negujesz coś, co nie jest w Twoim zasiegu , jednocześnie kłamiąc na potęgę.

Koszmarne odbicia są tylko w twojej głowie, wywołane zjawiskiem - kompleks oleda .

Ponadto, tak jak kłamiesz na temat odbić w oledach, tak samo kłamiesz twierdząc że led , który posiadasz tj q90t , tv wart 3.800 zł, który nigdy nawet raz nie dostał referencji, którego nie było Cię stać skalibrować profesjonalnie, generuje jak ty to mówisz " zjawiskowy" obraz , który może konkurować z obrazem falgowych oledów profesjonalnie skalibrowanych .


Kompleks oleda- jesteś żywym przykładem tej dolegliwości.
Technika jest dla ciebie sztuką, a tak dokładnie to dwoma sztukami - st60 i q90t. Z tyloma miałeś możliwość obcować w ciagu dekady .
A twoj " zjawiskowy" obraz wraz z twoim jak ty to mowisz "systemem" nie jest wart nawet polowe flagowego oleda ,obrazu premium .

...
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jest to niezaprzeczalna prawda, czyżby Q90T zdrożał ? Zawsze wyceniałeś go na 3600 ?
Można się bez problemu ogolić używając OLED`a jako lustra.
 

Attachments

  • OledLustroS.jpg
    OledLustroS.jpg
    25 KB · Wyś: 51

Manarino

Banned
Powtórzę ci raz jeszcze -
Kompleks oleda - to nic innego , jak lęk , niepokój przejawiajacy się w różnego rodzaju obawach, zahamowaniach . Praktycznie każdy twoj post, jest przykładem, dowodem tego zjawiska, które Cię dotknęło.
Dochodzi jeszcze podśwosdomy wstyd . Wstyd wywołany brakiem możliwości zakupu oleda, potęgowany faktem, że gdyby już udało Ci się kupić takiego oleda i pojawiły by się na nim wypalenia po upływie gwarancji ( co może się zdarzyć- wszystko zależy od częstotliwości wyswietania na nim statycznych obrazów) , to musial byś żyć z nimi kolejne 8 lat, zanim kolejny raz ciężkim nakladem uzbierał byś te 3.800 zł na nowy tv .
Siedzisz jak ta mimoza oglądając Grę o Tron i ślinisz się wyskalowanym obrazem do 4k , bo nie stać cię na zakup odtwarzacza 4k i kilku płyt blu ray .I pierdzisz w kółko o tych "odbiciach" , tyle tylko, ze nawet jeden uzytkownik oleda nie wsppmina o nich na forum.
Jakie to żałosne wszystko z twojej strony
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
To żaden kompleks -uwierz nie ma takiej różnicy jak jest przedstawiana na tym forum między OLED`em a topowym LCD i tego nigdy nie zrozumiesz bo nie masz topowego LCD, poprawnie ustawionego w domu i to jest żałosne z twojej strony.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.

Mam oleda od 4 lat i jestem bardzo zadowolony.

Intrygują mnie :) te "wzgórza" i "medal" z tego tekstu:
"Po pierwsze, weź ten medal, bo osiągnąłeś to, co nie do pomyślenia. Po drugie, biegnij na wzgórza."
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kupiłem niedawno nowy tv, aktualna cena za ten tv to 6000 (ja dałem w promocji BF 4500) Za 6 tyś. spokojnie mogłem kupić oleda, powiem więcej myślałem ze będę nawet na niego namawiany przez sprzedawców. Okazywało się że w każdym sklepie w którym byłem o dziwo nikt mnie nie namawiał twierdząc że zjawisko wypaleń jak najbardziej występuje, że podejście producenta jest indywidualne w każdej sprawie, że może się zgodzić na wymianę a nie musi... Kilku (bo jak mowie byłem w rożnych sklepach) mówiło że kupowali dla siebie ostatnio i każdy twierdził ze nie brał oleda bo się bał wypaleń... w jednym ME facet mówił mi że maja sporo reklamacji ze względu na wypalenia właśnie... Tak mimo iż byłem pierwszy raz dość pozytywnie nastawiony i wahałem się czy nie kupić oleda po tych rozmowach zrezygnowałem...
 

SDman

Banned
Takich osób jest o wiele więcej, parę tygodni temu chodziłem po sklepach
z kolegą i wręcz błagałem aby kupił OLED`a (zasobny portfel) nic z tego nie dał się namówić, argument miał tylko jeden "chcę aby grał tak jak Twój i się nie wypalał" koniec kropka -zawisł w domu QN91A.
 

Manarino

Banned
To żaden kompleks -uwierz nie ma takiej różnicy jak jest przedstawiana na tym forum między OLED`em a topowym LCD i tego nigdy nie zrozumiesz bo nie masz topowego LCD, poprawnie ustawionego w domu i to jest żałosne z twojej strony.

Masz mózg ? Jak masz w co wątpię, to staraj się go używać choć trochę.

Człowieku- mam dwa telewizory plazmowe, mam dwa oledy . Oba profesjonalnie skalibrowane przez Maćka K z konkurencyjnego forum . Przed zakupem robiłem ogląd sytuacji . W warunkach sklepowych widziałem jak świecą flagowe oledy , ledy .
Wybrałem drugi raz oleda , ponieważ generowany obraz jest nieporównywalnie lepszy od tego ledowego .

Poruszałem temat również z Mackiem K przed zakupem , led czy oled ? Definytywnie wskazał na technologię oled i nawet konkretny model .Co roku kalibruje profesjonalnie multum wyświetlaczy i wie doskonale jaki obraz generuje led , jaki oled . Oled zawsze wygrywa w kazdym aspekcie.

Nie pisz o poprawnej kalibracji, bo ty pojecia nie masz o kalibrowaniu tv. Co ty mozesz wiedzieć czkowieku o poprawnej kalibracji, jak ty w ciagu dekady miales tylko 2 telewizory. Ty nie zajmujesz się sprzedażą wyswietlaczy, ich naprawą, profesjonalną kalibracją. Jesteś prymitywem w tej materii podobnie jak ja i reszta tego forum .


Wytęż te kilka szarych komórek, które ci zostały i zrozum raz na zawsze :

Zaden led , powtarzam zaden !, odkąd oledy pojawiły sie na rynku , nigdzie nawet raz nie dostał referencji ! Flagowe oledy dostają ją cyklicznie co roku .

W światowych testach mających ba celu wyłonić najlepszy obraz , wiodące marki wystawiają do tego testu tylko swoje flagowe oledy. Jedynie Samsung jest wyjątkiem i startuje ze swoim qledem, ponieważ nie posiada jeszcze tv na matrycy oled . I zawsze qled samsunga zajmuje ostatnią lokatę. Zawsze !


Przeczytaj ten szczatkowy artykuł i skumaj , że różnice na korzyść oleda są diametralne i nie KŁAM , że ich nie ma .

Inżynierowie z Sony , do produkcji swojego referencyjnego monitora BVM-X300 V2 zastosowali matrycę oled a nie led.

Daniel Dubreuil tłumaczy, dlaczego :

Produkty TRIMASTER EL™, charakteryzujące się znaczną przewagą technologiczną i posiadające o wiele więcej zalet niż monitory produkowane w starszej technologii, są dostępne na rynku zaledwie od 18 miesięcy, a już sprzedały się na świecie w ilości ponad 20 000 sztuk. Monitory te zaczęły pojawiać się niemal wszędzie. Są wykorzystywane w***produkcji filmowej, do podglądu obrazu z***kamer, jako monitory referencyjne do profesjonalnej edycji oraz, coraz częściej, jako monitory referencyjne w***wozach transmisyjnych. Tak więc dzięki technologii***OLED TRIMASTER EL™***transmisje na żywo będzie można realizować w***znacznie lepszej jakości obrazu niż dotąd. „Podstawowy powód, dla którego warto wymienić stare monitory LCD na te wyprodukowane w technologii OLED w telewizyjnym wozie transmisyjnym to znaczna poprawa jakości wyświetlanego obrazu, wyższy współczynnik kontrastu, szeroka rozpiętość całkowita i doskonałe odwzorowania szczegółów czerni” – wyjaśnia starszy specjalista ds. produktów w firmie Sony, Daniel Dubreuil.

Precyzyjne odwzorowanie czerni

„Główną bolączką branży w poprzedniej dekadzie był fakt, że żadne z dostępnych monitorów LCD nie były w stanie w sposób dokładny wyświetlić obrazu uchwyconego przez kamerę. Dlatego jakość obrazu z kamery była niższa, co oczywiście odbijało się na jakości produkcji. Kontrola poziomu czerni to czynnik decydujący o***finalnej jakości materiału. Monitory OLED poprawiają widoczność szczegółów o***małej luminancji, a***przez to pozwalają dokładnie regulować poziom czerni”. „Kolejną zaletą technologii OLED, zwłaszcza przy wyświetlaniu szybkich akcji sportowych, jest brak ciekłych kryształów, które muszą zmieniać swój stan. Dzięki temu nie występują opóźnienia w***odwzorowaniu ruchu, tak samo jak w***monitorach kineskopowych”, dodaje Dubreuil. „W przypadku imprez sportowych, gdzie niezwykle istotne jest, by monitor nie pozostawiał smug spowodowanych szybkim ruchem obiektów, wyświetlacze OLED mają znaczną przewagę nad LCD. Podczas innych transmisji na żywo, na przykład z***opery, wierne oddanie ruchu nie jest oczywiście najważniejszym czynnikiem. W***takich przypadkach podstawowe znaczenie dla uzyskania pięknego obrazu ma odwzorowanie czerni, zatem monitor OLED nadal będzie ogromną zaletą”.

Resztę artykułu można przeczytać tutaj :***https://pro.sony/pl_PL/products/broa...-oled-monitors

Zamieszczony artykuł w dużym stopniu ukazuje przewagę panelu oled nad panelem led w kwestii osiągnięcia jak najlepszej jakości obrazu .
Jeśli panel oled jest stosowany w profesjonalnym sprzęcie by osiągnąć jak najlepszy obraz , to w segmencie konsumenckim spełni podobne oczekiwania . Panel led nie da tej jakości- jednoznacznie wynika to z treści tego artykułu.

Człowieku - ty nawet raz na oczy nie widziałeś profesjonalnie skalibrowanego telewizora bez wzgl. na technologię.

Kupiles leda za 3.800 zl . Na tyle jakości bylo cie stać.
Nie wygrasz z deficytem, w jakim ugrzązłeś.
Zrozum to w końcu.
 

Manarino

Banned
Takich osób jest o wiele więcej, parę tygodni temu chodziłem po sklepach
z kolegą i wręcz błagałem aby kupił OLED`a (zasobny portfel) nic z tego nie dał się namówić, argument miał tylko jeden "chcę aby grał tak jak Twój i się nie wypalał" koniec kropka -zawisł w domu QN91A.

Błagałeś go ?
Ty widzisz w ogóle,co ty piszesz ? To sie k..wa kupy nie trzyma, co ty opowiadasz .
Gloryfikujesz technologię led, gardzisz technologią Oled i mówisz że: błagałeś, aby kupil oled .
Jesteś tak zakłamany , że aż cuchniesz fetorem tej obłudy .
Z tobą w ogole nie wolno wchodzić w jaką kolwiek polemikę. Ciebie trzeba izolować.

Tobie też zwisa, tyle ze q90t . I będzie ci zwisał jeszcze długie lata, zanim kolejny raz uzbierasz te 3.800 zl na nowy zwis.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
To ty napisałś -znajdź mi chociaż jeden mój wpis, w którym jak bredzisz "gardzę" technologią OLED nie istnieje taki, a ty zwyczajnie siejesz, ot typowy januszek PL.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak się zastanawiam po jaką cholerę ktoś zakłada temat, który kompletnie nic nie wnosi... wiadomo było że jedynie co będzie to skakanie sobie do gardeł... Są przecież zwolennicy jak i przeciwnicy obydwu technologii.

Jak dla mnie to po prostu jest tak że każdy niech sobie kupuje co chce i tyle. Oled ma zapewne lepszy obraz, kontrast, czerń ale ma mniej żywotną matrycę. To nie jest tak, że jak ktoś nie kupi oleda to od razu oznacza że jest biedny. Zresztą nawet gdyby był to co z tego??? Jeden ma budżet na tv 2tys inny 5tys a jeszcze inny 10tys
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Tu chodzi o to , że użytkownik sdman to dyletant.
A wytykanie pewnych aspektów ma tylko na celu wykazanie tego , ze jest to ponad to jeszcze notoryczny kłamca, który wprowadza w błąd innych użytkowników forum.

Pisząc o koszmarnych odbiciach w oled - kłamie. Nigdy nie użytkował w domowych warunkach nawet przez chwilę jednego tv na matrycy oled .Nie ma pojęcia, jaki obraz generuje profesjonalnie skalibrowany tv bez względu na rodzaj matrycy, bo nigdy takiego na oczy nie widział.
Ja posiadam już dwa oledy i mówię oficjalnie : temat koszmarnych odbić w oledzie to kłamstwo !

Pisze o poprawnej kalibracji tv . Jak można mieć pojęcie o poprawnej kalibracji tv , jak w ciągu dekady miało sie tylko 2 telewizory .

Osoby mające pojęcie o poprawnej kalibracji tv , a jest ich kilka w Polsce posiadają specjalistyczne kursy, oraz certyfikaty ukonczenia tych kursów. Certyfikat THX, isf.

Mówi ,że obraz generowany przez flagowe oledy jest na tym samym poziomie co obraz najlepszych ledów, a to zwykłe kłamstwo.
Z artykułu, który odnosi się do referencyjnego modelu monitora Sony, jednoznacznie wynika , że panel oled ma znaczącą przewagę nad panelem led w celu osiągnięcia jak najlepszego obrazu.

Post wyżej, w którym sdman pisze o tym, ze wręcz błagał kolegę o zakup oleda, jeszcze bardziej pokazuje, ze to zwykły oszust.Bo w dwóch krótkich zdaniach zaprzeczył sam sobie .



Takiego oszustów należy jedynie piętnować, zwalczać, izolować.

Świadome wprowadzanie w błąd użytkowników tego forum, to jego chleb powszedni.


SDman - to zwykły oszust i kłamca. Jednocześnie totalny dyletant,który nigdy nie odnosi się merytorycznie do postawionych mu pytań, przedstawionych argumentów.
Jeżeli chcesz bazować na przesłankach takiego ignoranta , to powodzenia.

Całkiem możliwe że, dostanę bana . Nie dam o to .
Pewne rzeczy trzeba nazywac po imieniu .
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Czy jest tutaj Administrator ?

Już szukasz pomocy , ucieczki przed własnym fałszem i obłudą ?

Nie zachowuj się jak dziecko , nie płacz tylko odpowiadaj na argumenty .

Co ty wiesz o poprawnej kalibracji wyswietlaczy ?
Jakie kursy ukończyłeś, jakie certyfikaty posiadasz ?

Pokaż mi choć jeden test i notę końcową, gdzie led dostał referencję, co utweirdziło by wszystkich w tym, co tak silnie za wszelką cenę uskuteczniasz, że generowany obraz przez flagowe ledy jest na tym samym poziomie, co obraz oledów?

Pokaż mi choć jeden wpis użytkownika tego forum, który skarży się na " koszmarne odbicia " ?

Wytłumacz mi, dlaczego inżynierowie z Sony tworząc referencyjny studyjny monitor Sony użyli matrycy oled a nie led ?Zastosowali matrycę oled, zamiast matrycy led, która to według ciebie ma lepsze paramtery ,by uzyskać jak najlepszy obraz ?

Jeśli tego nie zrobisz, to jesteś zwykłym oszustem.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jesteś dobry, tylko w gadaniu i przeginasz bo publicznie mnie szkalujesz -oskarżasz, nie stać ciebie nawet na wklejenie zdjęcia z twojego super telewizorka, o twoich certyfikatach to już nawet nie wspomnę.
Spokojnie, poć się dalej.
 

Manarino

Banned
Cytuję twoje słowa: " Takich osób jest o wiele więcej, parę tygodni temu chodziłem po sklepach
z kolegą i wręcz błagałem aby kupił OLED`a (zasobny portfel) nic z tego nie dał się namówić, argument miał tylko jeden "chcę aby grał tak jak Twój i się nie wypalał" koniec kropka -zawisł w domu QN91A. "


Czy ty zdajesz sobie sprawę, że zaprzeczyłeś sam sobie tymi kilkoma zdaniami . Że sam nadajesz sobie przydomek kłamcy i oszusta ?

Ty ubustwiasz technologię led , swoj q90t , twierdzisz że generuje zjawiskowy obraz nie gorszy od tego oledowego. Gardzisz technologią oled, wypalenia/koszmarne odbicia i twierdzisz, że wręcz błagałeś kolegę o zakup oleda ?
Przeczysz sam sobie i szukasz pomocy w adminie forum , który usunie posty, które cie kompromitują??
 
Status
Zamknięty.
Do góry