VT60 - menu serwisowe - problem

komzik

Member
Jak w VT60 sprawdzić ilość godzin pracy ?

Wchodzę w menu serwisowe zgodnie z instrukcją:
---------------------------------------------------
1)Press and hold the "VOL -" button ON THE PLASMA TV.
Do not release the "VOL-" button just yet.

2)While holding the "VOL-" button on the TV set itself, now press the "INFO" button on the remote control 3 times

"Start Adjustment Menu" message will be displayed followed by the Service Menu after few seconds.

You should see this as your display:

ADJUST {Picture Adjustment}
WB-ADJUST {White Balance Adjustment}
OPTION {Option Setting}
V-SUS {V-SUS Adjustment}
AGING
SRV-TOOL {Service Tool}
"1" & "2" buttons move through options

This is your first button press while in the above display:
3) Press the "2" button once to select "SRV-TOOL".

Your display will look like this:

SRV-TOOL VIVID
00 (note that this 00 is high lighted in orange. Just leave it there. Do not scroll away from this)

1,2:MAIN SELECT
9 :picture MANU SELECT
OK:ENTER

4) Then press the "OK" button to access it. Note: Do not scroll. you should not highlight the OK selection on your screen. You are simply hitting the "OK" button on your remote.

5) Using the cursor keys, highlight the right side of the last item "PTCT :00.00.00.00.00" Note the "right side" of the last item is a blank box for time being.

Your movements with the remote control cursor on your remote should be five presses down and one press to the right in order to accomplish step #5

6) Then press and hold the {MUTE} button for 3 seconds.

Time and Count will be displayed in red color:
I got Time 00000:48 Count 0000020


__TIME = Hours : Minutes of operation.
COUNT = Times the Plasma was powered on.
---------------------------------------------------
ale w punkcie 3 po naciśnięciu "2" nie wchodzę w SRV-TOOL VIVID tylko w USB HDD....
Ktoś mnie może naprowadzić ?
 

digitalus

Banned
Witam
W nowych modelach telewizorow panasonica nie trzeba juz wchodzic do menu serwisowego aby sprawdzic czas pracy telewizora.Proponuje sprawdzic opis w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/974599-post6.html

cytat
Nie musisz nawet wchodzić do menu serwisowego aby odczytać ilość przepracowanych godzin. W serii ST60, podaję za zachodnim serwisem, wciskasz na pilocie MENU>POMOC>INFORMACJE O SYSTEMIE> w pozycji ID MODELU 4 po dużej literze - u mnie C, ale może być inna, widnieje liczba godzin pracy TV CXXXX-00000. Na moim egzemplarzu TX-P55ST60E od sierpnia mam dziś odczyt C1106-00000.

Potwierdzenie tej informacji w linku .Dotyczy tez lcd

http://www.hdtv.com.pl/forum/1001830-post1143.html
 
Ostatnia edycja:

Joku

New member
Witam
Chętnie Ci pomogę a Ty w rewanżu może napisz w moim wątku jakie masz parametry w zakładce obraz.
Zrób tak:
Prawa strona telewizora, naciśnij i przytrzymaj VOL- i z pilota 3-4 razy wciśnij przycisk "i", pojawi się menu serwisowe.
Naciśnij dwa razy cyfrę "2", pojawi się SRV-TOOL, następnie kliknij "OK"
Zejdź na PTCT i w prawo na puste pole i naciśnij i przytrzymaj 3-4 sekundy "MUTE" i pojawi Ci się ilość włączeń i czas pracy.

U mnie w 55VT60 zadziałało to za pierwszym razem i miałem 1 włączenie i 3 minuty pracy a więc nóweczka sztuka.
pozdrawiam
 

komzik

Member
dzięki wielkie za pomoc :)

Problemem był punkt 3 - w instrukcji było "naciśnij raz", a trzeba nacisnąć 2 razy :)

Czas 64h
On/Off 24 razy
 

cuuube

New member
Wiatam na forum

mam pytanie do znawców tematu gdyż rozważam zakup 50gt60 lub 50vt60 ( przespałem trochę żywot plazm na 'rubinie' ) czy po wymianie matrycy czas wyświetlany będzie od początku życia tv , czy od wymiany matrycy ? warto sie pchać w taką opcje ?
 

pal-secam

Banned
Witam
Tylko wymiana płyty głównej na nową może pokazać zero przepracowanych godzin.
Czas pracy telewizora można sprawdzić bez wchodzenia do menu serwisowego.
Jeśli na ekranie nie ma powidoków i czas pracy nie jest bardzo duży to można kupować.
 
Ostatnia edycja:
Do góry